Špatná betonová deska

Profilova fotka
Ahoj, ráda bych tu poprosila o radu... Koupili jsme si bazén z mountfieldu (4,6 x 1,2 m)...Bude z části zapuštěný. Takže přijel bagr, vykopal díru, dali jsme kari sítě, přijel mix, rozhrnuli jsme beton, ale jelikož jsme amatéři, deska není rovná, na jednom konci je rozdíl cca 4 cm.. Můj dotaz je, co teď s tím? Za dva týdny mají přijet montovat bazén a potřebujeme to dát do roviny... Zbrousit? Něčím vylít? Nevíme si rady... Díky moc všem...
Odpovědět
To nezbrousite. Je to ještě na jeden beton, resp. betonový potěr s pískem. Nivelacka by byla dost drahá.
Odpovědět
Profilova fotka
Možná je moje úvaha úplně scestná, vůbec se v tom nevyznám, ale napadlo mě, jestli by to nešlo vyrovnat nalepením extrudovaného polystyrenu, který by alespoň sloužil jako izolace.
Odpovědět
Bohužel tak to dopadá když se pouštějí do toho lidi co tomu nerozumí ale neberte to špatně nejste jediní.. Jediná možnost další vrstva betonu koupit něco přes 0,5kubíku štěrku potěru 0-4mm cca 10 pytlů cementu a vybetonovat. V nejvyšším bodě dát tak 2 cm nové vrstvy alespoň a srovnat takže v nejnižším bodě bude 6cm. Ale problém bude ve vodě. Hydroizolaci tam určitě nemáte takže spoj betonu nedokážete utěsnit. Tím pádem se tam časem dostane voda. nevím jak hluboko bude zapuštěn Ale může dojít k zamrznutí vody a roztrhání vrchní vrstvy betonu. Pak se jde jen modlit aby to nepoškodilo bazén. To samé by se stalo i při požití nivelačky.
Odpovědět
Já bych je tak neshazoval, spíš je to o tom, že se v nezeptali včas. Stačilo si nechat přivézt některý ze samozhutnitelných samonivelačních betonů a můžou to dělat i téměř naprostí amatéři. Stačí nalejt do díry a zahoupat. Na bazén to může dělat člověk sám. A rozdíl ceny zanedbatelný. No a opravit tohle, to nevím, ale zeptal bych se technologa v betonárce, co tam nalejt, aby se to aspoň trochu "spojilo".
Odpovědět
@kaatulka taky mam mountfield bazen, hele pokud deska je rovna a jen naklonena, tak bych to nechala, proste ten bazen postavi tak jak bude.. ja teda beton mela rovny, ale tim to asi skoncilo. Udelaly se tam dirky po nejakych kaminkach, takze i kdyz tam je pod tim dvojita vrstva geotextilie, porad jsou tam vymackany dirky po kaminkach... delala to firma a levne to teda nebylo... ovsem pokud mate povrch hrbaty, jak jiz se pise vyse, zkontaktovala bych betonarku, urcite by poradili co s tim..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?