Zazimování bazénu - hladina vody

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda všichni upouštíte na zimu vodu z bazénu až pod bazénové světlo, nebo jen pár cm pod trysky? V návodu máme, že musí být hladina pod světlem a i tomu rozumím, nicméně v zimě tam nebývá 20-ti centimetrová vrstva ledu (+ máme dilatační plováky). Pokud upustíme jen pod trysky, zůstane bazén ze 3/4 plný, pokud až pod světlo, zbyde tam cca 1/3 vody. Každý rok napouštíme z řádu a voda po zimě je úplně čistá, příjde mi to jako zbytečné plýtvání vodou. Má někdo zkušenost, že by světlo pod hladinou v zimě prasklo?
Odpovědět
Myslím že stačí kolem světla akorát nechat pár petek se vzduchem a nic se nestane. Jinak napouštění bazénů z řádu se mi jeví jako nesmyslné pokud napriklad mate studnu nebo vrt.
Odpovědět
@si_m1 Upouštíme pod trysky, světla jsou ponořená a zatím se nikdy nic nestalo.
Odpovědět
@vladimir_sacha Bohužel nemáme jinou možnost, než z řádu. Proto řeším upouštění co nejmenší potřebné části. Nad izolací kolem světla jsme také přemýšleli, díky za tip.
Odpovědět
Profilova fotka
Nevím jaký máte bazén, ale u nás pod trysky ( 10cm ), zvednout světla, nalít do vody zazimovací roztok.
Odpovědět
@kossakowski1980 Zvednout světla? Co si pod tím mám prosím představit?
Odpovědět
Profilova fotka
@si_m1 Já mám laminátový bazen z Albixonu a světla mám zavěšená na kříži. Tak je odháknu a vytáhnu směrem k sobě. NAHORU. Ale když nenapíšete jaký bazén tak Vám bohužel někdo může poradit.
Odpovědět
@kossakowski1980 Máme obetonovanou plastovou bazénovou vanu a LED světlo, které lze odmontovat pouze zevnitř a jen pokud není v bazénu voda. Takže to pro nás není řešení.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?