Poraďte prosím s umístěním dveří

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz, jak máte vyřešené otevírání interiérových dveří. Mame chodbu, ze které vede 7 dveří viz plánek. Dveře do malých místností mi přijde logické otvírat ven, ale naopak u velkých spíš dovnitř. Jenže problém je, že dveře vypadají lépe s obložkou do chodby a dávat to každé jinak mi přijde jako pěst na oko. Jak byste to řešili vy? Máte někdo podobnou chodbu pouze s otevíráním ven? Moc díky za odpovědi.
Odpovědět

Odpovědět
Profilova fotka
Vyřešili jsme to tak, že jsme na WC dali opačnou zárubeň (reverzní otevírání)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@xhex Ahoj, jaký byl příplatek za reverzní otevírání? Rozhoduju se, jestli dát do pouzdra nebo reverzní... Díky moc
Odpovědět
Taktéž bych zvolila reverzní otevírání. Ale spíše mě zaráží průchozí šířka v koupelně a WC. Myslím, že 60 cm již nevyhovuje dnešním normám...
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 ahoj, nakonec jsme je nedali (ale ne že bysme je nechtěli - jen jsme se rozhodli pro jinýho dodavatele a ten to neumí). Příplatek u sapeli byl v nabídce 4500 Kč.
Odpovědět
@xhex Díky, tak to já se na ně asi taky vykašlu 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Já si myslím, že dveře vypadají mnohem lépe, když jsou do chodby - zároveň s rámem. Musí potom mít speciální panty, za které se platí. Samozřejmě je vždy lepší otevírat z chodby do místnosti, ale to řeší reverzní otevírání (tam už příplatek obsahuje kromě pantů i ten reverzní způsob, ale je skoro stejný, jako za bezfalcové dveře. Reverzní mají falc (dovnitř) a jsou lepší pro tlumení než bezfalcové. Podle plánku si myslím, že otevírání je tam správně a neměnil bych ho.
Odpovědět
Min. š. WC = 900 mm, min. šířka dveří do koupelny a WC = 700 mm, min. mezera mezi okrajem záchodové mísy a obloukem dveřního křídla při otevírání dveří dovnitř = 300 mm. Ten, kdo vám to projektoval, by měl tyto údaje znát... Za sebe doporučuji záchodové dveře otevírat ven.
Odpovědět
@radim2015 Píšete "dveře vypadají mnohem lépe, když jsou do chodby - zároveň s rámem" - jak to bylo prosím myšleno? Že vypadá lépe, když rovina dveřního křídla lícuje s rovinou stěny v chodbě? Tj. pokud se dveře mají otevírat z chodby směrem do místnosti, je lepší dát reversní otevírání? Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@renatka_k Přesně tak - mám to tak a vypadá to dobře. Podle mě by bylo ještě lepší, kdyby dveře ani zárubeň nevystupovaly nad úroveň stěny, ale to jsou zase jiné problémy. Na druhou stranu je potřeba říct, že se to za chvíli okouká a například já už to skoro nevnímám.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
my máme hodně dveří vyřešeno tak, že jsou to šoupačky. máme doma topení v podlaze, takže není potřeba aby kvůli teplu se dovírali dveře pořádně. A jsme max spokojeni.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?