Betonová dlažba kolem bazénu

Zdravím, plánujeme kolem bazénu tuto vymývanou betonovou dlažbu 50x50 cm, v síle 6 cm. http://www.betonovevyrobky.cz/fotogal... Chtěli jsme lepit na betonový podklad a následně vyspárovat. Firma nás od toho ale odrazuje, že to bude časem (10+ let) odmrzat. Že by to dali na drť. Prosím o názor, případně zkušenosti s vlastní realizací. Díky.
Odpovědět
1
2
Nikdo nic? :)
Odpovědět
brácha to ma takto uz par let a zadny problem, ani se to nehlo. taky to pod to zbetonoval. ja předloni udelala na beton ten kaminek co se smicha s pryskyrici a zacina se to vydrolovat, kdyz se po tom jde tak to jakoby praska...takze asi tak...tyhle kostky jsou podle me vdecne, omyje to vzdycky vapkou a jsou porad stejne
Odpovědět
@fyii Díky!
Odpovědět
Profilova fotka
@tomaskrizcz já bych to zas raději dal na drť, ale nejsem odborník. cokoliv jde udělat bez betonu, tak dělám (suché zídky, kámenná dlažba do štěrku). má to lepší odvod vody, takže to mráz neflákne. navíc je to podle mého názoru trvanlivější (viz.antické dlažby dochované dodnes). na druhou stranu se to čase vždycky zvlní. to už je ale otázka priorit. jinak bazén suprový. já bych si tam dal ale dřevo.
Odpovědět
Jenom doprovodný dotaz, co mě tak napadl když jsem na to koukal - nebude to klouzat, když bude ta dlažba mokrá?
Odpovědět
@ales_hracek Nebude, nejsou to hladké kamínky. Jsou hrubé.
Odpovědět
Profilova fotka
rodiče mají kamínkovou dlažbu na terase a podle mě je to teda za trest...V létě se dlažba rozpálí tak, že není možné po ní chodit bosou nohou - údržba strašná (vymést z toho něco je nadlidský výkon... takže jedině wapkou); Navíc některé kamínky jsou ostré - dcera si při pádu na dlažbu rozsekla koleno, podruhé bradu (oboje se muselo šít). Jinak pokud se to rozhodnete realizovat, tak bych raději volila pokládku do štěrku, skrz odvod vody.
Odpovědět
@tomaskrizcz no vida, z fotky nešlo poznat :) ale i když jsou ty kamínky hrubé, tak bych do toho nešel. Jak píše @catt82 rozpálí se to, je to tvrdé a říká si to o nějaký úraz i když to není hladké, tak to na některých místech klouzat bude, když to bude mokřejší. Osobně bych šel do dřevoplastu, kamínková dlažba byla druhá možnost, když jsme tohle zvažovali, ale zavrhli jsme ji právě kvůli těmto problémům. jinak, pokud to realizovat budete, znovu jak píše catt82, pokládku do štěrku kvůli lepšímu odvodu vody a i lepší mrazuvzdornosti.
Odpovědět
@catt82 WPC desky se také rozpálí a za pár let zkřiví a kdoví co... :) Pořád lepší beton, který je stálý. Odvod vody bude dán sklonem ke kanálkům.
Odpovědět
@ales_hracek Problém při pokládce do štěrku jsou jednak spáry, kterými bude růst tráva. Druhý větší problém je, že za chvíli si každá dlaždice sedne o nějaký ten milimetr jinak a v ploše to pak nevypadá vůbec hezky. Budou tam vidět šedé hrany.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomaskrizcz já jsem vám ale WPC desky nikde nedoporučovala :-D Sami máme kolem bazénu dlažbu a to na terčích (lepení nám nikdo nedoporučil). Pouze jsem se vyjádřila k vymývané dlažbě jako takové ;-) kterou já bych po zkušenostech nikdy nezvolila.
Odpovědět
@catt82 V pohodě, díky za tip.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Já jsem u kamaráda viděla kolem bazénu ražený beton. Co jsem si všimla hned napoprvé, že když po tom člověk chodil bosky tak to bylo jen příjemně teplé, i když na to pralo slunko, Vedle toho měl hned dřevoplast a na to se nedalo šlápnout, jak to bylo horké. Nějaké fotky jsem našla zde: http://www.condecor.cz/reference/sezn...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Nedávej vymyvanou dlažbu kolem bazénu, bude se určitě klouzat na mokrou nohu. Doporučuji něco proti smyku a úrazu.
Odpovědět
Profilova fotka
Mám taky betonovou dlažbu ale dal jsem to na stravitelné terče dlouho jsem přemýšlel ale každý druhý říkal že na lepidlo to odmrzne
Odpovědět
Profilova fotka
To je naše dlažba kolem bazenu
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Taky o této dlažbě uvažujeme, protože z vybraných kamínků máme schody na terasu a kamínky místo kůry v zahradě. Na terase nám dlazba na okraji popraskala a tu bych chtěla přetáhnout kobercem z kamínků a pryskyřice. Teď jsme měnili v bazénu fólii a zahájíme lem, tímto jsem rozhodnuta. 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@ambrozek dobrý den, Máte asi lepené že? Koukala jsem, že máte zastřešení, takže lepené na beton. Jak máte vyřešené spáry?
Odpovědět
Profilova fotka
Dlažbu jsem položil na stravitelné terče takže jsem spáry neřešil.Lepit jsem to nechtěl ohledně odmrznouti.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@ambrozek nemuselo to byt pod kolejnici vybetonovano a na tom potom nalepena dlazba? budeme mit zastreseni z Abixonu a maji pozadavek, aby jsme to takto pripravili - pro nas je to ted trochu orisek, protoze jsme chteli bazenovy lem, na ktery by navazala zamkovka, kterou mame kolem domu, no a ta se proste nelepi, jen polozi do sterku
Odpovědět
@ambrozek dobry den, muzu mit blby dotaz🙂 mam kamibky a pryskyricu, 4 tou sezonu a jsem fakt nastvana, droli se to jak prase. Takze letos to odloubu na poskladocy beton a chtela bych tam tuto dlazbu co mate vy. Muj dotaz 1. Muzu dat ty terce nejak na ten podkladovy beton, ktery mam perfektne rovny? 2. Jak se konkretne jmenuje vase dlazba🙂 Diky, mam i zastreseni, takze to sundame a snad vsechno bude lepsi nez ty sutry
Odpovědět
@tomaskrizcz Mame kolem bazenu slozeni zhutneny sterk 0/63, vrstva betonu s kari sitema, vrstva sterku 4/8 a na to betonova dlazba. Mame teprve tretim rokem a vse ok.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, Pod kolejama jsem udělal betonový zaklad.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@ambrozek - to znamená, že beton mate pod kolejnicema, ale i pod nimi mate tu dlažbu na tercich ? Nebo pod kolejemi nalepenou? Diky P.s. Jakou mate sílu dlažby ??
Odpovědět
Profilova fotka
@petr_koutny Zdravím pod kolejnicema jsou terče a dlažba tloušťka 2,5cm je provrtaná a přikotveno až v betonu .
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@ivetkaprochazkova tvl už to nehul 😄
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
@ambrozek Zdravim. Muzu poprosit o nazev, znacku te dlazby kolem bazenu? Dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
Je to dlažba od firmy TopTeramo, Granex XL vz.043
Odpovědět
@ambrozek Dobrý den, mohl bych se zeptat od jaké firmy máte zastřešení bazénu a příp. jaké je jeho označení? Máme bazén 6x3 a ideálně bychom chtěli jednokolejnicový systém jaký máte Vy. Moc děkuji.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?