Co za povrch na dvorek 80m2?

Profilova fotka
Prosím poraďte, čím máme zkrášlit náš dvůr? je tam vjezd do garáže, vchod do domu a na zahradu, nelíbí se nám dlažba, tak co poradíte, aby to vyšlo levně a bylo to krásně hladké?? Už s nevíme rady!! :(
Odpovědět
Profilova fotka
Doporučoval bych zámkovou dlažbu je velice flexibilní, prodyšná, dnes jsou na trhu i různé zbarvení které vypadají opravdu moc pěkně. Každopádně pokud to má být venku ,,zámkovka´´ trpí nejméně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji za tip! My když jsme si teď spočítali na kolik nás to vyjde i s práci, tak nám vyšla docela suma velká.. :/ Máme možnost mít asfalt-ten zbytkový zadarmo, co na to říkate? byla by to dobrá volba???
Odpovědět
Zámková dlažba jak navrhoval dusek76 vyjde od firmy na min 1100Kč/m2 (samozřejmě vč. práce, úpravy podloží a materiálu) Ten asfalt by mohl být levnější řešení pokud ho máte zadarmo. Taky jsme ho měli na dvoče, nevypadalo to nic moc, ale účel to splnilo, časem nám začal praskat, tam kde se nejvíc jezdilo a prorůstala tráva, jde to špatně opravit. Každopádně i když materiál budete mít možná zadarmo, tak musíte pořádně upravit podloží, aby se vám to nepropadalo, zvláště pokud tam budou jezdit auta. Taky ten asfalt se musí pořádně udělat, moc tomu nerozumím, ale budete asi potřebovat nějaký válec a to taky není jen tak, už jen to dovézt na místo. Takže pro asfaltový dvůr bych počítal odhadem tak 1/2 výše uváděné částky co by stála zámkovka
Odpovědět
Profilova fotka
Co se týká asfaltové drtě postup je dost podobný pokud to má fungovat. To znamená připravit podloží a trochu jej zhutnit, navést štěrk a dát tomu trochu rovinu popřípadě naspádovat pryč od baráku. Po navezení drtě je potřeba znova přežehlit povrch a poupravit rovinu. Jak vidíte na práci je to více méně stejné, za to vizuální efekt je nesrovnatelný... Máte pravdu ušetříte za finální vrstvu cca 15 - 20 tis. pokud se jedná např. o nějaké obyč parkplac :-) u baráčku tak bych to asi tolik teda neřešil.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
také by mne zajímala doporučení na povrch u domu, kde se např. i parkuje auto, přístupová cesta k domu...apod. zámkovou dlažbu mají rodiče, je moc pěkná, zvolili si takové podzimní hrubší dlaždice, ale dost mne štve ta údržba...prorůstá tráva i když ji mají kvalitně položenou.... co říkáte na toto: http://www.kaminkovapodlaha.cz/ ???
Odpovědět
Profilova fotka
@vitaka to nevypadá špatně......jen nevím, co na to odborníci? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vitaka má to moje teta na terase druhým rokem a jsou moc spokojeni.Jen to teda byla rozná pálka finanční,ale teď už to třeba dělá více firem,tak třeba šly ceny dolů.
Odpovědět
Profilova fotka
nevím, jak moc je to kvalitní a drahé....ale když tu píšou, že m2 zámkové dlažby stojí 1100,- tak toto je teda levnější, ne? na webu je uvedeno 690m2 s pokládkou...tak nevím teda, ale líbí se mi to, @gigi2 nevíš, jak to tvoje teta udržuje? jestli se to dobře zametá či nějak dá i vytřít - postříkat hadicí a očistit ? ...např. když by naletělo listí na podzim, či jsem na to vysypala hlinu, apod.
Odpovědět
@gigi2 chtěli bychom asi za měsíc dávat okolo bazénu a neznáme nikoho, kdy by měl. Nevylupují se jí ty kamínky?
Odpovědět
Profilova fotka
tý jo, tady je barev.....je v tom nějaký rozdíl? jsou to nějaké umělé kamínky a přírodní, nebo jak to s tím kobercem je? A také by mne zajímalo, jak moc je to pevné a odolné.....i např. když se dá zahradní posezení a tak... http://www.kaminkovykoberec.cz/fotoal... z toho by se dala dělat úplná mozaika na zemi.....vytvořit si klidně nějaký obrazec či abstrakci, moc se mi to líbí....a hlavně to, že tím nemá prorůstat tráva, doufám, že je to fakt.
Odpovědět
Profilova fotka
@vitaka vím, že platili to samé jak za metr2 za vyrovnání podkladu, že to musí být opravdu na milimetr.Myslím, že se nakonec celkově dostali k ceně kolem 2000Kč/m2. vůbec to nijak neudržujou, lítaj jim po tom psi,mají na tom zahradní nábytek, gril,nic se nevylupuje a umývají proudem vody z hadice, když je třeba. Co mi přišlo zajímavé, že to pobere veškerou dešťovou vodu i při lijácích se jim vše vsákne a podlaha je stále suchá. Předtím tam v tom místě měli zámkovku a prý se to nedá vůbec srovnat s tímhle.
Odpovědět
Profilova fotka
@gigi2 tak to je teda bomba....ale ta cena no,....ale zase, radši tam budu mít dva roky prd a potom toto, než abych tam měla hned zámkovou a pak toho stejně litovala....rodiče od kamínků upustili, protože měli hodně nerovný terén a srovnat to úplně by nebylo moc reálné.....tak mají tu zámkovou a i když je moc krásná, taková jakoby hrubá a v barvách podzimu (taková béžovocihlová měnivá barva).....tak ač to vypadá pěkně, teple a přirozeně....tak mne vytáčí, že kde je víc vlhko, tak je ve spárech mech a zazelenává ta dlažba a pak prorůstá tráva....no prostě na prd v tomto směru. A jakou mají barvu? nevíš jaký je mezi těma barvama rozdíl? to jsou buď přírodní kamínky, nebo nějaké nabarvené, či jak to je? co do kvality materiálu to je snad jedno? příjde mi, že ty barevné kamínky bývají takové ostřejší a ty přírodní jsou takové víc oblé, oblázkové.....kdoví, jak se po tom chodí zda je v tom rozdíl... =-)
Odpovědět
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 7 letech
Profilova fotka
Dobrý den, máme na dvoře zámkovou dlažbu okolo celého dvorku ,v prostřed nám zůstal pozemek asi 4x5m kde nechceme trávu ani zámkovou přes léto máme menší bazén tudíž by tráva nebyla možná , poraďte co tam dát
Odpovědět
@sona_hostalkova kachle, oblázky no nebo umělý travnik
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?