Dlažba na terče, jakou máte zkušenost?

Dobrý den, jaké máte, prosím, zkušenosti s dlažbou na terče? Pokud někdo máte, kde a za kolik jste pořídili dlažbu? (tloušťka 2 cm)Děkuji ta tipy x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Připojuji se k dotazu. Líbí se mi to jako vhodné řešení terasy. Ještě tedy zvažuji, jestli je lepší pokládka na terče, nebo do štěrkového lože.
Odpovědět
Profilova fotka
@jakuda nebo do rastru jako zde http://www.modrastrecha.sk/blog/hochs...
Odpovědět
Profilova fotka
@kossakowski1980 Zajímavé. Toto jsem ještě neviděl. Přijde mi ale, že to bude asi nejdražší řešení. Nebo na kolik takový rastr výjde? Já to mám teď ve stavu, že mám místo terasy rozhrnutou hromadu štěrku větší frakce. Kolem štěrku teď budu dělat obrubníky, pak to zhutním a zbyde mi výška asi 5cm + ty 2 cm na dlažbu. Takže jsem uvažoval tak, že bych mohl buď použít terče, které bych asi postavil na levnou betonovou dlaždici 30x30 pro lepší rozložení váhy a vyrovnání, nebo můžu na stávající štěrk navozit vrstvu štěrku malé frakce a pak by šlo klást dlažbu přímo do něj.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobry den, pripojim se k dotazu.. Vite i nejakou vydrz tech plastovych tercu? Zajima mne jak to je treba po 5ti-10ti letech kdyz ty terce budou z plastu,jak udrzi tu vahu a tihu? Neni mozne aby se po case zlomily treba? Pak je moznost i vrutu,ale to taky vyjde jeden na 300-400kc ale asi je stabilnejsi?
Odpovědět
Profilova fotka
Plastům asi nejvíc škodí UV záření což by v případě terčů neměl být zásadní problém. U teras okolo domu jsem volil terče proto, že: - možnost čistit terasu jednoduše wapkou (jinak je problém se spárama, ať už je tam spárovačka nebo písek) - terasy musely být vodorovný, bez spádu - voda odtíká mezerama mezi jednotl. terči - je možnost do toho v budoucnu jednoduše "sáhnout" Nevýhoda, zejména v případě použití velkoformátové dlažby s vysokým protiskluzem je ta, že se na jednotl. dlaždicích drží voda - vzhledem k absenci spádu. Taky je důležitý přesně měřit - aby dlaždice byly mezi obrubníkama "uzamknutý", jinak se budou po terčích posouvat ve směru chůze a nebude to vypadat hezky. Z toho důvodu bych byl opatrnej i při výběru dlažby - u nějaké levnější keramiky hrozí vyšší odchylky v rozměrech jednotl. dlaždic a u větší plochy se to může nasčítat...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Máte někdo zkušenosti s pokládkou 2cm dlažby na šterk? Nehnou se časem dlaždice? Je tato varianta vhodná i kolem bazénu?
Odpovědět
@paja321 právě jsem pokládal 5cm dlaždice do šterku do garáže a pohoda, je to mnohem snažší,než na beton.. Jen je potřeba pořádně připravit podklad, ale o tom je spousta návodů na netu
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?