Jak zamezit průjezdu těžké techniky?

13. dub 201950

Dobrý den, potřebujeme poradit, protože víc hlav, víc ví. Máme novostavbu, teď řešíme vjezd, bránu, branku, plot a tak máme snad vymyšleno, ale jedná se o sjezd z obecní cesty. Je to rekonstrukce, takže neřešíme žádná povolení a projekty a tak. Nicméně vždycky to byla normální cesta pro osobní auta. Jak se dělal pořád nový a nový povrch, cesta se zužovala a samozřejmě zvedala. Teď je cca 35 cm nad úrovní pozemku a cca o 70 cm užší. Dosypeme výšku a uděláme zámkovku až k asfaltu, a teď je tady to ale. 1m mezi asfaltem a plotem je obecní. Pokud se mi tam budou vyhýbat projíždějící osobáky, nemám až takový problém, ale je to hlavní cesta na Mittal, takže cisterny a náklaďáky jsou na denní pořádku a když mi na zámkovku denně vjede tak 20 těžkých aut, tak mám po týdnu po ní. Na obci nám řekli, že je to náš vjezd, že si to máme vyřešit sami. Žádný velký kámen, tyčku či zátaras tam ale dát nesmíme. Tak co teď s tím. Udělat tam 1m vjezdu pro těžkou techniku taky nejde, jsou tam optické kabely. No prostě už nevíme co a jak. Přikládám fotky. Za jakoukoliv radu, či postřeh budu moc ráda. Díky.

 • A co zámkovku ukončit na vašem pozemku zapustenymi obrubniky a zbytek vyjít asfaltem? Nebo betonem? Bylo by to třeba jen těch posledních 30-50 cm. Je to jen nápad, možná hloupý 😉

 • to mu průjezdu asi nezabráníte a ,dle slov obce ,ani nesmíte....udělal bych to asi jak píše příspěvek výše.do vjezdu mezi sloupky bych dal obrubník šíře 10 cm popř. ten obrovský silniční "na ležato" a u sebe zámkovku 6-8cm silnou.
  u nás máme od města vjezdy 8cm silnou a taky nám jde optický kabel atd. kabely vždy v místě vjezdu v červené chráničce a hned zabetonovány.pak dosypáno trošku hlíny,zhutněno a pak skladba pro vjezdy na pozemky cca 0,6m různé frakce kameniva.
  asi bych místo asfaltu volil i zámkovku 8cm na vjezd,ale nedělal bych "nasvál" ve vysokých bočních-krajních vjezdových obrubnících.udělal byh jejich výšku s finální výškou dlažby,popř jen pár cm vyšší,aby těžké auto,co vám na vjezd vjede,je zbytečně nevylamovalo a neničilo.udělal bych pořádný kufr-zhutněné podloží,filcovou tkaninu,15-20cm kámen 32-62 pak 15cm jemnější 8-16 nebo nějakou štěrko drť vše po malých vrstvách pořádně hutnit.dlažbu můžete snadno přeložit,vyměnit darovat starou za odvoz někomu do základů...ale co s roztrhaným,rozježděným asfaltem po pár letech....

 • Dělá se betonová dlažba i 100 mm, když jí uložíte do betonu a spodní vrstvy zhutníte nic lepšího nevymyslíte. Pokud tam nechcete betonové panely 😉. Kabely do chráničky podle požadavků správce. Zjistěte si čí jsou a napište si o vyjádření k existenci sítí.

 • Sponzor fóra
 • Děkuji všem za komentáře. Vyjádření k těm optickým kabelům máme, takže víme kde a čí jsou. Asi to vážně uděláme ze zámkovky až k asfaltu, pořádně jak píše stavitel 69, a hold budeme co 2 roky měnit. Ze začátku tak asi dáme dřevěné sloupky s odrazkou, jakože než zaschnou obrubníky v betonu a uvidíme, třeba si pak zvyknou tam nejezdit. Díky.

 • @lucasek_x  udělal bych to, jak píše tulda27, ale stejně bych tam dal ty kameny, myslím, že ve vysledku to nikdo řešit nebude...

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Články od našich partnerů
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  HELUZ opět hledá fotku, která zastíní všechny ostatní
  Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
  Archiv článků od partnerů