Jakou barevnou zámkovou dlažbu? Jaká je kvalita?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, chceme nějakou skládanou zámkovou dlažbu v barevném provedení do hněda (např. colormix podzim, či jiné colormixy s odstíny hnědé). Koukli jsme na pár výrobců a překvapilo mě např. že v Horních Počernicích má showroom a prodejnu Beton Brož, kde si můžete vzít vzorek dlažby (jednu kostku) a z toho vzorku např. barva terra co má být hnědá, již byla zcela šedá. Teda barva vymizela, což ve mně zbudilo otázku, jak moc to barvení vydrží. Taky se mi zdá, že se liší hloubka probarvení. Někde je dlažební kostka v zásadě šedá a na ní je barevný nástřik (někde to bylo cca 1mm, někde možná i 3 mm), nevím, zda existuje i dlažba, která je probarvená po celé kostce (podobně jako např. barvené betonové plotové tvárnice). Proto si kladu otázku, zda existují rozdíly v tom, co to barvení vydrží mezi jednotlivými výrobci, nebo je jedno, jestli je ta vrstva 1mm nebo 4mm nebo celá probarvená. Taky bych rád někde viděl dlažbu v nějakém showroomu, který by prezentoval více výrobců, nemáte nějaké doporučení v Praze nebo ve Středních Čechách? Nechce se mi objíždět výrobní závody Ditonu, Bestu, Presbetonu, Semmelrock Stein a dalších výrobců. Uvítám taky Vaše praktické zkušenosti s kvalitou barevné dlažby od těchto i dalších výrobců, jak dlouho třeba dlažbu máte a jaká je její barevná stálost apod. Pokud někdo taky řešíte, jakého výrobce zámkové dlažby vybrat, kde je kvalita za rozumnou cenu, je tato diskuse přesně to místo, kde bychom se mohli o své pozntaky podělit. Předem díky za Vaše tipy, postřehy a zkušenosti.
Odpovědět
1
2
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 2 letech
@jahooodka Shoj, prosím, mě by zajímala ta dlažba vzadu pro auto, to jsou klasické zatravňováky? Nám právě říkal pán, který s nimi má zkušenosti, že se lépe po nich vyjíždí do kopce, když je namrznuto.
Odpovědět
Profilova fotka
@jimika Ano, je to zatravňovací dlažba od Bestu;-) Možná to vyjíždějí myslel tím, že je v tom tráva, která klouže méně:-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
@jahooodka Jak u vás vypadá barevný odstín po letech? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@simusin Po šesti letech možná trošku světlejší, ale nepatrně;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
Ahoj, zkusím obnovit diskusi. Též vybíráme dlažbu. Přemýšlíme nad Korsem od Bestu v barvě colormix brilant, od Cs-Betonu Via-tech colormix noarblanc a od Ditonu Alpaca marmo. Máte někdo? Nesleje se barva v jednu šedou? Nejsou to vyhozené peníze? Máte někdo fotky po x letech? Moc děkuji za příspěvky.
Odpovědět
@lancome Jak to dopadlo? Máte ten colormix podzim? Uvažujeme o něm. Díky.
Odpovědět
Zdravím, taky se pokusím obnovit diskuzi dotazem: kamenina x beton. Co položit na cestu zatěžovanou vodou, sluncem a autem aby to vypadalo dobře i po letech? Zběžně jsem pochopil, že beton ztrácí barvu, to se mi nelíbí. Kamenina je zas předpokládám daleko dražší, ale zase probarvená skrz a tak neztrácí barvu. Co byste vybrali vy za sebe? (obrázek je pro mou inspiraci, jak by se mi líbilo mít dlažbu barevnou a poskládanou)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@ecarua mohu se zeptat jak to u vás dopadlo? My měli vyhlednutou sedou od ferobet, ale k nam ji nedodaji... Tak vybírám znova něco v "šedé ".
Odpovědět
Profilova fotka
@maasha_s bohužel jsme ještě nic nevybrali, do popředí šli jiné věci. Ale dohodli jsme se, že tam dáme obyč šedou a černou, něco jako na fotce. Bude to levnější a barevně taky ok.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den, obnovuji diskuzi. Aktuálně řešíme zámkovou dlažbu na chodníky kolem domu. Líbí se nám Best belisima colormix arabica. Máte někdo? Jaká je stálost barvy a jak jste celkově spokojeni s dlažbou Best? Děkuji.
Odpovědět
@vitkovi Dobrý den, uvažuji o stejné dlažbě a taky mě zajímá, jaké jsou zkušenosti. Podařilo se Vám zjistit více? Děkuji
Odpovědět
@vitkovi já premyslela úplně stejne a nakonec jsme vzali odstin sand, protože arabica nesla ke schodum sand a sede schody jsme nechtěli. Po roce dost vybledla, ale vypadá alespoň hezky prirozene.
Odpovědět
My plánujeme fasádu bílou v kombinaci s cihlovým obkladem ( kolem garáže, vchodu, oken + sokl), fasáda přijde na řadu sice později, ale potřebujeme udělat vjezd, tak vybíráme zámkovku, jaká barva myslíte, že bude k této fasádě vypadat nejlíp? Původně jsem uvažovala něco do červena/oranžova, ale asi by to už bylo s těma cihlama na fasádě "moc"? nebo radši klasická šedá? okna máme/dveře máme dřevo - dub. Díky za radu 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?