Příjezdová cesta ze zatravňovacích rohoží

Dobrý den, máte někdo příjezdovou cestu k domu ze zatravňovacích rohoží? Přítel navrhnul toto řešení, ale mě příjde, že každodenní ježdění autem tráva nemůže vydržet, je problematické odhazování sněhu....máte někdo zkušenosti?
Odpovědět
Asi měl na mysli zatravňovací tvárnice, protože zatravňovací rohože se používají jen na svazích, kde se s žádným pojezdem nepočítá. Zatravňovací tvárnice jsou sice řešením, ale ne moc estetickým... Doporučila bych spíše štěrkový trávník (pokud tam auto nebude stát 14 dní v kuse). A nebo prodávají také exektnější zatravňovací tvárnice jako například tohle:
Odpovědět
Zatravnovaci plastové rohoze se používají jak na cesty, tak na stání. dělají se v různych silách. Osobně bych do ale toho nešel přesně kvůli tomu co píšete a navíc je to dost drahá sranda. To už radši zamkovkou dlažbu.
Odpovědět
@requied Děkuji, na cenu jsme se ještě nedívali, je pravda, že ta "betonová plocha" bude muset být celkem velká, ale říkám siraději "čistý" beton, než rozježděná sem, tam uschlá tráva, bláto a v zimě namrzlé hroudy sněhu....tak uvidímě budu muet zabojovat, doufám, že napíše někdo, kdo to měl, byl z toho nešťastný a předělával to :-D
Odpovědět
@casmaria |Toto vypadá hezky, jako chodníček bych to brala, ale ako příjezdovku ne :-| ....to zas bude boj, i když já ten sníh odhazovat nebudu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já to viděla jednou ve starším "receptáři" a moc to tam chválili, že se na tom dobře seká tráva atd., také s tím počítáme, mě to tak drahé nepřišlo a jedno stání u domu z toho mít budeme, a pak občasná stání u druhé brány, ale já zase nejsem zastánce velkých betonových ploch (m2 dlažby vyjde i s levnou dlažbou na cca 500 kč, tohle vychází cca stejně si to dobře pamatuju a určitě se to bude lépe pokládat :) ).Pokud zvolíte správný typ té rohože podle zátěže ona by to vydržet měla. Viděla jsem je osazené na jednom sídlišti na Chodově a evidentně to tam bylo dlouho a vypadalo to dobře, normálně to i mezi domy bez dostatku světla zarostlo. Za mě osobně je to ale spíš řešení pro stání než pro příjezdovku. Jak ji máte strmou? Ono to může v zimě i dost klouzat.... A ty klasické betonové zatr. dlaždice (ty s velkými oky) se zase dost lámou a blbě se v nich seká tráva. Co udělat jen pásy pro kola aut a zbytek tráva? Také to při sekání a odklízení nebude úplně to nejlepší ale tráva tam poroste :).
Odpovědět
my to máme co tě zajímá ? :-) Máme plastové, koupené v kaci za velmi dobrou cenu nebyli teda ani drahé. Tráva vydrží hodně a sníh se odhazuje v pohodě
Odpovědět
Profilova fotka
@smajlik345 a hodíte mi prosím výrobce do zpráv? já jsem na to sice už párkrát koukala, ale konkrétní typ jsem ještě nevybrala - díky :). A to je skvělé, že se to dobře uklízí. Že by to nějak výrazně klouzalo jste si nevšimli?
Odpovědět
@tulda27 Máme rovinu, takže klouzání snad nebude problém...tak uvidíme, jestli s to stihnete pořídit, děj vědět, jakjste spokojení :-)
Odpovědět
@smajlik345 Paráda, zajímá mě praktická stránka- budeme tudy jezdit několikrát denně-2 auta z práce, do práce+další pojíždění, bojím se, že toto tráva nemůže vydržet, bude schnout, žloutnout... a v zimě tam budou hrudky sněhu, roztajou, přimrznou...buď to pak vyškubeme i s trávou, nebo to necháme a a budeme na tom "bruslit". Dívala jsem se na album, ta tráva je na těch rohožích? Vypadá pěkně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak u nás je to na dlouhé lokte, stavíme sami a začneme až v létě hrubou stavbou, na tohle přijde až tak za 3 roky... ale já jsem dopravní projektant, tak mě to zajímá i z profesního pohledu. Na zpevnění svahů se to používá běžně, ale naši klienti to obvykle neužijí (nákupní centra, benzínky tam se to nehodí :)). Ale náš projektant to chválil...
Odpovědět
@tulda27 jestli ho někde najdu tak napíšu :-) my máme z baumaxu které byly v té době ve slevě. Takže by člověk i řekl že kvalita bude kdoví jaka, ale jsou v pohodě. Tráva roste v pohodě, právě jsme si mysleli že nebude růst že to nevydrží, ale bez problému. Když to daš do země do stejne urovně nebudeš mít jeden vyšší druhý nižší tak sníh se dá odhazet normalně aniž by v tom nějaký zůstal a přimrzal
Odpovědět
Profilova fotka
@smajlik345 skvělé, tak to ani nehledejte, já pak projdu recenze. spíš fotka, já u Vás v profilu nic nenašla :).
Odpovědět
Článek se načítá
@smajlik345 S tím sněhem mi to nejde do hlavy....zkusím to před barákem :-D, díky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Zatravňovací rohože nejsou jen do svahu ale i na parkování. M2 vyjde na 300,-Kč/m2, takže tak drahé to zase není, jak tady někdo psal. A jsou i protiskluzné. A z Itálie. http://www.webimex.cz/e-shop/rohoze-g...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Podívejte se na naši fotogalerii, možná lepší řešení než zatravnovaci
Odpovědět
@bod jaké konkrétně máte na mysli?
Odpovědět
Profilova fotka
Místo zatravnaku betonovou dlažbu, více na webu
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
@webimex Dobrý den, ty rohože mě zaujaly. Jakým způsobem má být plocha před pokládkou upravena? díky
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 2 letech
@bamak
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Nezkoušel někdo zatravňováky od Traplastu? Máme hodně svažitý pozemek a uvažuji o nich jako variantě pro cestičku serpentýnovou. Betonové mi přijdou zbytečné, těžké a že by popraskaly.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?