Uvolnění obrubníků po dešti, čím to může být?

Zobraz úvodní příspěvek
po včerejší průtržy se uvolnily některé obrubníky, které si firma, která nám děla přjezdovou cestu osadila. Obrubník jakoby odpadl na jednu stranu, kde beton nebyl z druhe strany. Byli zatím hotov jen ten obrubníky, a připaveno na vysypání rejží a pokladku. Tím,že se to uvolnilo, tak pokládat nemohou. Firma tvrdí, že je to deštěem, ale to teda se mi vůbec nezdá. Podle mě, měl být betou z obou stran obrubníku. Nemáte zkušenost....
Odpovědět
1
2
Ještě jednou se přidám do diskuze. Počítejte se mnou. Obubník má 20 cm, pod kterým by mělo být 10 cm betonu, 20 cm - 6cm dlažba-3 cm štěrk podkladní vrstva a zbývá 11 cm pro nahrnutí betonu kolem obrubníku. Ten obrubnk se nesmí hnout a musí se dát po něm chodit, když po něm přejedu autem, tak musí stát. Konečné obrubníky, které Vám ukončují podkládku dlažby nejsou vůbec v betonovém loži, jen uložené v nějakém štěrku, jak přes to budete jezdit autem, tak se Vám začnou propadat a celá dlažba ujíždět. Z youtobe jsem Vám stáhl video, kde je jasně vidět, jak jsou obrubníky v betonovém loži a zahrnuty suchým betonem. Vy jste investor a jsou to Vaše peníze, takže řeknu, tak to bude a tak to uděláte, jestli ne, tak si běžte jinam a přes to nejede vlak. Další věc a promiňte, že to tak řeknu, ale na co máte doma chlapa, to s nima neumí udělat pořádek. Jestli budete takhle měkká, tak na to stejně dojedete a bude to stát víc peněz, protože to bude muset někdo znovu rozebrat, až bude položená dlažba a dát ty obrubníky do pořádku a bude to dražší než co do toho vrazíte nyní. Mě tak idioti zdupali krovy a dodnes toho lituji, že jak mi udělali garáž, že jsem je hned nevyhodil. Nedělejte tu samou chybu a buďte tvrdá. Peníze Vám snad samy nepadají z nebe nebo jo. Milan https://www.youtube.com/watch?v=QwsYW...
Odpovědět
@milan1965 chlap u toho byl, myslím,že mu to řekl tvrdě, ale výsledek je, že oni si jedou svoje, že tomu rozumí vic než my a že na to musíme koukat jako na polotovar, že to ještě bude doděláno. Na všechno je argument. Už se k tomu asi nemá cenu vyjadřovat, necháme je to opravit a uvidime.
Odpovědět
Profilova fotka
@jaasminka no zajímavé vysvětlení... co se týká toho sklonu, terasa nebo schod u domu se také nedělá do sklonu, jak by to vypadalo... ten obrubník opravdu musí vydržet vysokou zátěž a ne že jde vyndat ! To je přeci nesmysl, to není lego, tohle nemůže zedník vypust z úst..... a plácat do toho lepidlo ? =-) ach jo to jsou řemeslníci, to škoda mluvit.... :-| jinak dobře ti to napsal @milan1965
Odpovědět
@petrsv1000 Chtěla bych se ještě zeptat....naše dlažba, tj. nakloněná roviny směrem dolů se ještě navíc svažuje k levé straně. Bije to vyloženě do očí, dnes jsme to laicky přeměřili jen s pomocí vodováhy a vyšel nám sklon v horní části kolem 2,1 % a v nižší části se bližil ke 3 % k levé straně. Firma tvrdí, že dodržela standard jak se to dělá. Dle toho co jsme si načetli by to mělo být ale max kolem 1 %. Je to někde dané v nějaké normě, kolik procent se dělá kvůli údajnému spádu vody (údajně nestačila nakloněná rovina dolu).
Odpovědět
Profilova fotka
Na pokládku obrubníků jsou určitě technické listy výrobce, zkuste najít a ukažte jim to. A pak bych je vyprovodila, sami si to uděláte lépe... Sklon 1% je minimální a výsledný, ale může být jen jedním směrem záleží na umístění plochy a kam je odvodněná (spádovaná), tak nedokážu posoudit, zda to je špatně.
Odpovědět
Profilova fotka
@jaasminka psal jsem ti již vedle do fora, spád se dělá podle situace okolního terénu, tzn že když mám garáž cca 30cm nad silnicí musím mít také dlažbu do spádu, nakloněná je ale v jednom směru a to od garáže k silnici, Kdybych byl na rovině, asi bych ji naklonil trochu do boku, ale max 1%, voda po zámkovce nikdy neteče, ale vsakuje se, pak už to sou záplavy a top je jedno kudy voda teče... Pokud už to udělali tak to asi těžko budou předělávat, chtělo to častěji kontrolovat a zstavit je včas než to bylo hotové...
Odpovědět
@jaasminka Dělají se 2 procenta, tj. 2 cm na 1 m. Pokud máte dlažbu nerovnou, s nějakým třeba reliéfem, volil bych spád i větší. 1 % projde u hladké dlažby, ale hladké v celé ploše.
Odpovědět
@jaasminka Pročetl jsem celé vlákno. Vyhoďte ta paka! A nebo rychle dohledejte znalce či stavaře, který to posoudí. Klidně i za poplatek. Dle mého názoru Vám to tam pěkně fušují a náprava Vás bude stát daleko více. Příp. se obraťte na výrobce obrubníků a dlažby, jestli by nevyslali technika na posouzení (to je obvykle zdarma či za cestovné), protože toto je fakt síla.
Odpovědět
@lukoid Děkuji za radu ohledně znalce od výrobce dlažby, zkusíme to. Jinak znalce/st. dozor na dlažby sháníme již nějakých pár dní, ale bohužel vyloženě na toto jsme nikoho zatím nesehnali. Naše chyba je, že jsme už 70% práce zaplatili. Na naše připomínky totiž vždy reagovali ve smyslu, že to nelze zatím posuzovat, že to není dodělané, apod. Také jsme si přeměřili spád u schodu mezí dvěma nakloněnými rovinami, a ten je cca 10%...reakce firmy....je to proto, aby to korespondovalo s ostatním a dobře se po tom chodilo. No coment už. Čekám na znalce, pokud nějakého seženeme, a event. dám vědět, jak jsme dopadli.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
@petrsv1000 můžu se zeptat, zda pod obrubníky jsi dal štěrk? Vypadá to že jsi vyrovnával dost a šel vysoko s obtubnikama. Diky😉
Odpovědět
Profilova fotka
@petusha87 všude jsem dával štěrk, krom obrubníků co lemují záhony, tam na ně není vyvájen tlak, ale na terase je štěrk a něm vrstva suchého betonu. Jinak konkrétně ty na terase jsou na ztraceném bednění, pokud prohlídneš všechny fotky tak to tam je i postup vidět 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Ahoj, kdo máte zkušenost se suchým betonem z betonárky. Musí se před instalací obrubníků beton smíchat s vodou v míchačce, nebo lze beton dát na zeminu, usadit obrubník a zalét jej vodou?
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@petrsv1000 ahoj promin ze otravuji budu delat tedkom podobnou preterasu pred dvermi co mas tady na obrázku, daval jsi pid ty obrubniky jeste do hloubky ztracenko?? Das mi nejaky navod děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@michal_hlavaty v poho ... psal jsem zprávu... pod ztracenkoi sem dělal jen základ z betonu, pak bednění, dělal sem to proto, jelikož nebyla hlína a nevěděl sem zda budu celou zahradu zavážet, pak se nakonec povedlo...
Odpovědět
@petrsv1000 Ahoj, pochopil jsem správně, že obrubníky na terase jsi položil na betonový základ? Mohl bych znát detaily? Z jakého důvodu (já - terasu mám 1 až 2 shody nad svažitým terénem)? A betonový základ máš jak hluboko - do nezamrzné hloubky? Jak jsi pak "uložil" obrubníky? Do suchého betonu, tedy na předem hotový betonový základ? Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@sasynkamil ahoj, na tomto betonovém základu jsou ještě dvě řady ztraceného bednění, viz další fotky, mezitím sem nefotil, neměl sem foťák a nanich jsou na suchý beton uloženy obrubníky, to už je vidět na fotkách. Základ je cca 50cm, pak 50cm ztraceného bednění, takže vlastně metr v zemi, okolo zasypáno hlínou. Původně jsem myslel, že okolo budou schody, proto ten základ a bednění, jen pak se naskytla možnost dovést zdarma několik tater hlíny, takže sem zahradu zavozil a schody pak nebyli potřeba... ale zase se to nyní nikam nehne... soused zavozil taky hlínou, udusal pak dal jen obruníky a dlažbu a dnes se mu to pěkně propadá jak ta hlína sedá časem... tak snad sem trochu pomohl...
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?