Vyvýšený schodek před vstup. dveřmi ano nebo ne?

2. dub 202060

Dobrý den,
rozhodujeme se, zda nechat před domem dlažbu v rovině od branky až k domu, tj. cca 6m, nebo udělat přede dveřmi nějaký schodek, jako takovou čistější zónu, nebo nevím jak to nazvat. U dveří nejsou žádné trámy, které drží stříšku, je tam čistá plocha.
Vy, kdo tam máte schodek, vyhovuje vám to?
I vy, co máte po celé ploše rovinu, udělali byste to tak znovu?
Za odpovědi děkuji

 • Čím míň bariér tím lé=e, i jeden malý schodek může být kvůli zdravotním problémům nepřekonatelný problém, zkušenosti v rodině.

 • My mame rovinu. Kdyz jeste nebyla hotova dlazba, meli jsme prede dvermi odskok a treba pro babicku s holi to bylo hodne narocne.
  Nevidim pozitivni prinos schodku.

 • Budeme mít dlažbu v rovině, žádné schodky 😉

 • Sponzor fóra
 • Máme úplnou rovinu všude a je to úplně super, byl to můj sen ani jeden schod😉

 • topič: zkuste zapřemýšlet, co udělá přívalový déšť. Sice máme schůdek právě kvůli vodě a nevadí nám to, ale není problém místo schůdku udělat nájezd, právě kvůli těm, co špatně chodí nebo vozíku atd. Takže záleží jaké podmínky máte vy.

 • Mně se zase líbí schod jako takové oddělení čisté x špinavé zóny. Ale samozřejmě záleží na celkové koncepci domu. My budeme mít vstup krytý střechou a ohraničený obvodovými stěnami (takže takový výkus do domu) a tam bych měla ráda dlažbu, aby se to dalo i vytřít. Zbytek chodníku pak pozvolným spádem z žulových odseků. Ale tak zatím je to jen plán, uvidíme, jaká bude realita. Ale nedovedu si představit, že bych ty žulové kostky měla až ke vchodovým dveřím (kvůli údržbě).

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Články od našich partnerů
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  HELUZ opět hledá fotku, která zastíní všechny ostatní
  Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
  Archiv článků od partnerů