Chci velkého psa, hlídače, ovladatelného, k dětem

Zobraz úvodní příspěvek
Budeme chtít stavět domeček a tak přemýšlím o vhodné rase pejska.Zatím mám zkušenosti jen s malým plemenem,ale protože chceme bydlet na místě,kde mimo sezonu nikdo není,uvažuji o větším plemeni-hlídači.Líbí se mi Leonberger,Bernský salašnický a Hovawart. :-) Ráda bych,kdyby jste se podělili se svými zkušenostmi. Potřebuji snadno ovladatelného psa-základní výcvik je samozřejmostí,vhodného k dětem a přesto hlídače.Jaké mají nároky na údržbu srsti a kde bydlí,jestli v boudě,venku,nebo střídavě a jakékoliv další rady a poznatky.:-) Všem moc děkuji za rady,případně poraďte nějakou další rasu. ;-)
Odpovědět
Cane corso , hlida a deti miluje . :-)
Odpovědět
Bernsky salašnický pes :-)
Odpovědět
@domi2911 Na Cane corso si netroufám, už tady o něm bylo psáno. Bernský je taky pěkný a taky tu už o něm byla řeč. :-) @svamaz
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ja doporučuji Velkého švýcarského psa. Je to stejný jak berňák, ale kratkosrsty.
Odpovědět
Profilova fotka
@neyaa_cr @citun Ahoj, jejda. No tak to jsem nějak popletla, ale přiznám se, že ted si vůbec nejsem jistá, jaký to byl hafan. Ale asi ten hovawart. Musela bych se jí zeptat. Ale tam byl opravdu problém hlavně v tom, že hafan byl více méně jen na dvoře. Moc nechodil ven, takže to by asi trošku hráblo každému psíkovi. Podle mě, pokud je pes zvyklí na děti od mala a je vycvičený a má možnost se pořádně venku vyřádit, nemůže být agresivní.
Odpovědět
Profilova fotka
@citun @neyaa_cr ted jsem koukala na obrázky, jak přesně vypadá jaký pes a byl to ten hovawart. No teď si pořídili dalšího hafíka - Borderkolii :-) Podle mě také dost velké sousto. Už jim pomalu ale jistě zdemolovala půl domu, ale někdo se hold neponaučí. Borderka je nejnáročnější plemeno a musí se jí člověk aktivně věnovat min. 2 hodiny denně. Je úžasná, to jo, ale já bych se bála, že mi přerostě přes hlavu a fakt bych nechtěla, aby mi pejsan zničil nový barák :-D Pes byl vždycky můj sen, ale ted mám doma mimčo a jsem ráda, že jsem s ním zatím počkala, nemohla bych mu věnovat tolik času, kolik potřebuje. Baráček už stavíme a tam jednou hafíka chci. Teď aktuálně je můj favorit Ohařek maďarský :-) Ale chci na něj mít fakt čas, nejsem typ, kterému by bylo jedno, že mu jeho mazlíček zničil barák a zahradu nebo aby mě pes budil ve 4 ráno :-D jak jsem někde četla. To fakt néééé. /ejsek musí být miláček a rodinný přítel a ne že mě bude nervovat jen co přijdu domu. Nesnáším rozmazlené psíky, kteří knučí u stolu a žebraj a stanou se tyranem rodiny.
Odpovědět
@ally8 Borderka je opravdu hrozně živá, ale ohař je skoro stejný. Nejlépe obě plemena na tůry, ke kolu nebo na běhání. Známí ho mají a + - 20 km pro něj nic není, tak aby jsi se taky nedivila. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@citun :-D no teda, to jo :-D No, mě se zatim jen líbí spíš jak vypadá. povahu musím ještě prostudovat. Nakonec skončím s trpasličím pudlíkem na gauči :-D
Odpovědět
@sukenikova mě přijde 10 - 12 let málo, i když vím, že to je tak průměr většiny plemen. Moje kokršpanělka se dožila 17 ti let a znám kokra co má 20 let. myslím, že kdyby nedotala leukemii, tak žije ještě teď. Já bych nejradši, aby se pes dožil aspoň 30 let :-)
Odpovědět
Ahoj, my máme na hlídání rotvajlera a je to jeden z nejúžasnějších psů ♥ srst je téměř bezúdržbová, nemusí se koupat (dokonce by se koupat neměl), pokud se ale třeba nevyválí v ho*nech :-D na výcvik je super, poslouchá, rozpozná svou rodinu a cizí.... prostě super. Pak ještě máme am. stafordšírského teriéra, ale to je gaučák, ten by se nechal ukrást i s naším domem :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Přidávám dalšího hlídače, o kterém jsem nikdy předtím neslyšela. Anatolský pastevecký pes. :-)
Odpovědět
Sice začínáme teprve stavět, ale toto rozhodování jakého psa už mám za sebou a vybral jsem si
Odpovědět
Článek se načítá
Tak to si můžete být jisti specnaz84, že vám na zahradu nikdo nevleze :-D Mně jsou sympatičtí bulteriéři.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Já měl ridgeback, ale musí být teda řádně vychovaný a pak jsem se nebál pustit k němu i děti. Byl to super kámoš a dobrej hlídač.
Odpovědět
My máme už podruhé leonbergřici a obě úžasné hlídačky. Svého pánička a jeho rodinu nadevše milují :-) Výchova jednoduchá, sní teda více než obvyklý pes, ale za ten pocit bezpečí to určitě stojí. Vřele doporučuji!
Odpovědět
My měli dogu, to byl dobrej obr:-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Myslím si, že když si vezmenete pejska jako štěnátko domů a budete ho učit už od malička, že k dětem pak bude každé plemeno hodné :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Boxer a bernský salašnický :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Za mě Brazilská fila, k dětem absolutně nejlepší pes a to vím z vlastní zkušenosti a jako hlídač taky perfektní!! Letos jsme bohužel oni přišli dožila se nám necelých 15let a to tvrdili, že se dožívají max 10let.
Odpovědět
VŠSP Velký švýcarský salašnický..miluje děti, je chytrý vše se rychle naučí, je krátkosrstý takže ta udržba srsti není nic extra, venku být může, ale náš se rád válel i doma. Byl zlatej k lidem co znal i k těm co jsem znal já a byl v pohodě, ale jak přišel dělník a nebyl sem doma tak raději volal kdy má přijit 😄 Mamka jednou hlídala a jelikož to není hlavní páníček tak musel být zavřený jinak by dělníky nepustil dál. Ale po boku rodiny páníčka by nikdy neublížil bez příkazu. Není třeba velký výcvik, sám jsem vše zvládl a poslouchal na slovo i na mlasknutí. Pro mě nejlepší rasa
Odpovědět
@evakusalova a já za nás doporučím Entlebušského salašnického psa. Naše pipina má čerstvě 8 let. Ke všem hodná, za plotem hlídač 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
A za mě hovawart, ale musí se mu člověk věnovat, byl u nás dřív než dítě, je to samec, takže tvrdší v povaze, dost svehlav, ale když se vycvici je to bourak mezi psy. Ale musí to s ním člověk myslet vážně a nenechat ho růst jako kůl v plotě. Za plotem je dost ostrý, všichni se bojí. A venceni se samci taky moc nehrozí, malí psi mu nevadí. Ale tak nesnášenlivost s jinými psy je tu u nás v okolí hodně psů a i u ras, kde by to člověk úplně nečekal.
Odpovědět
Ahoj ,za mě Bernsky.
Odpovědět
Profilova fotka
@sobii BSP je krásný prs a dobrák, s hlídáním jak který, ale to zdraví je u nich prostě slabina. Známí už pohřbili 2 pejsky mezi 4.-7. rokem života. To je šílené. A to ta známá je veterinarka, takže péči měli skvělou.
Odpovědět
@soleilll čuvač je krásný, hlídací pes, ale není moc k dětem.
Odpovědět
@andik.cz musim říct že ta naše hlídá perfektně ,nestane se že by někdo prošel ulicí bez povšimnutí a dobré je že lidi i poznává a na sousedy neštěká, no a jak tu bude dlouho se uvidí, taky jsem četl že tak do deseti let , což neni moc.
Odpovědět
@luandro Máme čuvačku a k dětem je zlatá, nechá si líbit až moc... A hlídá taky skvěle, každý nový musí projít kontrolou, a známé (i když nebyli déle na návštěvě) si pamatuje a nevadí jí 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Ahoj Mám německého ovčáka a je to velmi chytrý a dobrý pes. Miluje děti a dobrý strážce.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@citun já mám teda skušenosti s německými ovčáky. Jsou super pracovní dobře hlídají, jsou ovladatelní i vhodní k dětem. Jen je potřeba dobře si vybrat doporučuji s PP a být v kontaktu s majitelem. Je hodně důležitý i výcvik a socializace. Jinak doporučuji jsem hrdá majitelka německého ovčáka s PP a tohle jsou moje zkušenosti. Jinak můj pejsek je milý hodně se mazlí a je vhodný na hlídání teď bude mít 2 roky
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?