Chci velkého psa, hlídače, ovladatelného, k dětem

Zobraz úvodní příspěvek
Budeme chtít stavět domeček a tak přemýšlím o vhodné rase pejska.Zatím mám zkušenosti jen s malým plemenem,ale protože chceme bydlet na místě,kde mimo sezonu nikdo není,uvažuji o větším plemeni-hlídači.Líbí se mi Leonberger,Bernský salašnický a Hovawart. :-) Ráda bych,kdyby jste se podělili se svými zkušenostmi. Potřebuji snadno ovladatelného psa-základní výcvik je samozřejmostí,vhodného k dětem a přesto hlídače.Jaké mají nároky na údržbu srsti a kde bydlí,jestli v boudě,venku,nebo střídavě a jakékoliv další rady a poznatky.:-) Všem moc děkuji za rady,případně poraďte nějakou další rasu. ;-)
Odpovědět
1
4
5
Profilova fotka
Máme křížence border kolie a povahu nezapře.... Milující nás i děti, ty někdy až moc 😆, ale tu živost ma v sobě... Už několikrat jsem mu vyhrožovala, že půjde z domu 😆😆😆 Teď chceme pořizovat druhého, manžel by chtěl bílého švýcarského ovčáka a já Cane Corso 🤔
Odpovědět
Ahoj máme 2 fenky moskevského strážniho psa. Měli 3 roky jak se nám narodil syn a přijali ho bez problémů. A hlídači sou fak skvělí nigdo k nám do areálu nemá odvahu vlest. 🙂. Za nás super celoročně venku mají přístřešek z boudou ale většinou spi i vzimně mimo ni.
Odpovědět
Bulmastiff, je klidný a miluje děti i další zvířata.
Odpovědět
@jandour já mám bílého švýcarského ovcaka a premyslela jsem nad cane corso 🤣 A jsem rada za BŠO, cane corso bych naprosto nezvládla. Když zatahne 30kg pes, tak to dospěla žena ustoji, deti ne. Ale když zatahne 50 kg, tak bych jej neudržela. Jinak jsou teda nádherní.
Odpovědět
Profilova fotka
@luckavra a chovného ???
Odpovědět
@jandour jestli mám chovneho? Nee, jednak má teprve čerstvě 1,5 roku a uchovnovat ji stejne nebudu. To se s ni raději půjdu projít ven než trénovat, aby ji cizi lidé mohli sahat do huby a pak trčet na výstavách.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
my měli jako děti vlčáka a byli jsme s ním šťastný.
Odpovědět
1
4
5
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?