Westík

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky je tu některá z Ostravy a má fenku nebo pejska westíka?
Odpovědět
ivu, přikláním se k tomu, co napsaly holky a na co jsem já zapomněla, abyste ji určitě nechávali občas doma. zřejmě předpokládáš, že si ji budeš moct brát do práce i nadále, ale může se stát, že třeba změníš místo, nebo se změní situace, budete potřebovat někam odejít, kam psi nesmí, a to pak teprve nastane pořádný tóčo. to už není ani tak o westících, ale o psech všeobecně. drtivá většina psů, která není zvyklá na občasnou samotu, pak strašně vyvádí, jsou schopni zdemolovat celý byt a celý den výt a štěkat. jinak musím souhlasit se vším, co tu bylo napsáno - že ji ignoruješ, je dobře, ať si holka uvědomí, že není středobod vesmíru a že se všechno točí kolem ní. to kousání pacek může být způsobeno buď nudou nebo to dělá proto, aby vás naštvala (známe moc dobře, tyhle natruc věci; u nás to ve štěněcím věku nebyly bohužel jen packy, ale dokonce i načůráno do boty návštěvě, když návštěva směla do obýváku, zatímco bert musel zůstat v pelechu v předsíni). ale určitě neuškodí, až půjdete na veterinu, aby se jí na to podívali, jestli tam nemá nějaký zánět. ven s ní určitě hoďte, aspoň po tom jídle a po probuzení nebo po hraní, kdy štěňata prostě čůrají. ať se od malička učí chodit ven a tam dělat potřebu. samozřejmě je super, když doma chodí na jedno místo na plenu, ale zase aby si nezvykla chodit jen tam. těžko se pak přeučuje na venek. a stejně tak souhlasím s tím, že i když je to v tomhle štěněcím roztomilém věku moc těžký, tak musíte být důslední a nedovolit jí věci, který nechcete, aby dělala v dospělosti, kdy už nebude tak roztomile roztomilá, ale spíš neroztomile agresivní. mluvím z vlastní zkušenosti, my jsme berta taky nechala trochu jako dříví v lese, resp. jednou mu jeden z nás něco dovolil, podruhé zakázal atd. až pozdě jsme pochopili, že takhle to fakt nejde, že to bychom potom skákali podle psa. náš bert se třeba snaží za každou cenu usadit v rohu sedačky, mezi opěradlem a někým, tam si nasáčkovat zadek a přední část těla si položit na naší nohu. dřív jsme mu to dovolili, protože to bylo příjemný mít ho u sebe. teď vím, že neexistuje. může si lehnout vedle mě. ale jen tam, kam mu to dovolím, žádný aby se cpal přese mne. granule už jsem tady propagovala několikrát - my kupujeme Trainer (italská výroba), holistický granule. původně mi jedna holka doporučila First Mate, ale já jsem nikde nesehnala malý balení na vyzkoušení a jak mi pak poradil pán ve zverimexu, ty Trainer jsou v podstatě minimálně stejně dobrý a navíc jsou levnější, protože nejsou zatížený clem (FM jsou z Ameriky). bertovi moc chutnají a hodně se mu po nich zlepšila kůže a srst a je vitálnější a tak.
Odpovědět
Profilova fotka
Oliva se po nás teda válí pořád :-N http://picasaweb.google.cz/manloth22/... Tím teda dává najevo svou dominanci, jo? Ona je teda poměrně submisivní typ, nikdy by si nedovolila na nás zavrčet nebo něco podobného. granule jsme vystřídali za ten rok a půl čtvery. Nejprve prémiové propac, ale to bylo od chovatelky s tím, že sama doporučila koupit lepší. Tak jsme pořídili proplan, ty moc nejedla, navíc za tu cenu se dají pořídit mnohem kvalitnější. Tak jsme přešli na imagine, poměrně neznámé a málo sehnatelné superprémiovky. Ale nevyhovovaly - měla po nich ohromné bobky 8-( Teď už máme asi od jara profilum a jsme spokojení. Žere je dobře, žádné problémy. Taky jsou ale poměrně špatně sehnatelné. Jestli jsi ale z Brna, mají je na Úvoze a pak ještě v jednom krámku u Šilingráku. Asi budete muset chvíli zkoušet, co Lili vyhovuje a chutná. V Brně je taky obchod (Jiráskova myslím), kde prodávají hodně druhů granulí balených třeba po kile. To je pak nejhorší, když koupíš tříkilovku a pes to žere týden 8-(
Odpovědět
Ivusek, nase Larinka taky curavala na plenu (my meli takovy ty plinky pod lezici pacienty, prodava je tusim Trixie jako Puppy Diapers), narodila se zacatkem cervna, my ji mame od konce cervence (uz jako druzi majitele 8-() a zacatkem rijna uz curala 100% venku. Ale s tou plinkou bacha, ona si na to rychle zvykne a bude dyl trvat, nez bude curat venku. Radsi ji spichni nebo kup nejaky oblecek a ber ji ven a za kazdy vycurani ji chval a chval. Dobry je koupit na tenhle trenink clicker. Nase Lara kolikrat se mnou courala cele odpoledne parkem a ani "neukapla" a ja uz videla, jak to ma na krajicku, ale ona neeee, cekala domu na plinku. Zkousela jsem i treninkove curaci kapky, ale Lara mi na to kaslala. Proste chtela na plinku. Vysledkem bylo, ze jsem z kapek dostala v parku daleko od domu migrenu, nemela u sebe prasek a pak jsem zvracela do krovi :-N :-D Behem tydne jsem si zapisovala, kolikrat to slo mimo plinku a kolikrat se povedlo venku a zjistila jsem, ze dareba cura temer vyhradne na plinku a jinde ne, venku malokdy. Takze jsem plinku vyhodila, nedala novou a madam zacala curat venku. Asi od plinky ji ale zustal tik, ze cura vyhradne na trave, ale ne ve vysoke, jen na nizkem travnicku, kakani totez :-D Co se krmeni tyka, my jsme zkouseli kdeco, ale nase madam zere jedine pedigree small breeds 8-( Mela akanu, eukanubu, royal canin, chicopee a ona proste nic jinyho zrat nebude. Poprve si to veme stylem "Jeee, to je novy" a podruhe uz nad tim ohrne pysk! Pani v salonu, co nam ji trimuje a striha, je poradkyne chovu, testuje krmiva, posuzuje na vystavach, nam rikala, ze pokud ma srst v poradku, nejevi znaky podvyzivy nebo obezity, exemu nebo nemoci, tak ji to mame nechat. Uvazuju ale taky o tom Trainer.
Odpovědět
Profilova fotka
Fabienne i ostatním, fotky jsem dala na liliwest.vox.com, tam je naše malá slečna, tak mrkněte ;-) Jsou tam vyfocení i s Berrym (Labradoodle). Dneska už teda byla o dost hodnější, tak doufám, že se to bude zlepšovat. Byla celej den v dobrý náladě a hezky poslouchala, takže dělá radost :-N Uvidíme, co nám tu večer vymastí, až tu zůstane sama x-)
Odpovědět
Ivi, ten labradoodle vypada super dobracky x-) Nase Lara prvni tyden u nas http://mmmk.rajce.idnes.cz/BabyGirl_L... A v soucanosti - ona ma na hrani nasi kocku, tak proto se asi moc nenudi :-D http://picasaweb.google.com/marmar.ko...
Odpovědět
Profilova fotka
ivu, Lili je nádherná x-) x-) Je drobounká, se ti vůbec nedivím, že jí nechceš vystavovat tomuhle počasí. Ale aspoň na pár minutek a pak hned domů ;-) A je super, že má takovýho kámoše, to je důležitý. Tady taky pár fotek naší miniOli http://picasaweb.google.cz/manloth22/... A dospělá Oliva vypadá asi takhle http://picasaweb.google.cz/manloth22/... Zítra jdeme na trimování, tak bude zase jako ze žurnálu x-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Vitam novu slecnu medzi westikmi.Lili je velmi pekne meno :-) . Konecne sa to tu trochu rozbehlo.Nas Max si tiez oblizuje labky, ale nastasie je to v medziach normy. Ockovanie nas caka na buduci mesiac, koli pasu to musime stihnut v presnom casovom rozmedzi. Milu, gratulujem ani som o tom nevedela, v ktorom si mesiaci? Tak to budete mat doma veselo, az sa vam narodia :-). Max si tiez rad vyklada na nas hlavu.Mne to nevadilo, ale to som nevedela o tej nadradenosti.Oni su to taky zlati tvrdohlavci x-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak včera jsme ji nechali samotnou a Lili byla šikovná :-) když jsme se vrátili, tak vůbec nekňourala a vypadala v pohodě, o to víc se k nám pak měla a pak pořád lítala za náma, abysme jí zas někam neutekli :-D Dneska odpoledne jdem poprvé společně na veterinu, ale jenom pro tabletky na odčervení, tak snad ji to moc nevystresuje :-) Moc děkuju za fotečky, koukala jsem a vaše psí dámy jsou rozkošné (mmmk: a kočička je taky krásná) x-) Fabienne dost nás zaujala fotka Olivy s toaleťákem, to muselo bejt hodně dobrý :-D Koukala jsem, že to naše štěněcko je proti tomu, co byly vaše, míň chlupaté, tak doufám, že jí ta srst brzo doroste =-) Jo a děkuju za přivítání a pochvalu jména Tinuš ;-)
Odpovědět
Ahoj Tina, dlouho jsem te tu nevidela ;-) Mate v planu dalsi cestu s Maxem na Slovensko? Ivus, neboj se, ona ji ta srst doroste. Lara pred prvnim strihanim vypadala jako netopyr :-D Sam ostatne taky http://westik-sam.webnode.cz/album/fo... :-D A je sikovna, ze to zvladla a nic nezdemolovala. Lara mela jedine prohresky - a to ukousane knofliky na povleceni v loznici a jednou rozcupovala cestve otevrenou krabicku papirovych kapesnicku :-D :-D Des! V te loznici to vypadalo jako zasnezeny, protoze se ji to podarilo rozebrat na kousicky tak 1x1 cm :-D A dik za pochvalu kocicky. Larina nejoblibenejsi hracka :-D
Odpovědět
Ahoj holky, zháním střih na zimní bundičku pro mou malou Eny ( westík ). Nevíte kde bych ho našla? Díky
Odpovědět
Ahoj Esh, my mame na nase westy (naseho a mych rodicu) tyhle bundicky http://spokojenypes.cz/delka-zad-31-4... - jednu jsme vraceli, protoze byla moc mala. Ale jsou dobre, teple a nelepi se na ne snih. Dobre svetriky ma Tommy a jednu fleecovku do mrazu jsem sila sama castecne podle te zimni bundy http://img5.rajce.idnes.cz/d0501/1/16... (omluv kvalitu, madam se nechtela fotit). ;-)
Odpovědět
Ta moje, taky moc nedrží při focení. Kvalita byla dobrá :-)) díky mrknu
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahoj Tinko, koukala jsem do tvého alba a vy už máte skoro hotový domeček! Vypadá krásně x-) Už se budete nadobro stěhovat zpátky na Slovensko? ivu, to je super, že to Lili tak hezky sama zvládla. Je to šikula ;-) Myslím, že návštěva veterináře proběhne v pořádku, zvlášť pokud nejdete na žádné pigáro. Aspoň si to tam Lili očuchá a pozná pana doktora :-) Koukala jsem na ty fotky a ona má opravdu takový řidší kožíšek, ale na jedné fotce je docela hezky vidět, že má srst kvalitní a že půjde dobře trimovat. Nebude do westík vaťák :-D markét, koukám, že šel Sam do sebe a aktualizoval svůj blog! A Laruš mu píše liebesbriefy :-D :-D Fakt jsem se musela řehtat nahlas, jak jsem tam ty záznamy pročítala :-D esh, my máme nějaký kabátek zděděný a některé ušité. Na internetu je střihů spousta, zkus zadat do vyhledavače "střih oblečku pro psa" a najde ti to různé diskuze a v nich odkazy, obrázky apod. Moje mamka šila podle bundičky, kterou jsme dostali. To je asi nejlepší. Když ten střih vyhovuje, tak pak už šít podle toho zrovna dneska jsem se bavila s paní z našeho psího salónu, jestli westy oblíkat na zimu nebo ne. A ona říkala, že pokud spí v posteli a ještě pod peřinou (ehm, náš případ :-N ), tak raději jo - teda pokud je teplota na nule a jde se na delší procházku
Odpovědět
Mne zas rikal i veterinar, ze pokud je pes vetsinu dne v byte, coz nas samozrejme je, takze oblikat. Ze si mam zkusit sedet v zimni budne ve 22°C cely den a pak vyjit do 0°C a ze mi taky bude kosa :-N Tak my radsi oblikame. Kdyz je snih, je to prakticke, ze neni cela zalepena, jen nohy. A kdyz prsi, ma plastenku, tak je jako vix jen na nohach a bricho a hrbet jsou cisty :-)
Odpovědět
Dík za rady, už jsem trochu brouzdala a asi bude nejlepší obkreslit bundičku co máme doma.Hm. Ta naše sice nespí v posteli, ale i tak se ji ven nechce,když neni oblečená.Hold už je asi zhýčkaná. ooo ti mají ale život :-D
Odpovědět
Esh, jestli ji ta bundicka dobre padne, tak ji obkresli. Ja prave myslela, ze jeste zadnou nema. Dneska jsem shodou nahod koukala na tu bundicku z minule zimy v Tchibu, byli jsme v outletu. A i kdyz je na obrazku v ni vyfoceny westik, stejne mi prislo, ze Larince by to bylo hodne velky a Samovi dost maly :-D Luci, Sam ma stranky uz od leta, myslela jsem, ze jsem davala link :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nasmu Maxovi je ta bundicka akurat ;-) , on ju dostal k narodeninam, ale ostala na Slovensku, nakolko tu su zimy mierne x-) . Domov ( na Slovensko) pojde Max asi az v lete a ja asi tiez.Malo by to byt uz nastalo, nakolko na synator pojde na strednu skolu a to by bolo uz dost komplikovane aj na nas. :-N Domcek este bohuzial hotovy nije, ale aj to raz bude, dufam ( fingers cross)moyno buduce Vianoce. Tu som dodala zopar nasich novych fotiek. http://picasaweb.google.sk/tinafutaso... Inac sa vas chcem opytat, ci su vasi milackovia ochotni aportovat, nakolko nas Max nas doslova ignoruje, lopticku sice chyti, ale dat nam ju uz nechce a aj ked mu ju vezmem,tak po treti krat po nu uz ani nejde. :-|.Maly tvrdohlavec x-) .
Odpovědět
Tinko, tak to je Max asi velky jako standardni westik. Oni u toho meli ceduli, ze je to pro standardne velkeho WHWT. Lare by to precuhovalo tak 5 cm pres prdelku a Samovi by zas tak 5 cm chybelo a asi by to nezapnul pres svoji muznou hrud :-D :-D Mate krasne fotky x-) I domecek uz se rysuje ;-) Nase Larina se taky nerada koupe. V lete ve Francii jsem ji musela vzdycky zanest do vody, pustit a ona plavala ke brehu. Byla uplne nastvana, udelali jsme ji pristresek, aby na ni nesvitilo a ona nas uprimne nenavidela :-D Co se aportu tyka, tak oba se Samem aportuji, jen kdyz oni sami chteji. Trenovala jsem oba dost dlouho a strycuv foxterier to pochopil hned, westici ne :-N Lara mi zacne nosit micek, abych ji ho hazela, ale kdyz ja chci hazet, aby ona nosila, to se na me diva jako na dusevne chorou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
markét, Samovy nový webovky jsem už viděla, ale myslím, že přibyly nějaký nový vzkazy, který jsem ještě nečetla :-) aport umí Oliva jen za něco :-D Ostatně jako skoro všechny povely 8-( :-D a koupání taky nemusí. Plave, ale jen za podobných okolností jako Laruš :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Market, aj mne sa vase fotky velmi pacia aj splunazivanie Larinky a Spasitela :-N .Mozno aj my Maxovi zaobstarame nejakeho kamarata, ale az ked sa usadime ;-). Max vodu nemusi a ak ho dame do vody tak najprv sa pokusa ju celu vypit :-D a ked sa mu to nedari tak plave smerom k brehu.Je to poriadna sranda a to nilen pre nas, ale aj cele okolie.
Odpovědět
Tu je plovouci Lara http://lh6.ggpht.com/_SxfDUsluwQA/Ssj... A tu je susici se Lara s pohledem "Jdete se s celym morem vycpat" :-D http://lh4.ggpht.com/_SxfDUsluwQA/Ssj...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak naše Nelča až tak s vodou problém nemá, dobrovolně tam sice nejde, ale za námi jo a do moře šla loni poprvé sama dobrovolně, samo, že ho nejdřív musela řádně ochutnat, na což se netvářila nějak radostně, ale za mnou tak vlezla bez problémů, ale uplavala jen asi metr a pak zase rychle zpátky na břeh :-) Jinak naše Nelča v zimě nosí mikiny, když je i sníh, jinak loni k vánocům dostala svetr a ty už má asi 3 :-D, je to holt naše modelka. :-p Ještě přemýšlím, že jí na letošní zimu asi pořídím botky, to bude určo nadšeního :-N , ale kvůli těm jejím packám to jinak nevidím :-S
Odpovědět
Cau Milu, ptala jsem se kamosky, jak mohl jejich bigl chytit plisen do nohou a pry ze sprchace, kde se sprchuji oni a sprchuji mu tam i paciny. Ale po tom lamisilu mu to zmizelo ;-) Jinak jsem se ted na botky koukala taky a nefim nefim. Pripada mi to, ze ten pes v tom nemuze ani chodit, ze je to takovy tuhy. Uz vidim Larinu, jak by si to rvala dolu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Markét a nevrací se mu to? Páč mi to na chvíli vyléčíme, ale jak si to pak furt líže, tak to má znovu :-(, zatím zabírá ta mastička co jsme měli doma, ťuk ťuk, ale to je asi i tím, že tÿ paciny má v těch ponožkách, takže na ně moc nemůže, tak pak uvidíme a kdyžtak zkusím ten lamisil ;-) No oni dělají víc druhů těch botek, já jsem tenkrát měla vyhlídnutý v pedegree klubu, jenže než jsem si na ně ušetřila body, tak klub zrušily :-( a ty právě byly takový hezčí, spíš vypadaly jako ponožka a měli snad akorát vyztuženej ten spodek a nebyly právě tak tuhý, vypadalo to nějak takhle http://www.spokojenypes.cz/boticky-pr...
Odpovědět
Milu, pry uz ma skoro mesic pokoj. Ta kamoska mi prave psala, ze canesten musis davat vickrat, ten lamisil staci dvakrat. To jsem nevedela. Ale mne na plisen nohou taky zabral rychle. A vlastne kdyz si vylecili plisen oni dva a psovi taky, tak pokud to neprinesou znova, nevraci se to. Jinak teda rikala, ze denne cely tyden desinfikovala sprchac savem, aby uz to oni ani pes nedostali. Fakt by me nenapadlo, ze to muze chytit pejsan od lidi :-/ V tech botkach jsem videla psa minulou zimu tady a dost divne v tom smajdal, mel to obuty kvuli posoleni chodniku. Primlouvam se za zadne boty, to je pro ne fakt neprirozene. Mne pripada, ze ty bundy je vetsinou ani v nicem neomezuji, ale ty boty fakt jo.
Odpovědět
Profilova fotka
Markét já vím, taky bych to až zas tak neřešila, kdyby neměla takové problémy s těma packama, tak by mě to ani taky nenapadlo :-N , je fakt, že ten svetr nebo mikča je volnější a není v tom ten hafan tak upnutej, ale tyhle mi právě přijdou takové volnější, zkusím se tu dohodnout s paní v jednom zverimexu jestli by se dali objednat nějaké takové než ty hodně vyztužené a pak uvidím. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Vítám novou westí maminu. Tak sem koukala na pejsánky a na některých fotkách jsou jako nanynka.Jsou to nádherné fotky, to my jich ještě tolik nemáme. Úplně zapomínám jak byla krásná maličká. Jinak obleček taky sháníme. MMk ta mikinka co si šila je úchvatná, něco takovýho bych si představovala, si moc šikovná. S aportováním my moc nefungujeme, nák ji to moc nebaví, hlavně nepochopila, že ten míček chci nosit, ale ona za nim ani moc neběhá, tak mam asi smůlu.
Odpovědět
Milu, vsak uvidis. Snad se ji to povede vylecit, aby zadne botky nepotrebovala :-) Kdyz ji budou studit nozicky, naskoci si do kosiku pod kocarkem, ne? :-D My to Laru hodlame naucit. Prvni ji musime odnaucit se bat kocarku. Dneska jsme potkali sousedku s novoskem v nositku a Lara z nej byla uplne vedle :-D Uplne se chvela a vypadalo to, ze se ji desne libi :-) Kdovi, jestli tak bude v dubnu reagovat na nase mlade, az ho dovezem domu :-D Nany, dekuji za pochvalu x-) Kup Nanynce svetricek od Tommi, stoji tak do 200Kc, Lara ma tento http://www.svetchovatelu.cz/oblecky-p... - ale ji slusi vic nez na obrazku :-D A pak ma jeste bundu, podle niz jsem sila mikinu, ale ta stala dost penez a prinesl ji Jezisek :-D Zde bunda pri pouziti, idealni do snehu :-D http://lh3.ggpht.com/_SxfDUsluwQA/SJc... (Fab, tvoje oblibena fotka :-D).
Odpovědět
Profilova fotka
markét, já myslím, že Lara bude vzorná a pyšná ségra ;-) x-) a ta fotka je prostě božííí :-D Chjo, chci novej foťák... Jinak my máme jednu zděděnou zateplenou bundičku po westím kámošovi Nelsonovi, pak dva home-made šusťákový kabátky (jeden i s vyšitým jménem, měla jsem ho i vyfocený, ale nemůžu tu fotku najít...) a ještě svetr, taky home-made. Ale strašně se mi líbí ta bundička, co má Lara. Ještě když byla Oliva štěně jsem jí okukovala (myslím v Obi), ale jelikož jsem ještě nevěděla, jak naroste, tak jsem ji vzhledem k ceně nekupovala. Ale třeba by ji mohl nadělit Ježíšek ;-) My už máme pro Olivu nějaké dárky koupené, objednávala jsem granule, tak jsem něco přihodila :-N Opět mám zatím jen dárky pro psa. Jako loni :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já se taky přidávám s fotečkama Nelča coby modelka ve svetru co dostala loni od ježíška http://picasaweb.google.cz/milihru/Mo... Nelča u moře http://picasaweb.google.cz/milihru/Ne... a Nelča jen tak :-) http://picasaweb.google.cz/milihru/Ne...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?