Westík

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky je tu některá z Ostravy a má fenku nebo pejska westíka?
Odpovědět
Profilova fotka
holky, ona není zas tak zanedbaná, to je pravda :-) Ale jak jsem jí těch pár dní neviděla, tak mi přijde neskutečně zarostlá. Musím jí ostříhat aspoň chlupy kolem očí, aby chuděrka něco viděla. My jdeme určitě až po Novém roce, teď už je určitě plno, ani tam nebudu volat, protože by se mi paní vysmála. A mezi svátkama asi nebude pracovat. kájo, jo, tam na tom polštáři je k sežrání x-) :-D :-D :-D Já to říkám vždycky, že mnohé westí mámy mají dost podobný vkus nejen co se týká psů, ale i bydlení :-D
Odpovědět
lucko, já tam právě taky teď nechci volat, že by se mi paní smála :-D
Odpovědět
když ono je to tak, že pořád vypadá dobře, má to krátký, a najednou to má dlouhý. ze dne na den. tak já pak vždycky volám, až když je to zarostlej. ale zase si řikám, že na zimu je teď akorát.
Odpovědět
Idoch, o tom ultrazvuku vim. Ale varovalo me par lidi, ze tu radi delaji veterinari preventivne cisarsky rez 8-( Coz je podle me (i u zenske) zbytecne, kdyz nejsou komplikace. Jinak rozeni stenatek jsem videla a i jsem trochu pomahala (kokrspanelce)... Teda Lara neni jeste ani brezi a ja uz to vsecko planuju daleko intenzivneji nez u sebe :-D Idoch, na dlouhe trasy jezdi Spasina na volno a Lara v pasech (jakoby postrojek, vypolstrovany, co se zaklikne do pasu a zadnim sedadle. Tohle byla na volno, protoze se byla vencit (vzdycky ji pri nasich pauzach nechame probehnout, ale leckdy se nasi lady nechce :-D). Jinak v tom pasu. Karkulka mela nekde fotku Berta v tech pasech. Larus by se asi v prepravce zblaznila. Neni na to zvykla. Ma tu svoji tasku pro pripad nouze (bus, vlak, letadlo), ale z duse ji nenavidi :-N A dekuji za pochvalu bytu x-) Taky nam teda vsecko trva. Kdyby ale treba manzel nerozhodl, ze budeme malovat, nebylo by vymalovany dodnes :-D Luci, Olivka na polstari je sladkaaa x-) A prijde mi momentalne v zarustaci fazi tak na stejno s Larus. My mame termin v salonu az na 4.1. - pani rikala, ze prvni zakaznik v novem roce :-D A ten snih vam taaak zavidim. Tu ma snezit az dnes vecer. Krom toho, ze cely den vytrvale mrzne a je uplne jasno... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kájo, přesně! Vždycky je to v pohodě, upravený. A najednou jako by jí to přes noc vyrostlo a všude jí to trčí, leze do očí, zacuchává se. Ale taky si říkám, že teď v zimě to nevadí. Vypadá to, že sníh zatím nedělá ty koule na packách, to je nejhorší. A navíc jí ta paní vždycky docela vyholí krk (kdybych jí řekla, tak by to asi neudělala, ale zase by to nevypadalo tak dobře) a to bychom ji museli kupovat šálu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
idoch, my máme taky pásy. Poutáme ji do toho jen, když se jede někam daleko. Což teda není vůbec dobře, protože něco se stát může vždycky :-S Používáme celkem tři auta (ani jedno není v podstatě naše :-D ), takže jsou ty pásy vždycky jinde, než mají být :-N markét, sníh je krásný x-) Teď teprve vynikne ta vánoční výzdoba a začínám mít chuť na cukroví. Akorát jsem zjistila, že nové zimní boty, nejsou vůbec zimní - podrážka má asi 5 mm, takže mi v nich nohy mrznou na sněhu téměř ihned (samozřejmě mě to v obchodě nenapadlo a to si říkám praktická žena :-N ). Takže venčím ve starých děravých botech, jít teď kupovat nové by se asi rovnalo sebevraždě :-S Snad to přežiju a po vánocích něco pořídím a ještě se slevou
Odpovědět
mmmk, no teda, ale podle ultrazvuku by myslím doporučit císaře vet neměl, ale i tak je to děs, co jsou schopní kvůli penězům dělat. A to plánování chápu, já jsem to prožívala s Lilly stejně, no byli to moje první štěňata, první porod, výchova a tak jsem to strašně řešila. Příště už budu klidnější, nechtěla jsem prostě nic zanedbat. Např. se ve všech knížkách i na netu píše, že pokud po porodu prvního štěňěte do 2 hod. max. nevyleze druhé štěňě, má se volat veterinář, ale i chovatelka mi radila, že když fenka bude v klidu, věnovat se prvnímu štěňátku, nemám panikařit, prý do 3 hod. je to ještě furt ok, no a na nás druhé štěňě vykouklo po přesně 2 hodinách a 5 minutách a pak už zbýbající šli po 30 minutách až hodině max. Holt Lilly se chtěla o svoje prvorozeně co nejlíp postarat a užít si ho :-) ;-) a pak teprve rodit druhé ;-) Sorry za podrobnosti, jsem se nechala unést. jj, ten postroj do auta znám, má ho ségra, taky na westíka, který auto zbožňuje, jezdí v něm taky odmalička. A s Larou jsi už letěla ? Vzali Vám ji do letadla ? Já bych chtěla někdy v budoucnu do zahraničí např. na výstavu, ale nechce se mi je dávat do zavazdlového prostoru, by se asi zbláznili, tak proto se ptám.
Odpovědět
Jo, ja jsem za detaily o porodu stenatek rada :-) Budu se jeste hodne ptat, az to bude aktualni :-) A myslim i Fabienne to oceni, protoze Olivce planuje stenatka taky. My chteli letet do Barcelony na prodlouzeny vikend a spat u kamarada, s Larus by to nebyl problem. Chteli jsme letet s germanwings, kteri teda psiky na palubu berou, ale jen do 10 kg i se schrankou/taskou, kterou musis dat pri startu pod sedadlo. S tou spolecnosti to stoji 25€ k letence kamkoli. Taky bych Laru nikdy nedala do holdu (do podpalubi), ta by z toho mela trauma jeste hodne dlouho. Ja celkove spatne snasim odlouceni. Jak je zavisla ona na me, tak jsem ja na ni :-N
Odpovědět
ahoj, tak jak se máte ? Užíváte si pořádné zimy ? Naši kluci jsou venku jako šílenci, pořád se chtějí v tom sněhu válet :-D jen já už venku dýl jak půl hodiny nevydržím :-| s miminkem zachumlaným v šátku na břiše nechci riskovat, aby se náhodou nenachladila. V sobotu jsem byla v Brně v jednom vymazleným obchůdku pro zvířata, mají tam značkové oblečky, jídelní servis a misky za 1500 a tak, ale fakt krásný věci, měli tam i kočárek na psíky :-D . Mají Vaši miláčkové nějaké zimní oblečky ? My máme svetry, co pletla tchýně, ale moc jim je nedávám, jen občas, ale líbí se mi to moc, když je pejsek pěkně vyfešákovanej :-D ;-)
Odpovědět
Ahoj Idoch, to se ti nedivim, ze s mimcem v satku nechces byt venku dlouho. Ja mam nachlazeny mocak, takze to taky nesmim prehanet. Ale nase mlada by tam venku snad mohla i bydlet. Dneska se ji dokonce podarilo ulovit mys, ale musela ji pustit! ]-( Cune, doma jsem ji poradne vyplachla hubu, aby neco nechytla. Ale uz to taje, uz krom snehu mela na pacinach i blato. Zimni garderobu ma tuhle + tu cernou zimni bundu na tech predchozich fotkach. A jeste ma takovou prusvitnou plastenku s cervenymi lemy, ale tu nemam asi na zadne fotce. Mne prijdou teda lepsi ty bundy, protoze mam pocit, ze na ty pleteny veci se snih vic lepi. Ale pes, co je doma v teple, by mel chodit obleceny. To je jakobys sedela v zimni bunde cely den doma ve 20°C a pak sla do mrazu. Bude ti zima.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, u nás probíhal zase včera lov srny :-D Oliva už jí SKORO měla (vystartovala až když byla srna v nedohlednu :-N ). Tohle počasí je pro ní to nejzábavnější v celém roce, nemůže se toho sněhu nabažit. Naštěstí je to ten, co nedělá koule na chlupech, takže domů nepřichází jako sněhulák. Ale prý by to už mělo tát, na to se netěším vůbec, protože to je pak zablácená i po sebekratší vycházce. oblečků máme poměrně dost, ale ani jeden jsme zatím nekupovali. Moje mamka ráda šije, takže máme snad šest možná i víc ohozů od ní - svetr, šusťákovou bundičku - s vlastnoručně vyšitým jménem Oliva 8-) , fleecovou mikinu se sobama a pak ještě několik takových vestiček:
Odpovědět
Profilova fotka
nejvíc ale Oliva nosí bundičku po kámošovi Nelsonovi. On ji dostal jako dorostenec, ale jako správný westí chlap z ní vyrostl. Olivě je pořád trochu větší :-D Myslím, že bohatě stačí tak dva tři oblečky (pokud je teda už někdo používá). Ale já mám už rok zálusk na tu bundičku jako má Larinka x-) Ta by se mi na Olivce moc líbila. Loni jsem se bála, že by z ní mohla vyrůst, teď už snad ne. Mají jí ještě v červené a v bíle (to u nás nepřipadá v úvahu :-N ). Mamka si stěžovala, že nemá nic pro Olivu k vánocům, tak jsem ji "nasměrovala" na tu bundu, ale už je pozdě, z e-shopu už jí nepošlou a v Obi (kde jsem jí viděla) je příšerně drahá
Odpovědět
Článek se načítá
parádní fotky, holkám to moooc sluší. Z jakého eshopu jsi Larušce koupila ten pěkný kabátek? Já bych chtěla klukům taky něco podobného koupit ;-) Moje mamka taky šije, že bych ji na něco umluvila?
Odpovědět
Idoch, ktery kabatek myslis? Svetrik je zn. Tommi a ten hnedo-ruzovy jsem usila. Na tu cernou bundu jsem se divala, mam pocit, ze jsem ji objednavala na spokojenypes.cz, protoze tam byla nejlevnejsi, ale nemuzu ji tam najit. Luci, mas ten link na ty bundy? =-) A Olie je krasavicka v te bunde x-) Tu uz taje, zacinam litovat, ze nema Larus gumaky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
markét, například tady, ale je i v jiných e-shopech http://krmiva-az.cz/?page=zbozi&Igen=... Teď jsem na ni narazila na aukru, kde ho někdo prodává nový za tři stovky (kup teď), jenže je to 30 cm a to by bylo Olivě malé. Ona by potřebovala asi ty 34 cm (tak dlouhou má i tu modrou zděděnou bundu)
Odpovědět
Jo, Larus ma tu 34 cm taky. Sam ma snad nejakych 42 nebo tak. Larca ma cernou, Sam cervenou (museli jsme je vyladit s obojkama :-D). Ale Sam ma trochu problem s konstrukci bundy - obcas si do ni nacura 8-)
Odpovědět
Veselé Vánoce všem westí maminám a hodně štěstí v novém roce ;-)
Odpovědět
Taky prejem vesele Vanoce, hodne psi i lidske radosti pod stromeckem a pevne zdravi v novem roce x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky se přidáváme a věříme, že s těmi Vašimi rošťáky nebudete mít o veselé Vánoce nouzi ;-) Prožijte krásné a pohodové sváteční chvíle a do nového roku permanentně vrtící ocásky a pevné westí i lidské zdraví x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aj my Vam prajeme stastne a vesele Vianoce a vela lasky, stastia, zdravia, deti a steniatok v novom roku 2010 :-) x-) :-D :-N
Odpovědět
Tak co, zenule, mely vase psiska bohatou nadilku? Lara docela jo, ale byla neskutecne nastvana, ze to nemuze slupnout naraz :-D
Odpovědět
Ahooj westi maminy, Vanoce za nama, ach, letosni se mi moooc libily, byli to nase prvni s Johankou, i kluci a holky si je paradne uzili. Pamlsku dostali taky hodne, ale davkuju jim to po castech, jinak by byli schopni to sezrat naraz a pak samo vse vyzvracet, ze ? :-) ;-) Ted si uzivame snehove nadilky dosytosti, jen tu mame snih, co dela na chlupech kulicky :-N Jinak Matilda se ted zacala harat podruhe v zivote, tak snad za nejakych 60 dnu nebude falesna brezost, uff, naposled ji nemela. Opatrujte se a dejte o sobe vedet ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky westandy, zdravím po delší době a přeji všem westím rodinám a westíkům vše nej v novém roce. Koukám, že máme novou členku, tak ji tu hezky vítám a doufám, že se jí tu bude líbit. A tedky se vás pokusím tak nějak dočíst co se tu dělo za dobu mé nepřítomnosti ;-)
Odpovědět
Ahojte westi mamy :-) Idoch, ta faleska se projevuje az za 60 dni? Ja bych rekla, ze Lare to prijde tak ruzne, nekdy za mesic, nekdy za tri tydny po skonceni harani. Divala jsem se tedka i do knizky o westikach a tam je napsany, ze to "prijde po harani." A ne za jak dlouho ]-( :-D Mne ta faleska neprijde tak strasna jako to samotny harani. To je chudak Larus ukvicena, nevi, co chce, nechce zrat, nechce si hrat, jen by courala po venku a pletla psum hlavu :-D Ahoj Milu, co rika Nelca na snih?
Odpovědět
Profilova fotka
Marki, no co by, ta by tam řádila jak divá, je páníčkovi se to moc nelíbí a byl by radši zalezlej :-D
Odpovědět
mmmk, jj, faleška u nás přichází v okamžik, kdy by měla správně "rodit" páč když nebyla nakrytá během hárání. Způsobují to hormony vyloučené ze žlutého tělíska. I vet mi toto potvrdil no, ale když to má Lara dřív, tak už si teda nejsem tím tak jistá, hmm, třeba je to taky zjemna individuální :-) Hárání u Lildy a Matildy probíhá docela v klidu, bouřlivá je až ta faleška, zatím u Lildy, tvoří se jí i mlíko. Mata se hárá teď a musíme ji nechávat v izolaci, páč se jí vlastní máma pokouší nakrýt, no děs, ale jí to nevadí, ráda si to o samotě s páničkama užívá :) Uff, sníh se u nás proměnil v led, tak venčení stojí za to, psi jsou v pohodě, ale já se na tom sněhu propadám, no nic moc na kolena :-D
Odpovědět
Idoch, uz jsem na to dosla. Ja u Lary povazuju za harani ten jeji pms (uz zacla 8-(), krvaceni a to obdobi, kdy je ubekana jeste potom. Kdyz to pocitam od krvaceni, tak to tech 60 dni bude :-) Priznavam bez muceni, ze ji teda haraci kalendar nevedu :-D
Odpovědět
chichi, mmmk, já to našim fenkám taky nevedu, jen jim do očkováku do "jiných sdělení" vždy napíšu den, kdy přijdem na to, že hárají ;-) a ta faleška u nás holt do dvou měsíců přichází... Tak držím pěsti, ať to Laruška úspěšně zvládne, další hárání bude mít asi v červnu, to by byla štěňátka v srpnu a k odběru v říjnu :-) ale to jen tak, vím, že ještě ne. U nás už všichni spí, kluci se poslední dobou stěhují k nám do postele, hmm, a to když se Joja narodila, tak do ní ani nevlezli, měli respekt, spali pod postýlkou x-) , ale teď už zase chtějí k nám :-) . Na zem si lehnou jen když je jim teplo. Taky máte pejsky postelové ?
Odpovědět
Profilova fotka
Idoch, naše potvůrka spí zásadně s námi v posteli a v noci většinou cestuje, postel, pelíšek, koš s prádlem, gauč a pod. :-N a k ránu zase přijde do postele se schovat pod deku, tedy pokud jí není vedro, to pak spí na polštáři, ale nejradši u mě pod dekou schoulená jakoby v podpaží :-N jsem zvědavá kde bude chrupkat až budou kluci na světě :-D :-D
Odpovědět
Idoch, to kdovi kdy se jeste to harani spusti. Mam narizeny klid od doktora a nase madam by chtela courat po venku :-N Kdyby harala v cervnu, bylo by to idealni x-) A k tve otazce - ano, nase Larus je postelac snad od chvile, co do te postele skocila. I kdyz manzel protestoval, ted by ji uz z postele nevyhnal :-D Larus nejradsi spi na perine v nohach nebo na obou nasich polstarich uprostred. A je vzdycky velice rozladena, kdyz ji prilehnu nebo do ni drcnu :-D Milu, no Nelca zustane v posteli a kluci budou mit postylky, ne? Jako u nas :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?