Westík

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky je tu některá z Ostravy a má fenku nebo pejska westíka?
Odpovědět
Ahooj holky, tak jak se dari ? U nas mrzne, mame haldy snehu, proste poradna ladovska zima :-D Zacala jsem s trimovani nasich draku, a jak jsem Lildu dotrimovala, kdyz uz byla na zemi, tak mi prdnul trimovaci stul, ufff, cely slehnul na zem, ta zeleza krupla ve svaru. No byla jsem rada, ze uz na tom stole Lilda nebyla :-( Ted stul ceka na opravu, tatka mi to slibil spravit. I kdyz to sem zrovna mozna nepatri, chci se zeptat, jakou mate doma podlahu. My se chystame rekonstuovat podlahu, kuchyn, wc a koupelku a malovat, ale nechci na podlahu uz plovoucku, pac to po ni klukum moc jezdi a do koberce taky jit nechci. Lino se mi zda byt uz out, tak si rikam co zkusit to marmoleum, kdyz je to prirodni. Mate s tim nekdo zkusenost ?
Odpovědět
Cau damy a novopecena mamino (Miluska) x-) Idoch, to te obdivuju, ze trimujes tolik westu. Nemela bych nervy ani na nasi Larinu :-N Ale pani v salonu ji zvladne levou zadni a Larusa drzi jak hlucha dvere :-D Zapomnela jsem ji vyfotit, jak byla ted trimovana a nestrihana, mela takovy srandovne ruzovy zada :-D Jak se ptas na ty podlahy, my mame laminaty, ale byt neni nas. Az o tom jednou budu moct rozhodnout, urcite do lamina nepujdu. Sice to nase holky neposkrabou, ale cvaka to, kdyz po tom psinda chodi. Nasi maji vsude parkety, to je sice daleko tissi, jenze i navzdory extra odolnemu laku zacina byt v namahanych mistech poskrabany. Jinak mame tady v byte v kuchyni lino s dekorem dreva (rozhhodne ne levna zalezitost). Je krasne, tiche, teple a kdyz na nej neco spadne, nezustanou zadne "jizvy." A aplikace je jednoducha a rychla. Ale samo bych si to nedala treba do obyvaku. ;-)
Odpovědět
juu, gratuluju moc novopecene mamince Milusce x-) x-) x-) mmmk, no ja o linu taky uvazuju, pro jsou - hygienicke, lehce se cisti, necvaka to, kdyz po tom zvirata chodi, je celkove odolne, ale je to lino, no ;-) ale co, kdyz se vybere nejaky pekny vzor, proc ne, ja bych ho dala i do obyvaku, pac to budem mit propojene, takovy kuchynojidelnoobyvak a westi kluci budou pobyvat vsude tam kde se jim bude chtit. Jeste uvazuju o marmoleu, ale to pry neni tak odolne, jako lino. S tim trimovani, ja se do toho vzdycky musim dokopat, kluci mi drzi pekne, ale holky moc ne, to jsou divosky ;-) Tak az se mi postesti je vyfotit, dodam fotky a ty se pochlub s Laruskou x-)
Odpovědět
Idoch, s marmoleem nemam zkusenosti. Omakala jsem si ho u znamych, kde jsem byla jen jednou a moc se mi to prave vzhledove nelibilo. Nevim, jaky na tom vydava pes zvuk, ale prislo mi to takove jako lamino. Nekde je tu diskuze, tak do ni mrkni. Lino je teda lepsi, tissi, teplejsi a mekci nez PVC, ktery ale taky vubec neni k zahozeni. Kamarad maji lino v celem byte (predtim tam meli koberce, ale jeho zena je alergicka na roztoce a jejich miminko prislo na svet necekane driv) a to jsem fakt poprve v zivote videla tak krasne lino. Fakt jsem si myslela, ze jsou to palubky. Dneska nam dosel kocar a zatimco kocinda ho peclive zkouma a snazila se vnutit i do korbicky, Lara z toho ma zatim hruzu :-D Mas s tim zkusenost? Nebude se pak bat chodit vedle kocarku?
Odpovědět
mmmk, naši kluci na kočárek taky nejdřív nedůvěřivě koukali a měli respekt, ale pak venku za jízdy se nebáli ;-) Maurice má nejoblíbenější činnost chodit hned za zadním kolečkem tak, aby mu do nosu odlítávali kamínky x-) a různý prach a taak. A jaký kočárek jste vybrali ? My máme maxicosi mura4. Nakonec fakt asi dáme lino nebo PVC, o marmoleu jsem četla, a prý je to háklivé, např. kdyby mi na zem spadnul nůž, tak se v něm lehce udělá dírá, takže tím je pro nás marmoleum tabu, páč když do našich kluků něco vlítne, začnou běhat jako šílení po celým bytě a brzdí drápkama, takže to by bylo hned poškrábené :-|
Odpovědět
Idoch, Lare kolecka nic nerikaji, zato Sam by zesilel :-D S nim neexistuje treba sekat travnik, protoze on kouse a lomcuje s koleckama, az se mu obcas podari nejaky sundat. Nebo zahradni kolecko - to je nepritel nejvetsi a jak do nej za jizdy hryze, ma pak uplne cerne zuby :-D Kocarek mame Jane Slalom Pro v sedo-zelene. Maxicosi Mura byl v nejuzsim vyberu, ale pak jsme se rozhodli pro Slalom. Pro dve psiska a navic do kuchyne je to lino dobrym resenim. Ja uz bych dobrovolne do laminatu nesla ;-)
Odpovědět
mmmk, tak že by ta úchylka na kolečka platila jen pro kluky ;-) Ještě jsem si vzpomněla, že klucouši taky nemusí cyklisty, jdou po nich, mám co dělat, aby je zahnala zpět :-) Dnes u nás zase napadlo hafo sněhu, já ho mám ráda, ale myslím, že už stačilo :-) no aspoň psi nejsou jako čuňata, když se vrátíme z procházky ;-) Jane Slalom Pro měla švagrová a byla s ním moc spokojená, já jsem s ním taky párkrát vyjela a můžu to potvrdit, je super, dobrá volba x-) tak teď jen doplnit to nejdůležitější, co ? ale máš to už za pár do dubna ;-)
Odpovědět
S tou uchylkou na kolecka u kluku to asi bude pravda. Sam jak vidi cyklistu, hned se prida a maze s nim pekne daleko. A cyklisti vetsinou netusi, co delat, jestli je chce sezrat nebo co :-D Chudak Sam pak ma malem infarkt :-D Tu teda celou noc silene foukalo a lilo, ted je nejakych +4°C a vsude jen nacucany snih, co cvachta a mistama jeste klouze. A Lara cela mokra po venceni :-p Snad do dubna vydrzime v celku (kocar jsem zatim odmitla dat do sklepa, vozim si ho v chodbe :-D), vcera na kontrole to vypadalo dobre, kontrakce se zastavily, snad to jeste aspon do toho 38tt vydrzi. Nicmene miminko je otocene (konecne) hlavickou dolu, takze je velika sance na porod do vody a zadny cisar :-)
Odpovědět
tak to k vám ten sníh třeba ještě dorazí;-) ať si ho Laruška ještě užije 8-) mně teď vytuhlo dítě v manduce, tak ju jdu uložit. Kluci tady zase chrápou, což je jejich nejoblíbenější činnost, a to prospí celou noc :-D A gratuluju k otočení hlavičky, to už určitě do porodu vydrží takto ;-) a je super, že jsi se rozhodla pro porod do vody, mám kamarádku, co takhle rodila a byla mooc spokojená, příště tak chce rodit zas. A výborný na tom je, že tě nemůžou nastřihnout a ani se nepotrháš, páč hráz bude od té vody pěkně měkkoučká ( sorry za naturalismus ;-) ) Císař mi přijde hodně nebezpečný, i když ho doktoři všude propagují, brala bych ho jedině tehdy, kdyby bylo mimi v ohrožení.
Odpovědět
Larus i Sam chrapou taky cely dny, az se nekdy divim, ze v noci dokazou zabrat :-D My Larus rikame "trhac otomanovy," protoze to je jeji revir. Ta to tem polstarum nekdy umi natrit. Nebo svymu bilymu plysovymu medvedovi - ten behem falesky supluje stene, jinak je to nepritel c. 1 a kocce na nem demonstruje, co ji udela :-D. Doktor rikal, ze ma mimco relativne sestoupenou hlavicku, takze uz se mu nejspis nepovede otocit zpatky. A o porodu do vody jsem toho nacetla spoustu a probrala to i s holkama, co tu tak rodily a zadna nemela nastrih, ale jedna se potrhala pri prvnim diteti. Ale pry nic tragickyho. Ze po vylezeni placenty vylezla na luzko, kde ji doktor zasil. Pry je nevyhodou, ze nemuze byt zavedeny epidural, coz mi az tak dalece neva, pokud bude porod postupovat nejakym slusnym tempem. Treba kamoska za nej byla rada, protoze mela kontrakce po 10 minutach celych 24 hodin, nez mala vylezla. :-N
Odpovědět
Idoch, zacala nam v pondeli harat Larus. Kdy myslis, ze by mohlo dojit dalsi harani? Loni harala az v dubnu, tak to nejak nedokazu odhadnout. Nechce se mi stenatka odkladat na pristi rok, to uz ji bude tahnout na 5 let, coz je na prvorodicku hodne - jako u lidi :-)
Odpovědět
mmmk, takže naposled hárala v dubnu, tj. před 10 měsíci ? Jestli jo, tak počítej, že to zas tak nějak bude i letos, listopad / prosinec. Ale ty už máš ženicha vybraného, ne ? Tak se s nima předběžně domluv, že byste za nima na další hárání na krytí dojeli, tak kolem toho 12-14 dne od zjištění začátku hárání a to by mělo klapnout. Pokud bude hárat jak má, tak by to vycházelo už na srpen / září ( tj. po šesti měsících ) a nebo do toho jít už teď ;-) :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ted si naprosto netroufam, mam delat co sama se sebou. Posledne na jare harala v dubnu, pote v zari, tz jestli je to po peti mesicich, mohla by letos v cervenci. To by bylo idealni :-) Omlouvam se, v predchozim prispevku jsem to blbe napsala. Momentalne pracuju na tom zarazeni jako "ozdraveni chovu" - mohla by mit stenatka s papirovym psem, protoze je naprosto zdrava a v poradku. Psa by nam pridelil nejaky zdejsi chovatelsky klub. Jenze mam holt obavy, protoze i kdyz jsou to papiraci, kolikrat vidim, jak smajdaji, jakou maji hnusnou srst, skarede zuby atd. Jsem zrejme uzkostliva a povrchni psi mamina :-D
Odpovědět
mmmk, však nemusíš souhlasit se psem, kterýho vám přidělí, no ne ? můžeš si nějakého vybrat a pak požádat správce chovu, jestli ti ho odsouhlasí. Tak jsme to prováděli my a tak to myslím chodí v celé ČR, tak snad to v DE nebude moc jiné. Tak se mrkni na netu po ženichovi, jeď si ho omrknout a uvidíš :D Já myslím, že pes, co má špatnou srst a zuby nemůže být uchovněný, teda aspoň u nás, ale co jsem slyšela v DE je to ještě přísnější. U nás může chybět psovi např. až 6 zubů ( nesmí to však být špičáky) ale v DE musí mít zuby všechny, nesmí chybět žádný ;-) A jak se jinak cítíš, už máš ty hnízdící instikty, když pereš výbavičku ?
Odpovědět
Tu prave psa chovatelsky klub prideli a to me varovala ta posuzovatelka, ze to neni vzdycky 100% chovny pes :-( Ale kdyz ono je tak tezky najit 100% zdravyho a peknyho westa. Obcas mam pocit, ze je Larus jedina zdrava. Jeste ten Pascha, s kterym chodime vencit, jenze je kastrovany, takze smolik :-( Uvidim. Jo, uz hnizdim jako o zivot. Kdyby to jeste chtel za me nekdo vsecko vyzehlit, bylo by to idealni :-D
Odpovědět
hmm, tak to je u vás teda jinak než tu, ale snad se podaří najít nějakého westa, co tě zaujme. Pak mi dej vědět, jak jste se rozhodli :-) Chichi, já jsem žehlila vše před narozením, pak asi 14 dní po jenom plínky ( látkujeme) ale teď už nežehlím nic :-N jen to pěkně poskládám a je to. Stejně máme hodně vlněných bodyček z merino vlny, to se nežehlí a to ostatní se natáhne na těle :-D kromě košil fakt nic nežehlím...taky mě to tuze nebaví ;-) A Pascha je pěkné jméno, takové nikdo v okolí nemá :-)
Odpovědět
Ja to prave nechci s tim psem nejak hrotit. Je tu jeden sampionek, co se jezdi strihat do Strassburgu (do FR) a ma precizni sestrih jako nasi krasavci x-) Rikala jsem si, ze bych se s pani seznamila a ukecala ji spis na "nehodu" mezi nasimi pejsany, bez toho debilniho chovatelskyho klubu. Promin, ze o nich tak pisu, ale uz me to stve. Copak v CR potrebujes k uchovneni feny 3x rentgen kycli s odstupem 4 mesicu? Copak se dospele mlade fene meni kycle behem roku? A ja nemam jaksi to srdce do ni 3x nechat narvat narkozu de facto zbytecne ;-( O financni nakladnosti radeji ani nemluvim! Jo, tak to doufam, ze taky toho nebude potreba zehlit moc. Mame spoustu vecicek z Anglie a ty zehleni nepotrebuji. Latkovat budeme az tak od dvou mesicu a chci AIO... Vic v IP, at nejsem jako admin off topic :-D
Odpovědět
Ahoj, jen nakukuji, co je nového :-) a ono pořád nic, klídek. Asi si všichni užíváte jarního sluníčka, což ? U nás je dnes nádherně, kluci se moc rádi opalují, tak jim to dopřávám, zítra se chystáme zprovoznit terasu, tzn. položit umělý trávník, tak zas bude kde relaxovat a popíjet kávičku ;-) Jinak u nás už vylezli klíšťata, tak jsem klukům nakapala frontline combo a máme na měsíc klid...Johanka (10měsíců) už kluky pěkně prohání, bere jim hračky a ráda je ožužlává, snažím se odvést pozornost na jiné hračky, ale moc dlouho jí to nevydrží :-| psí hračky jsou prostě nej, tak snad si tím jenom posílí imunitu a nic hrozného jí nehrozí....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Cau Idoch, jak oslavila Johanka 1. narozeniny? x-) Jdu se sem poptat, jak je to s frontlinem. Chtela jsem ho koupit tu v Nemecku a pry jen u veterinare a v CR mi rekli totez. Je to tak vsude nebo jsem mela smulu na konkretni obchody?
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky Markét, tak to netuším.. já zatím letos pro Nelču nic nekupovala... zatím tak nějak ani nebylo potřeba a po loňské zkušenosti, kdy jsem jí koupila obojek co vždycky snesla, tak se drbala i po něm, tak ani nevím co mám koupit |-| , no zatím letos měla jen jedno klíště, ťuk ťuk, tak snad to bude dobrý :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Je mi téměř 61 let a pořídil jsem si Westíka, pro kterého jsem jel až do Velkého Krtiše z Ostravy, mám ho týden a je mu 6,5 týdne. Psa jsem nikdy neměl , ale už bych ho nedal. Je to plyšáček a učí se chodit na plénu. Jmenuje se Sebastián nebo Sebi. Je super
Odpovědět
@varmuzaking 6,5 tydne? Proc proboha tak brzo??? Proc jste nepockali do 8 tydnu aspon?
Odpovědět
Profilova fotka
@mmmk my třeba koupili štěně bígla a ještě mu nebylo ani šest týdnů. Zuřila jsem, když jsem to zjistila. S paní jsme si mailovali asi dva týdny a na moje opakované dotazy, jak jsou pejsci staří mi nikdy neodpověděla. Přítel se ale do pejska zamiloval přes fotky, jeli jsme pro něj 400km a jeho stáří jsem zjistila, až když jsem otevřela očkovací průkaz. Nehledě na to, že tvrdila, že jsou odčervení a my ho další tři měsíce zbavovali obrovských škrkavek, přičemž ty odumírající nám psíka málem otrávili. No vypiplali jsme ho, ale kdokoliv se zeptá na "chovatelku", zlostí odplivávám, a to je to víc než rok.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky mám 5 měsíčního pejska westíka krmím jen granulemi nedávno mi došel Proplan se kterým jsem moc spokojená ! A stalo se to ,že jsem musela kuoupit friskýs na dva dny jsem jim krmila friskís pro štěňata myslela jsem si že je vše oki ,když to tak propagují pejsek mi začal zvaracet a mít průjem myslela jsem že to je z jiného důvodu ,ale mé obavy se naplnili bylo to zgranulí včera jsem si dokonce všimla že pejsek má na ocásku cosi jako ouchýř rozedřený dnes má na ocásku 4 takové puchýře a lehce i na bříšku je možné že je to z těch prokletých friskýs jelikož ho mám jen 3 měsíce a krmím nadále proplanem ! Jedu dnes na kliniku do Prahy protože nejen tohle nás trápí ale už od majitelky jsem si ho dovezla s nějakým parazitem v uchu na čas to dalo pokoj ,ale je to tu zbovu .A chci se zeptat mám peska je s papírama a mám dilema zda trimovat nebo stříhat psa mám v bytě a nechci aby smrděl ! Četla jsem toho tuny a slyšela miliony názorů ,někdo říká ,že jak se trimuje pes nesmí se koupat ,ale to pak pes smrdí když se stříhne zjemní mu srst a pes líná ! Tak kdo mi poradí ??? :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sonicata ahojky, no z granulý to být může, ale jelikož westík je dosti alegické plemeno tak to může mít mnoho příčin. Může to být i tím parazitem v uchu, popř. mohl chytnout někde blechu a už to jede. Naší Nelče blechy nevadili až do letošního léta a nemůžeme se té reakce na ně zbavit, má po celém těle boláčky, tedy vždycky tak 2-3, ty pak zmizí a objeví se jí někde jinde, plus mikozu na pacinkách. :-| Je to běch na dlouhou trať, uvidíš co ti na to řekne veterinář ;-) Ohledně toho trimování, my koupeme Nelču cca 1x za 14 dní, neb je to za a) pokojovej pes a za b) s námi spí v posteli.. takže se musí častěji koupat a nechávali jsme ji normálně trimovat, nyní jsme museli změnit salon, neb paní kadeřnice šla na mateřskou a tam jí jen stříhali, ale není to ončo... je tedy pravda, že Nelča má tu srst jemnější, ale řekla bych, že je to spíš tím koupáním než-li stříháním a trimováním. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@miluse Ahoj.Konecne sa tu opat niekto ukazal :-) .Ako sa mate? Nas Maxik sa ma fajn v lete musel podstupit mensiu operaciu- kastraciu, nakolko tam mal mensi nalez a antibiotika mu na to nezaberali.Nechcela som riskovat, tak na radu lekara som sa nechala presvedcit =-) , co uz steniatka nebudu. Teraz tu mame poriadnu zimu, tak sa Maxik moze po prvy krat poriadne vyblaznit v snehu :-D a nielen on :-N .
Odpovědět
Profilova fotka
@miluse děkuji za rady nakonec to opravdu byla alergická reakce ocásek který měl poškozený už pomalu ,ale jistě zarůstá,je prostě vše za námi dnes už si nedovolím mu dát něco jiného než granulePROPLAN tak za měsíc zkusím pamlsky ,ale jedině proplan ! Jinak jsem zatím Samíka dala ostříhat na jaře se asi zajdedm podívat na nějakou tu výstavu a podle toho budu dál trimovat ! Jinak já ho koupu jak říkám když začne žloutnout což je tak jednou za 8 dní mám šampón pro vybělení je fakt že srst má zatím takovou smíšenou ! Jelikož chodí i do postele tak nechci, aby byl cíti tak jak říkám je mu 6 měsíců a prostě pro mě je to ještě štěně, až bude větší uvidíme co bude dál ,ale je to hezkej pes tak se pak zeptám na té výstavě jakou by měl šanci a jestli má vůbec význam něco zkoušet .....! Podle mě ano ,ale tak pro každou z nás kdo má westíka je ten náš co máme doma ten nejkrásnější ;-) ! Určitě ještě napiště budu ráda ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tinaorchid AHOJKky, njn.... občas nakouknu ;-) to je mi líto s Maxíkem, ale určo to mělo důvod a je to pro něj takhle lepší ;-) Naší Nelče se sníh moc líbí, dovádí v něm vždycky jak malý dítě, ale letos jí to na těch packách vadí nějak víc, takže tak po pár minutách se zastaví, zvedne jednu packu a nahodí výraz "paničko já chci na ruku, dál po svých nejdu" :-D @sonicata jj, máš pravdu, pro každou z nás je ten náš westík ten nejhezčí :-) a moc držím palečky i na výstavu, ikdyž mě občas přijdou ti psi na těch výstávách takový chudáčci.. chodím každej rok tady u nás psát posudky a někdy mi ty majitelé přijdou hodně ujetí.. ale je to každého věc... jen lituju, že letos jsem mohla mít westíky, na které jsem čekala celou dobu co tam chodím, což už bude cca 10 let a a bohužel letos jsem jít nemohla, no holt zákon schválnosti zafungoval zase jednou mistrovsky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
přidávám jednu mikulášskou fotečku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@miluse nu právě já koukám na fotky z výstav a nemůžu si pomoct, ale je to síla psi celý stresovaný a načesaný hlavy jak květáky ,nevím nevím nu pes nepotřebuje žádný chovný zkoužky ,ale Samík má v rodokmenu právě šampióny exteriéru a nejen v čechách tak zase nechci si tu šanci nechat ujít prostě okouknu a kdyby z toho měl být stresovanej nebo by se měl kůli tomu nějak trpět tak ani náhodou! Já ho mám pomalu jako dítě ,ale nerozmazluji ho ,ale chci aby měl vše a aby si svůj život užíval a nebyl ničím stresovanej !!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?