Westík

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky je tu některá z Ostravy a má fenku nebo pejska westíka?
Odpovědět
Profilova fotka
@ondrawest kamarádka má westíka a měl vyrážky,lupy,ospalky a vše se to upravilo po změně jídla.Z granulí přešli na vařené maso, o něco se to zlepšilo,ale až když přešli na syrové-BARF,tak to vymizelo úplně. Sama mám jinou rasu,ale myslím, že vycvičit se dá pes v jakémkoliv věku.Já loni začla s 10letým vlčákem a jak mu to jde... Jinak si teda neumím představit psa po 3 letech vyšoupnout na zahradu,ať už jakéhokoliv.U nás se pes též roztahuje v celém domě a je na úrovni člověka,teda manžel se synem říkají, že je ještě výše...:-D ale je rád s náma a my s ním, nepořizuju si psa, aby pak byl někde jinde,než já.K čemu mi bude dobrej takovej pes zavřenej na zahradě a co to přinese jemu??Nevím, tohle asi nikdy nepochopím... Zkuste s přítelkyní domluvit nějaký kompromis,ať spí třeba v jiné místnosti pes,či vedle postele. Ale zase takové ty zásadní věci, typu jak velkej pes,jak se věnovat výcviku,trávení s ním volného času v tom musí být oba za jedno, jinak to nikam nepovede...
Odpovědět
@ondrawest @akrimka13 @smecka Souhlasím, že vyrážku fenky westíka bych řešila tedy s veterinářkou, pokud by nepomohlo ta doměnka, že to muže být od té aviváže.Muže mít i alergii na kuře.Zkusila bych pejska odnaučit spát v posteli, nebude to jednoduché.Odnaučovala jsem kerňáka asi taky ve 3 letech..Štěkal za dveřmi dost dlouho.Al musíte být důslední.Horší je že jak to vypadá, nesnášíte malé psi. Pes to vicítí, nebude mít vás rád, bude se vás bát.Jinak jak píšete, že neposlouchá. Westíci jsou svéhlavičky.Ale důsledností a formou pochval lze ji ještě vychovat. Udělal jste špatně, že jste jí plácl,rukou, to se nemá u žádného psa. Použijte spíše noviny, ale vyjímečně.Také bych spíše šla na cvičák. Jinak psi u nás byli rovněž součástí rodiny .Mám jednu dceru, a vždy jsem říkala, že mám dvě děti ,dceru a psa.Neříkám, že pes si doma muže dovolit vše, Má to své meze, co nesmí.Ale westíci 1OOprocentně nepatří ven na celý den.A v tom musíte se s přítelkyní domluvit, aby jste byli důslední oba nebo jestli milujete přítelkyni natolik, abyste začal mít rád i psa.Nebo si vyberte přítelkyní bez psa.. I pes vycítí, že ho nemáte rád, proto před vámi se schovává .
Odpovědět
@gigi2 Zkusím navrhnout změnu stravy.. Jinak já psa rozhodně nechtěl ani nechci, jedině až se přestěhuju za otcem na vesnici, kde jsme vždycky měli velký psy, určený na hlídání ale především, táta je myslivec, takže máme vímaráky, který maj různý zkoušky za sebou a jsou pořád někde na lovu, honech atd... ..děkuji za odpověď a rady :)
Odpovědět
@yvonahk Je pravda že toho psa moc nemusim, ze začátku jsem ale dělal, že s nim v pohodě vycházim..spal jsem s ní v posteli ( byla u mě pod dekou) atd., snažil jsem se si k ní najít cestu, aspoň kvůli přítelkyni, ale prostě to nejde! Je mi to hrozně proti srstimkdyž si musim hrát jako že to je ťu ťu ňu ňu, slečínka, prdelka, miminko...budem si prostě muset stanovit pravidla.Jinak k tomu plácnutí, bylo to opravdu málo, možná že bych to přirovnal i k těm novinám. Zjistil jsem jak málo toho vím o psech a chtěl bych to někde nastudovat, co se týče výcviku teda..můj děda byl kynolog, asi by ze mě neměl radost....a že jste psala s tou alergií na kuře, to je nějak obecně známo? já se pozeptám, co žere, vim že vařené maso, nevim jaké.
Odpovědět
@gigi2 Zkusím navrhnout změnu stravy.. Jinak já psa rozhodně nechtěl ani nechci, jedině až se přestěhuju za otcem na vesnici, kde jsme vždycky měli velký psy, určený na hlídání ale především, táta je myslivec, takže máme vímaráky, který maj různý zkoušky za sebou a jsou pořád někde na lovu, honech atd... ..děkuji za odpověď a rady :) @yvonahk a chtěl bych se ještě zeptat, nešlo by nějak jinak odnaučit westíka spát v posteli? Já nemám problém zavřít jí před nosem a unášet se lítostí, to spíš přítelkyně, i ta by to zkousla....ale jestli by vyla, štěkala, kňourala, to už bude horší, protože o patro výš jsou rodiče a sestra, patra jsou propojená bez dveří, takže by dělala hroznej hluk...ale to bude asi dělat tak jako tak..
Odpovědět
@ondrawest OHledně toho kuřete jsem to nejenom slyšela, četla ale i naše barevná boloňačka (před westíkem)nesměla granule s kuřecím (měla problémy se slzením očí, slepené oči ospalkami atd.¨).Jinak známý měl dalmatiny, ti nesměli maso vůbec, jen speciální -dost drahé granule,jinak měli vyrážku, až boláky -fakt to chce sehnat dobrého veterináře. Jinak jste po dědovi ohledně kynologie asi nic fakt nic nepodědil.Psi podle mě poznají faleš.Moje mamka nemá psi moc ráda. I to naše štěně už to pozná.Štěká na ní, vrčí.Jinak ostatní členy rodiny a známé miluje.
Odpovědět
Profilova fotka
@ondrawest rozhodně by ten pes měl být vyšetřenej od veta a vyloučena jiná příčina té vyrážky..ale jídlo bývá časté a konkrétně kuře považuje náš vet za jeden z největších alergenů u psa.. chtěl, nechtěl,přítelkyně prostě westíka už má a pokud spolu budete chtít být, tak se s tím všichni 3 budete muset nějak porovnat... ;-) já když někdy s naším mladým něco nevím, tak chodím na rady na ifauna.cz
Odpovědět
@ondrawest Vela psikov trpni na alergiu na kura. Hlavne ak to kura bolo vykrmene rybacou muckou (alebo nejaky podobny bordel). Preto ak su citlive psy tak granule su vacsinou z lososa. A ak ma priatelka westika fenku, tak oni su hrozne mazlive. Mam psika a fenku a je to diametralny rozdiel. Fenka je mazliva, vyzaduje hrozne pozornosti aj ked len lezi. S vimarakmi sa to neda porovnat. To su pani lovci! Aj ked westici tiez vedia kde co ulovit. :)
Odpovědět
@akrimka13 Máme pejska a je také hodně mazlivý. Co je to za druh" vimarak"?
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk nejspíše výmarský ohař ;-)
Odpovědět
@sabcav aha
Odpovědět
@akrimka13 J e pravda že je westík (fenka) hodně mazlivá..A pořád si vynucuje pozornost, to je možná jedna z věcí co mě také štve, po dlouhé době přijedu za přítelkyní a normálně se jenom objímáme, tak kňučí, pak štěká a když jí okřiknu, tak se normálně urazí, kouká uplně jinam a nereaguje vůbec na nic!! :D :D......jinak s vímarákama se určitě srovnávat nedá, to je zase moje, ale jsem na stránce westíků, tak nebudu řikat jak jsou vímaráci nejlepší :)...obě rasy mají něco do sebe.
Odpovědět
Článek se načítá
@ondrawest a ano, "vímaráky" jsem myslel vímarské ohaře :)
Odpovědět
@ondrawest Víš teď se nesměj,ale mám dojem, že fenka přítelkyně na tebe žárlí.Byla zvyklá mít přítelkyni jen pro sebe a teď jsi tu ty. Mě když dá manžel pusu na gauči, náš Nick(1/2 roku) běží třeba z druhého pokoje a vecpe se mezi nás, vyskakuje na manžela , kňučí atd. Nejdřív mě to bylo k smíchu, že na mě žárlí, jenže uznala jsem , že je potřeba ho to odnaučit.Začínáme ho to odnaučovat. Odnaučuju ho tak, že hladím ho a říkám kamarád, hodnej atd. manžel se mi smál, co mu to říkám, ale zatím to pomáhá, uklidni se. Jinak je na mě hodně závislý, chodí všude se mnou.Dokonce když semnou nemuže na WC, čeká za dveřmi na mě. :-D Podle mě domluv se s přítelkyní, musí ona jí to odnaučit.
Odpovědět
@yvonahk myslim že je to vzájemné, já zase žárlim na fenku :D .A taky je jí všude za zadkem, taky na ní čeká před záchodem a když jsou otevřené dveře, tak jí skočí do klína, hrůza...taky si myslim, že to neni dobře..přítelkyně má jinej názor, stejně jako s postelí...protože nebydlíme spolu, tak mi říká: " kdo se mnou asi má spát, když jsem sama?"...no jo no, jen tak se nedohodnem..a když tam jsem, tak fenka spí na její půlce a ještě na druhé straně přítelkyně než jsem já...tak aspoň něco..ale pořád se k ní otáčí, tak to se pak urazim já 8-) :-D
Odpovědět
@yvonahk mám ještě otázku..chci se s přítelkyní přestěhovat k mému otci na vesnici, ovšem tam je to se psema v baráku mnohem radikálnější, nesměj dovnitř, natož aby s náma spal...jediná možnost bude nechat westíka u její rodičů, to bude asi problém co? Je na přítelkyni hodně fixovaný, ale mohl by se to odnaučit ne?Kdyby ho zahrnovali láskou, přítelkyně sestra s jejíma rodičema, jakože jí opravdu zahrnujou..
Odpovědět
@ondrawest A přítelkyně bude souhlasit, že bude bez psa?? Pochybuji.Jsem nyní také na vesnici a máme psa doma.Samozřejmě někteří mají psa venku, ale to jsou určité druhy psů, westík mezi ně nepatří, aby byl celý den venku.Samozřejmě neříkám o tom spaní v posteli, to náš westík od mala tak naučený není.A to, že nebude s vaší přítelkyní a bude jinde, muže mu to trvat dost dlouho, odmítat žrát atd.Muže to být problém.
Odpovědět
@yvonahk já si taky myslim...to bude asi náš konec, do baráku prostě smět nebude...takže nás nakonec stejně asi rozdělí "blbej" pes.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den chtěla jsem poradit ,s westikem nemám žádne zkušenosti ,ale jak to tak vypada budeme mit doma přírustek tohoto pejska, jeto fenka a je ji 5 let mám šanci ji při nejhorším odnaučit zlozvykum????Říkám si každý pejsek má právo na teplo domova...A náš pejsek nedávno zemřel...Poradíte mám to zkusit?????
Odpovědět
@mila456 A jaké má zlozvyky?5 let už je dost.Já vždy měla pejska od mala.Nebrala jsem si nikdy staršího pejska.Podle mě je výhoda , že je to fenka.
Odpovědět
@ondrawest Nevím jaká je tvá přítelkyně.Kdybych byla ona, mě by vadilo, že se mě a tím i mého psa nezastaneš. 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Yvonahk: No zatím nevim přivezu si ji zitra vim že je 5 let dost...chtěla jsem jen slyšet nějaký názor ..hrozně se na ni těším tak snad nebudu zklamaná a budem si vyhovovat....
Odpovědět
@mila456 Pejska máš z útulku?Nebo kdo se "zbavil" 5 leté fenky?Víš o tom víc?Ty víš kde žila, zda u domečku , nebo je to městský pejsek? Pokud ztratila majitele, bude potřebovat hodně tvé lásky.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nakonec pejsek nebude :(
Odpovědět
@mila456 Proč, ty jsi se rozmyslela?
Odpovědět
@ondrawest Máš to těžký,ale tvá milovaná s westíkem s tebou též.
Odpovědět
@yvonahk .......budu si prostě nějak muset najít cestu k pejskovi....asi i sehrálo roli to, že to byl dárek od jejího bývalého přítele, a přítelkyně s westíkem jsou tak na sebe fixovaní že beze sebe nejdou na záchod ani nic, tak to možná vzbuzuje u mě i žárlivost...budu se s tím muset poprat, momentálně řešíme opět a zase vyrážku..má jí trochu na čumáku, na packách ze zhora jako před drápkama a mezi článkama, nebo jak bych to řekl...kolem přirození, v podpaží...pořád se drbe do krve, přítelkyně s ní pořád jezdí k veterináři u kterýho mam pocit že jí vždy něco předepíše aby to dalo na chvilku klid, ale ví, že za chvíli zase přijede a bude muset solit...teď bude přítelkyně dělat odvar z dubové kůry, tak sem zvědavej. Nicméně to podle mě stále neřeší situaci, protože neni vyřešená příčina z čeho to je...dostává pamlsek, jsou to takový slisovaný tyčinky, K - Klasik , je na tom znak kauflandu,...když jsem se díval na složení přes celej obal, tak sem nechápal co vše to může obsahovat...dostává denně třeba dvě tyčinky, možná víc a napadlo mě, že by to mohlo být třeba z toho...už sem to říkal třikrát, ale přítelkyně dělá jako že mě neslyší, mi to tak připadá....jinak jako stranu má vařené hovězí maso, pak se jí dávaj ty tyčinky, a pak kdo jí co dá pod stolem, jenže to když se tak sečte, tak toho neni málo....Neni tam žádná vůle mi připadá, už mě to unavuje opakovat, přítelkyně vždycky říká: já vim !! :(..ale vždycky ten její smutňoučkej výraz, no nedej jí něco...řikám že já bych jí nic nedal, ani jí nic nedávám i když je pode mnou a čeká co upadne nebo jí dám..má prostě svoje..ale takhle o asi nezjistíme z čeho to má....se starým přítelem byla jen na granulích a nic. Žádný vyrážky, rozdrbaný do krve..Taky sem četl, že westíci trpí na malé množství zinku, které je s tímto spojeno....sem se tady trochu rozepsal, pardon, končím... :-)
Odpovědět
@ondrawest Samozřejmě by mě též vadilo, že třeba by přítel preferoval nějakou věc co dostal od bývalé přítelkyně.Jenže, toto není věc, to je živý tvor. Nemužeš to tak brát a žárlit z tohoto důvodu.Představ si, že by měla dítě , které by měla s bývalým přítelem.Taky bys na něj nemohl žárlit.Jinak co se týka stravy to je horší. Za prve nepoužívala bych ty tyčinky. Já jako pamlsek dávám sušené maso (okolo 60 Kč , nevím značku, určitěš by ti poradili ve zverimexu, je v plátkách, nastříhám vždy na cm kousky, vystačí mě tak na měsíc asi).Být tebou šla bych je koupit, řekla přítelkyni, aby použivala tyto, vynechala ty tyčinky.Uviděla by snahu, že se snažíš pejska mít rád.Jinak abych řekla pravdu, náš Nick mimo granule Proplanu (rybí, jehněčí)dostává též občas něco od stolu, ale spíše maso.Má tento zlozvyk, vím že to je špatné, ale neodnaučovala jsem ho to.Občas mě ukradne ve spíži, jablko, bramboru ale i cibuli.O tom zinku to ještě nevím.Musím si o tom přečíst.
Odpovědět
@yvonahk o tom zinku sem četl na nějakých stránkách, psal to nějakej veterinář, ale už nevim kde to bylo..tak jo, zkusim navrhnout sušené maso, to by mohlo být lepší..
Odpovědět
@ondrawest a pokuste se jít i k jinému zvěrolékaři.ten to z vás asi tahá Kč a nepomuže.Já u kerňáka to udělala. jeden zvěr. mi chtěl u kerńáka operovat kyčel. kloub ve 3 r.údajně nutné. cena operace 20 tis.šla jsem k jinému. operace nebyla nutná a kerńák se dožil 14 let a pohybově byl celou dobu fit.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?