Westík

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky je tu některá z Ostravy a má fenku nebo pejska westíka?
Odpovědět
1
113
114
@yvonahk já si to taky myslim, už jsem jí to řikal...snažil jsem se o to aby se vymazaly z jídelníčku zatim aspoň ty tyčinky, má tak balíček na tejden, myslim si že toho je dost a hlavně sračky!...shánim informace na netu z čeho může mít takový vyrážky, ale myslim že to bude z toho jídla stopro...nebo aspoň ne z toho vařeného masa, ale ty blbosti okolo, pamlsky atd...a halvně viděl jsem fotky o půl roku možná tčičtvrtě dozadu a ten pes byl tak o 2 kila menší!! jako že hubenější, ne že by byla uplně tlustá, ale myslim si že by to chtělo víc pohybu a hlavně jí nepřekrmovat, to mě uplně vytáčí, když řikám přítelkyni at jí to nedává a ona řiká že jí nechce brát její největší pochutinu kterou miluje,kterou jí dává za odměnu když jí zavazjue tlapky, kape do uší atd... přitom to může být pradoxně to co to může způsobovat, plus to že tchán jí tajně krmí občas šunkou plus párky, prý to je jen občas, že to zahlédla přítelkyně sestra...no nic, už se nebudu rozčilovat.
Odpovědět
@ondrawest Za půl roku 2 kg navíc u dospelého pejska je dost. Kolik teď váží asi?Prosím tě, proč ji přítelkyně zavazuje tlapky?Ta šunka by tak nevadila, teda vyjímečně kousek, párky , nevím, mohou být drubeží a také jde o to kolik jich tchán dává.
Odpovědět
@yvonahk né tak to bylo před rokem prej...no zavazovala jí to, protože měla nějakej sajrajt od veterináře a ona to nesměla lízat a musela to mýt přes noc...jo jinak sem jí vážil na osobní váze a má 8,2 kg, tak to asi neni tak hrozný ne, nevim :D..v tomhle už vůbec nemam zkušenosti...kolik váží váš westík? teda jestli ho máte.
Odpovědět
@ondrawest Nick je ještě štěně westíka, je mu teprve 7 měsíců, tak ještě váha není konečná. Teď váží 6,5 kg. Westíci mají váhu od 6-9 kg. Těch 9 kg se spíše týká psů. Feny váží méně.Westíci nejsou žádný vychrtliny, ale laicky řečeno, jsou takový válečkové, ale měl bys nahmatat žebra. :-D
Odpovědět
@yvonahk jo tak to nahmatám, když přitlačim :D
Odpovědět
Profilova fotka
@ondrawest: .....shánim informace na netu z čeho může mít takový vyrážky ...... - už ti to tady psalo pár lidí. Co zajít radši k veterináři?? :-p Dělá na to na mě dojem, že si spíš chceš zatlachat než vyřešit problém.....
Odpovědět
Profilova fotka
@ondrawest Vypadá to na potravní alergii. Když předtím když byla jen na granulícch a nic jí nebylo a teď když do ní cpou vařené maso, párky, jakési pofidérní tyčinky, tak má problémy s kůží, pravděpodobně i s ušima, když jí do nich něco kape... Co to je za kapky a jak dlouho už je kapou? Nejlepší by bylo koupit hypoalergenní granule, které jsou i šetrné ke kůži(napadají mě třeba d/d od Hillsu, nebo aspoň nějaké jehněčí - alergie na bílkovinu kuřecího masa je nejrozšířenější), přestat dávat cokoliv kromě těch granulí a za 3 týdny bude jasné, jestli ty vyrážky jsou z potravy. Vsadím se, že jo:-) Místo tyčinek může dát sem tam piškot. Chápu, že nechce psovi brát pochoutku, která mu chutná, ale musí si uvědomit, že jí poškozuje zdraví. Když budu mít dítě s cukrovkou, tak mu taky nebudu dávat sladkosti, které by ho zdravotně ohrožovaly, i když mu budou moc chutnat... A radši omezit pochoutky a krmit jen granulema, než aby pes skončil na kortikoidech...
Odpovědět
Profilova fotka
Proboha, hlavně ne Hills. Kupte KVALITNÍ granule bez kuřecího a uvidíte (a jako kvalitní neberu Hills, Royal Canin, Purinu, Eukanubu apod.). Příklad - Taste of the Wild, Arden Grange, Artemis, Barking Heads, Orijen apod.
Odpovědět
@ayenkas BOHUŽEL..zrovna sem se dozvěděl že má zž asi 3 něděle kortikoidy od veterináře a naprosto sem to nechápal....vim že na tom byla kamarádky dcera a už nevimm kvůli čemu, vim že byla na drogách atd., nevim jestli to měla kvůli tomu, ale uplně se změnila vizuelně a prostě spoustu věcí , nehledě na játra atd...já sem celkově neuznáváč klasický medicíny, jsem z léčitelský rodiny, kde se spíš používá alternativa ( neboli to co poravdu funguje)....proto jsem proti všem medikamentům, pro člověka, natož pro psa!!! ale dneska to lidi berou uplně jako samozřejmost, na všechno se berou antibiotika, skoro i na kašel ale když to řekne pan doktor, tak to je správný! A to je uplně to samí s tim veterinářem a mojí přítelkyní...ale fakt mě to štve...z vaší reakce jsem pochopil, že kortikoidy je poslední možnost... nechápu proč to ten veterinář předepsal, jako kdyby to byly nějaký prášky s vitamínama..ale je pravda že se s tou vyrážkou bojuje už dlouho, ale já to tady vidim jak se to prostě neřeší z ČEHO to je, ale hlavně že se pořád dělaj léčící kůry...bože to sem zase vytočenej, ale když já něco řikám tak mě nikdo neposlouchá, tak se aspoň musim vyvztekat tady.
Odpovědět
@smecka u veterináře se bylo už několikrát.....jak mam něco řešit, když mě nikdo neposlouchá? pes neni můj, je přítelkyně a ještě u ní nebydlim,jsem u ní párkrát do týdne, někdy i jednou. takže moje slovo nemá moc velkou váhu...takže jen tak na úvod
Odpovědět
Profilova fotka
@ondrawest No kortikoidy jsou bohužel nejjednodušší řešení, tak když je doktor líný hledat příčinu potíží, tak je nasadí a svědění se samozřejmě zlepší, ale v případě vašeho psa mi to už z popisu příjde zbytečné, když se potravinová alergie z anamnézy přímo nabízí:( Já jsem taky veterinářka a na kortikoidech mám ze všech svých pacientů pouze snad 2 psy, u kterých jejich nasazení mělo opravdu opodstatnění a problémy se nedaly jinak řešit... Pak se majitelé diví, že z ,,obyčejného'' svědění díky dlouhodobému podávání kortikoidů má pes pak Cushingův syndrom a to už je pak oravdu problém. Ale tak na druhou stranu je to její pes a ne váš, tak asi nemá smysl, abyste se kvůli tomu vy trápil... I když na to doplácí pes, no:(
Odpovědět
@ayenkas ....ach jo.....a prosim vás, třeba ten cushingův syndrom, co je to?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ondrawest Porucha tvorby hormonů kůry nadledvin. Vrozené poměrně vzácné, ale často způsobené tzv. iatrogenně (důsledek nadměrného používání a nesprávného dávkování glukokortikoidů, např. prednisonu nebo dexamethasonu, při léčbě různých jiných chorob, jakou jsou alergie, kožní problémy apod.) http://www.cavalierclub.cz/main/cushing
Odpovědět
@ayenkas děkuju.
Odpovědět
@ayenkas taková blbá otázka, ale kolika se takový westík může dožít? Když má pořád nějaké léky, nebo tedy poslední dobou..jestli to má na to nějakej vliv (a to je mladej pes, 3 roky)..to je asi hodně individuální že?
Odpovědět
Profilova fotka
@ondrawest No to je fakt těžko říct. Samozřejmě ta léčba jí moc nepřidává. Kdyby byla v pohodě, tak klidně 12-15 let, ale s těmi problémy, co má, to může být kratší doba...
Odpovědět
@ayenkas a nehledě na léky, taky se to odvíjí od stravy že? Taky teda.
Odpovědět
Profilova fotka
@ondrawest Jasně, čím kvalitnější strava, tím lepší zdravotní stav a předpoklad delšího života. Stejně jako u lidí:-) Jesti do ní cpou párky a salámy, tak největší problém představuje zvýšený přísun soli(plus nadměrné množství bílkovin), která škodí psům více než nám. Rychleji pak odcházejí ledviny - více je to zatěžuje. Možná by to mohl být argument pro to, aby to stravování psa změnili - že jí tím prodlouží život... Tak držím palce, ať se zlepší a je už v pohodě
Odpovědět
@ayenkas vzdal jsem jakékoliv starosti, nemá cenu něco řešit když mě nikdo neposlouchá, je mi trochu líto psa, ale prostě nezávisí to jen na přítelkyni, ale jelikož všichni bydlí v jednom baráku spolu, tak když jí tajně krměj tchán s tchýní třeba dopoledne..to nejde..
Odpovědět
@ondrawest jo a co jí kape do uší je - GENTAMICIN WZF POLFA 0,3 %....nevim, asi něco antibiotickýho....nevim.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Ahoj .. Budeme si pořizovat Westika a mám starost o jeho ouska a srst. Z uší se mají strhávat chloupky ( ušní boltec ) ale jak často ? A mají se uvnitř z uší chlupy zkracovat ? Nebo když má stěně uši dolů tak prý lepit .. Ale je to nutné? A vzhledem k srsti ... Jak často se má stříhat ? Předem dík :))
Odpovědět
@chramostka13 Trhani chlupu z usi nechej pani do salonu, kde ho budes strihat, ona to udela lip a bezpecne. Stejne jako cisteni analnich zlazek a strihani drapku. Neni nutne to delat nejak extra casto. Staci pri tom strihani nebo trimovani. Usi nelepi, zadelas mu akorat na problemy s usima. Jak stenatko roste, sili chrupavky a ouska se postavi samy. Nase westy trimuju dle potreby, coz byva tak 3x rocne, strihat se chodi co tri mesice. Tam prave pani udela i ty dalsi ukony, na ktere ja nemam nervy resp. zkusenosti.
Odpovědět
@chramostka13 Máme také westíka. Je mu 1 rok. Zatím tyto zkušenosti: ouška jsem nepodlepovala, postavili se celkem brzo sami do 4 měsíce. Z ouška občas vytrhávám pinzetou chloupky, ale spíš to nechávám když jde na trimování či stříhání do salonu, paní mu zároveň ostříhá drápky (já se bojím to udělat), do salonu chodí 3x - 4 za rok.Zatím jsme byli 2x na trimování a 1x na stříhání.Správně se má jen trimovat. Upozorňuji, že s ním nechodíme na výstavy, žijeme v domku na vesnici, pejsek je dá se říct přes den venku od jara do podzimu.Takže ho budeme asi spíš nechávat stříhat.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Není prosím mezi vámi nějaký chovatel westíků? Náš 3 letý westík má cca 3 týdny šupinky hnědé na srsti- táhne se mu to od zad ocasu přes záda na hřeb. Ty kousky vypadají jako vajíčka - zrzavá, ale blechy nemá. Kožní problémy kolem zadečku také ne. Kůže je červená, asi to bolí při dotyku - rozevření srsti, ale nedrbe se. Chci jít na veterinu, ale netuším, co nám řekne, zda je to alergie apod. Potravu má stále stejnou, poslední dobou spíš lepší domácí.
Odpovědět
@dandik Muze to byt pylova alergie. Westik mych rodicu to pri alergickych problemech mival taky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Dobrý den, westíci jsou na alergie velmi citlivý. Nechte si toho svého otestovat zde - https://www.genomia.cz/cz/breed/west-...
Odpovědět
1
113
114
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?