Cena elektriky v domě 4kk zastavěné plochy 137m2

Profilova fotka
Ahojda všem, chtěla jsem se zeptat.. ještě jsem moc nepoptavala firmy na elektřinu, ale chci se zeptat na kolik cca vyjdou rozvody elektřiny vc materiálu jako jsou vypínače zásuvky bez světel, ty samozřejmě jsou opravdu různé.. vc práce tedy.. Nemáme tam nic náročného, zkratka klasika.. užitné plocha 103m2 Přidávám projekt podle kterého mi dělala jedna firma CN, a přijde mi cena min 250 tis nějak moc, slyšela jsem ze to bývá kolem 80-120 tis Dekuju moc
Odpovědět
@teresh07 ono strasne zalezi na znacce-napr. jednofazovy jistic muzes mit za 40,- kc, ale taky za 150,- kc a kdyz to tak udelas na celem baraku, tak to naskace... Jestli chces, posli me nabidku, co jste dostali a ja se ti podivam, jak moc je prestrelena.
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita zatim nedal polozkovy rozpočet ale říkal minimálně 250 tis no.. ale jako tohle mi nedošlo, ale co jsem si tak všimla jll zásuvky nemá nejlevnější ale nemá ne nejdražší
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita šle u vody tepelka a odpadu jsem si už zjistil ze na materiálu nás natahly o jednou tolik skoro za stejný položky.. elektřinu děla jiný člověk stejná firma rozpočet ale i kdyby to bylo jednou tolik tak tady by to bylo 3x ale tohle mě nenapadlo ze je až takový rozdíl ceny za položku no
Odpovědět
Poptavej vice firem.
Odpovědět
Profilova fotka
@lisakstavitel to samozřejmě ale chtěla jsem vědět jaká je cca orientační cena adekvátní Ono těm firmám dost všechno trvá 😀
Odpovědět
@teresh07 Můj dům, materiál bez práce cca 60 tisíc, 200m2 užitná, rok 2018. Kamarádův dům, 150 tisíc - přes OSVC známého, 160m2 užitná, rok 2018. Vše se odvíjí od celkového návrhu a vybavení elektroinstalace.
Odpovědět
Profilova fotka
@lisakstavitel tomu rozumím pravé, jak jsem psala nemáme tam žádnou chytrou wlektriku nic jen opravdu jednoduchý věci.. místní stavar řekl 70 tisíc ale ten místo stavět nemůže protože nemá lidi ani na elektro teď v ty korone a ta jiná firma řekla min 250 tis rak jsem byla v šoku
Odpovědět
Ahojda 🙂, tak já jsem si dělal elektriku v domě sám a už nevím na kolik mě to vyšlo, ale jen cena materiálu.Ale zhruba počítejte takto, potřebujete kabely na zásuvky, kde se používají CYKY 3X2,5 cena cca 100 m je 1800Kč, na světelný okruh se používá CYKY 3X1,5 100m je cca za 1000 Kč, dejme tomu, že spotřebujete 400 m na zásuvky, 300 m na světla, a zřejmě budete potřebovat kabel na přivod k varné desce, kde se používá CYKY 5X4mm a nevím jestli budete mít někde venku zásuvku pro 400V+ vidím, že máte TČ, takže tam přijde asi kabel se silnějším průřezem, ale to by jste měli za včasu zkonzultovat s dodavatelem TČ, jaký máte natáhnout kabel. Zásuvky a světla to už je na každém individuálně, jsou levné zásuvky kolem 70Kč nebo za 200Kč, záleží co kdo chce. Jestli máte trochu schopného chlapa, tak označit si, kde budou zásuvky a vypínače, koupit na to výkružník do zdi, který stojí asi 700Kč a udelat díry pro krabice, jinak si účtují asi 70 Kč za vyvrtání díry. Je třeba počítat s ještě neudělanou podlahou, jestli bude 15 cm, tak od holého betonu 15+20cm nad zemí zásuvkový obvod to samé u vypínačů rozmezí 0,9-1,2m nad čistou podlahou. Označit si odkud povedou kábly a vyřezat díry ve zdi, ušetříte si spousty peněz. Posílám odkaz na elektrikářské práce, ať víte kolik si zhruba účtují, je to orientační, každý má své ceny, ale můžete si udělat nějakou představu a podle toho se rozmyslet co zvládnete sami. Jističe asi OEZ. https://www.cenikyremesel.cz/ceniky/e...
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme platili za zastavěnou plochu 120 m2 asi 80 000 Kč se vším všudy. Rozvody na půdě, venku, kabely na internet, příprava na zabezpečovačku. A připadá mi, že zásuvek snad máme ještě víc. Máme ABB Levit.
Odpovědět
Profilova fotka
A dělal nám to pán bokem a doopravdy precizní práce. Jističe přesně rozepsaný co kde je. Prostě doopravdy tomu rozumí. 250 000 by jsem jim rozhodně nedala. 🙂
Odpovědět
Nam naše firma nacenila 130 000 bez daně za 5+kk 117 m2. Ale manžel je elektrikář, takže najal i 4 kolegy a náklad byl 50 000 za materiál (včetně 10 000 kolegům)
Odpovědět
Profilova fotka
@marta_kovar díky moc konečně komentář který jsem potřebovala slyšet 😁
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@milan1965 To jako vážně si berou za jednu díru která trvá odhadem 30s do porobetonu 70kč? při 100 děr je to 7000kč dejme tomu že mu to zabere 50minut max 1 hodina, takže za vyvrtání 100 děr mám zaplatit týpkovi 7000kč za hodinu? 😄 tvl to nemá snad ani poslanec tyhle prachy.... Jako ani bych se nedivil když si kolega s práce nechal nacenit malou střechu od řemeslníka kde materiál byl za střechu cca 40 tisíc a za práci si řekl tu samou částku a ještě se chvástal tím že to má za víkend hotové? cca ve dvou lidech? Jako tohle mě dostává takovéhle ceny řemeslníků kteří neplatí žádný nájem za provozovnu a ještě se nestydí si říct tolik. když si pak vezmete že si ten týpek jde opravit auto kde mu účtujete cca 500kč na hodinu tak vám řekne ještě že jste drahej 😠 No to jsou nepoměry!. Neříkám každý si chce vydělat ale takhle?
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 no nebojte sehnala jsem jiného a hned jsem na 120 tisících 😅
Odpovědět
@jarin1 bohuzel je to tak, staci se podivat na cenik remesel viz odkaz vyse a clovek se nestaci divit, proto co muzu si delam sam. Moje moto je "kdyz to zvladne on, proc bych to nezvadl ja "
Odpovědět
Profilova fotka
@teresh07 No vidíte jak to hned jde jinak 🙂 Já se bavil minulý týden s revizákem ale jen odhadem na náš bungalov 150 m2 zastavěný a bavily jsme se o částce 100 tisíc kč s tím že si kabely roztaháme sami takže prakticky cena jen za materiál se zapojením rozvaděče a s revizí. Jenže si stejně myslím že ta cena bude nižší, protože je to jen střelené od boku a navíc jsem sehnal nějaké jističe od známého takže pokud budou k použití tak cena půjde dolů.
Odpovědět
Profilova fotka
@milan1965 Je to blbé a hold člověk který tomu nerozumí to bohužel zaplatí, jenže já rozhodně hloupí nejsem a když už si dokážu ten dům postavit vlastníma rukama tak proč bych neměl zvládnut si natahat elektroinstalaci a vyvrtat pár děr sám. Navíc když jsem vyučený autoelektrikář. I když to může vyznít trochu sobecky vůči řemeslníkům že jim tu práci nechci dát, ale tohle opravdu podporovat nebudu, neřeknu když si za to řekne rozumnou cenu ale ne tohle.
Odpovědět
@jarin1 🙂 no v autě je elektrika na 12V, kdežto v domě 230-400 V to je trochu rozdíl, ale jestli tomu trochu rozumíte, tak proč ne. Já jsem vyučený elektrikář, ale po vyučení jsem se věnoval úplně jiným věcem jak elektrice, ale něco mi v hlavě zůstalo, takže není problém a co nevím, tak se zeptám. Dnes už to pokročilo trochu jiným směrem, nemusí se kábly spojovat v krabicích na věnečku, ale udělá se to třeba ve vypínači nebo zásuvce vagosvorkami.
Odpovědět
@jarin1 Největší problém vidím ve výrobním štítku rozvaděče pro revizáka. Ten musí být od autorizované firmy a bohužel si ho z prstu nevycucám. Jestli se v tomto ohledu něco změnilo, dejte vědět.
Odpovědět
Profilova fotka
No já mám o něco více než 2km kabelů 3 i 5 žil 1,5, 2,5, 4 a 10mm. Když beru průměrnou cenu 20Kč a připočtu k tomu cenu krabic, wago svorek, sádry, úchytů a podobně tak mám asi 50 000. Mám dva rozvaděče a materiál na ně vyšel na 30 000. Zásuvky a vypínače Levit mám asi za 30 000. Vychází mi to bez práce a revize na 110 000. Všechny ceny mám vybírané jako "optimální" z internetu a našich dodavatelů. Takže když mi firma nacenila elektro přes 400 000, taky se mi to zdálo přemrštěně hodně, ale pouze na materiálu jsem cenově na několikanásobku toho, co tu ostatní zmiňují. Ono opravdu závisí na tom, co si člověk navymýšlí a dva domy se prostě nedají srovnávat. A co se týká práce tak mi dělali asi 170 krabic dva lidi 4 dny. Sice do vpc a pro pasivní dům, ale chtěl bych viděl člověka, který do porobetonu udělá 100 krabic za 50 minut 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@milan1965 Však to já vím 😉 ono v tom autě je to mnohem složitější než klasická elektroinstalace 230/400V, sama jednotka ovládaná CAN komunikaci a to je teprve něco 🤣. Ještě když vám ŘJ napíše závadu která absolutně nesouvisí s konkrétním problémem, pak člověk musí zapojit mozek aby na to vůbec přišel, Jenže on si každý pravé mysli že mu ŘJ řekne “hele tohle vyměn a pojede to”. Samozřejmě že si natahám kabeláž, zapojim zásuvky, spínače ale rozvaděč nechám na elektrikáři a vše po dohodě. Stím pospojením už také vím ze se vše propojuje v krabičkách u spínačích. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn Nene jak píší,rozvadeč nechám na elektrikáři popřípadě revizákovi, mělo by to tak být jak píšete. On se přeci pod to podepisuje a ručí ze je vše zapojené tak jak má být.
Odpovědět
@jarin1 Bohužel ani elektrikář běžný nemůže udělat rozvaděč. Na to bacha, protože revizák by měl k rozvaděči přistupovat jako k výrobku (prohlašení o shodě) a nedělá revizi rozvaděče jako takového, ale instalace v domě. Bližší info třeba zde: http://www.eatonelektrotechnika.cz/cz...
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn No proč to dělat jednoduše když to jde složitě že...Tak chápal bych to tak že elektrikář vše zapojí a revizák vše zkontroluje a hotovo. Samozřejmě mám známého jak revizáka tak elektrikáře takže se s nimi dohodnu co můžu a co ne, víc se v tom pitvat nebudu. díky za info.
Odpovědět
Elektrikar s paragrafem 8 muze delat rozvadec, revizak jen kontroluje funkci ochrany, jake jsou kably atd. a vyhotovi zpravu o revizi. Rozhodne se nezabyvaji zapojenim dratu v rozvadeci.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim2015 Ano máte pravdu že nelze srovnávat dva domy. Tak já třeba nacenil zásuvky a spínače na celý dům od Schneider Asfora počet zásuvek 69ks za 4712kč, spínače 36ks za 3053kč , datové 7ks 1357kč, satelitní 4ks za 411kč. celkem 9533kč. Vy uvádíte Levit tam je cenový rozdíl velký o proti Asfoře takže toto srovnávat se fakt nedá. Kabeláž dejme tomu balení CYKY-J 3x2,5 necelých 1800kč/100m, CYKY-J 3x1,5 1100kč/100m. Co se týče metrů tak se těžko odhaduje ale záleží jak velký dům je a kudy se kabely tahají, od toho se pak ty metry odvíjí no.... my budeme mít 150m2 zastavěnou, užitná 116m2 samozřejmě Ytong. K těm dírám, asi bych nesrovnával VPC a Ytong jelikož to jsou dosti odlišné materiály co se tvrdosti týče takže pracnost u VPC je samozřejmě vyšší. U toho Ytongu jsem bral jen čistý čas vrtání odhadem aby jsme si rozuměli. Jasný nezapočítal jsem přípravu a následné rozměření ale reagoval jsem na příspěvek výše že si jsou schopní říct 70kč za vyvrtání jedné díry, pokud jste si sám postavil dům tak asi víte jak měkký je Porobeton. Takže to musí jít jak po másle. Dál bych to asi nerozváděl, prostě ten kdo má peníze a nerozumí tomu tak to zaplatí ale ten kdo se vyzná a ví tak si to udělá sám.
Odpovědět
Profilova fotka
@milan1965 Máte asi pravdu protože by pak elektrikář asi nemohl dělat nic a jen tahat kabely a zapojovat zásuvky.Taky si to myslím že to tak je. Jinak omezení určitě jsou jak pro elektrikáře tak pro revizáka co smí dělat a to dle velikosti napětí.
Odpovědět
Profilova fotka
@milan1965 : Jistěže může. Také by ale měl dodat k revizi požadované (povinné) dokumenty jakožto výrobce rozvaděče, s čímž bývají občas problémy. Není to tedy jen poskládat a dát od toho "ruce pryč".
Odpovědět
Za 180m2 užitné jsem dával včetně venkovního elektroměrového rozvaděče, zásuvek, vypínačů apod. cca 140 000 tisíc. Nicméně, mám v tom i chytrý dům, kde jen komponenty na to stály 65 tis. Tedy na čistou elektřinu jsem za materiál a práci dával taky nějakých těch 75 tis. Nutné podotknout, že jsem měl cca 20 jističů od strejdy + mi pomáhal dělat zásuvky = zdarma. Světla a vypínače jsem si dělal sám. Elektrikáři pouze hrubou práci. Sekání + tahání kabelů + počáteční montáž rozvaděče. Chytrý dům jsem si dělal sám, protože to ještě nedělali. Byli to chlápci, kteří to dělali jako fušku po práci. Asi tak, přišel ke mě revizák a nestačil se divit. Zapojení docela prasácké, od pánů elektrikářů, ale to jsem tušil. Přece jen, proč bychom si s tím hráli, když to bude pod krytem. Spousta chyb, nedodělků, nedodržená selektivita, špatných propojení. Tak to dopadlo tak, že jsem to stejně přepojil sám, strejda s 50kou mi to zkontroloval a revizák s tím absolutně problém neměl. Vše zkontroloval, proměřil a OK. Nic na tom není, pokud člověk ví, co dělá, rozumí tomu a má na to vercajk. Pokud se do toho chce někdo pustit sám a o elektřině ví akorát to, že kope, tak je něco špatně. V revizní zprávě musí být zodpovědný elektrikář podepsaný.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Dobrý den , narazil js má Váš inzerát. Nevím zda je aktuální ale v případě , že by se Vám ještě hodilo. (Viz.příloha)Rád poradím , spočítám , přibližně Vás také můžu informovat o cenách. Krásný den Hubìk
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?