Jaká je cena za klasické rozvody v bungalovu?

14. úno 202040

Prosím o orientační cenu za ,,klasické rozvody,, elektriky v bungalovu. Chápu že je to na tom kolik zásuvek, vypínačů, jaké typy atd.....
Ale jen by mě orientačně zajímalo na kolik dnes takový klasický domek vyjde ohledně elektriky???
Budeme mít rozvody i pro el.kabely v podlaze, a el.ovládané venkovní žaluzie a pak klasiku......Děkuju

• 50 - 150

• Co mám info od elektrikářů tak se orientačně uvádí 800Kč na m2.

Vždycky je to individuální rozdíly můžou být v desítkách tisíc....

• Viděl bych to vzhledem k u nás aktuálně poptávaným cenám, na cca 120 a výše. Čili odpovídá cca to co píše @cyklos  Ale samozřejmě bez detailu kdo ví.
    Bude to mít hodně proměných: množství stavebních prací, množství kabelů, velikost a vybavenost rozvaděče, množství a typy všech koncových zařízení a samozřejmě také kraj a zde ještě množství a vytížení řemeslníků.

Nás stálo zapojení rozvaděče na jaře 2019 3500Kč (soused). Osazených 110 modulů.
    Kabely jsme si natahali v podlaze a stropu sami s ženou, na tom nic nebylo. Vyjímku jsou akorát schodišťáky s křížáky dohromady, ale když vám to někdo zkušenější nakreslí, tak ani to ne. Vyfrézování drážek, vykroužení zásuvek a vypínačů mi vzhledem k ytongu trvalo přesně jeden den. Sám jsem byl překvapený jak to šlo rychle. Uklidit pak tu spoušť trvalo další den...

• Mi stavební firma odhadla cenu přes 400 tisíc včetně hromosvodu. Dal jsem to jiné a cena bude na polovině, ale mnoho práce jsem si udělal sám. Ono závisí, kolik je na domu kabelů a krabic (zásuvek a vypínačů). Já mám odhad, že krabice je kolem 1000, v rozvaděči modul za 300. Kabelů mám zatím 3km, ale chybí ještě datové, TV a signálové pro automatizaci.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Články od našich partnerů
    Levnější stín s venkovní roletou VELUX
    Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
    Plotový systém nahradí klasickou zeď
    Archiv článků od partnerů