Jaký kabel k videozvonku?

Dobrý den, rada bych se poradila jaký kabel natáhnout k videozvonku. Nyní mame natažený 3x1,5 ale to je k bráně. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@kocanda123 Datový kabel .
Odpovědět
@kocanda123 UTP nebo SYKFY 5x2x0,5
Odpovědět
Děkuji moc za rady, už jsme se k tomu také dopátrala. Jelikož máme velkou vzdálenost dáme raději sykfi
Odpovědět
@voky115 mohla bych se přidat s dotazem? SYKFY je schopen plně nahradit UTP? A stačí jen ten jeden, víc kabelů do videozvonku nepojede?
Odpovědět
Zdravím, osobně bych dával ftp nějaký zemní třeba solarix a třeba 2x a k tomu třeba cyky 1.5 pro případné napájení, pokud není poe. Sykfy je dobrý pro domovní telefon, nemá vhodně kroucené páry, chce to cat 6 kabel.
Odpovědět
@ookami_hime já nevím jaký máte vybraný, ale ten co jsem vybral já od emosu, doporučuje nad 30 metru sykfy. Ten dát určitě do chranicky, jak v omitce, tak venku. Ke zvonku s kamerou už není žádný jiný potřeba, venkovní jednotku napaji sykfy z domovní jednotky. V balení je trafo do zásuvky, což je hovadina. Lze přikoupit trafo na din lištu do rozvaděče, což doporučuji:) Takže z venku natahnete sykfy, popřípadě UTP tam, kde bude domovní jednotka a z toho stejného místa třeba 3x1,5 do rozvaděče na napájení
Odpovědět
@ookami_hime SYKFY je telefonní kabel a proti UTP/FTP nemá páry kroucené do sebe. U zvonkové aplikace je to úúplně jedno, ale pokud tam chcete posílat data, nebo někdy v budoucnu budete chtít. je SYKFY nepoužitelný na vzdálenost větší než 2 metry, někdy ani to ne. CAT6 vůbec nedoporučuji, je s tím naprosto debilní práce, je tlustý, relativně neohebný a zakončování do klasické RJ-45 je peklo. FTP Cat5e je zcela dostačující na většinu aplikací, pokud to nevedete okolo motoru nebo jiné magneticky a indukčně aktivní jednotky. Hodně lidí zaměňuje Cat5e stíněný, tj FTP za CAT6, stíněný a uvnitř dělený. Kupodivu v tom mají dost hokej i projektanti sítí a z nějakého důvodu cpou CAT6 i tam kde je ho potřeba tajak prasaťu sedlo. Podrobnější popis rozdílů mezi CAT5e a CAT6 zde: https://www.vojtechkral.cz/lan-kabel-... Dále také nezapomeňte, že stínění na kabelu je na odrušení indukce, nikoliv pro uzemnění spotřebičů, a uzemňuje se jen na jednom konci, jinak si do kabelu můžete zatáhnout bloudivé proudy, speciálně u podzemních instalací na větší vzálenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
UTP do 30m. Dle výrobce.Já tahám odbočky do 100m a žádný problém nemám.Používám výhradně Czechphon. Počítám že je i u jiných dodavatelů podobný způsob.Zde na straně 6 najdete přesně jak to chcete mít.Jestli jeden nebo dva videotelefony. Z rozvaděče kde bude napaječ datový kabel k venkovní jednotce.Z tohoto místa druhý datový k videotelefonu.Popřípadě dvojlinka k přídavnému zvonku. http://www.czechphone.cz/admin/docume...
Odpovědět
@voky115 ano právě na Emos jsme koukala. Ptalanksme se kamarádky která mají také videozvonek(nevím teda znacku) ale ty mají taky natažený Sykfi pro jistotu tam natáhne 2x 5x2x0.5. jelikož 10 jsem v okolí nesehnala
Odpovědět
@martin_fio @voky115 @obludak díky všem! My bychom to měli na cca 20m. @voky115 zatím nemáme konkrétní, bylo by možné kdyžtak poslat ten Emos, který jsi vybral? Pro inspiraci...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 12 měsících
Profilova fotka
Zdravím. Přifařím se k tématu, když je živé. Rád bych si pořídil videozvonek. V domě mám udělanou přípravu v podobě kabelu viz přiložené foto. Můžete mi prosím doporučit nějaký konkrétní zvonek-monitor, který by šel k tomu kabelu připojit.
Odpovědět
@fan_tomas zalezi, jake mas pozadavky. Treba jestli chces jenom mluvit a otvirat branku, nebo chces foto a video prichoziho. Jinak z me zkusenosti na tento kabel pripojis skoro kazdy videotelefon-nejcasteji potrebuji 4 draty + 2 na otvirani branky a dalsi treba na branu...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kekita jde mi jen o obraz max zvuk. Ano vím, že jich je plno, akorát je problém v tom, že většina těch monitorů jsou napájeny přes 12-14V DC do zásuvky. A já nechci aby mi tam někde visel kabel :-S o liště ani nemluvím. Příprava mám v chodbě na viditelném místě :-S
Odpovědět
@fan_tomas a jak by sis to predstavoval to napajeni? My treba mame vedeny husi krk z krabice pod videotelefonem dolu a tam je v obyvaku skrinka (spojene pod ni), nebo v patre na chodbe zasekanou krabici ku125 a v ni to spojime. Jinak se prodavaji trafa na din listu, ale v nasem pripade bysme to tahli moc daleko, tak by asi byly velke ztraty... takhle to bylo jednodussi.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?