Plánování elektroinstalace

9. led 202020

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Odkupujeme hrubostavbu a řešíme rozvody elektřiny, zásuvky, spínače na venkovní žaluzie atd. V původním projektu nám to nevyhovuje a chceme to udělat jinak. Máte nějaké doporučení na co si dát pozor, na co nezapomenout a podobně? Vyřezávat a připravovat vše pro budeme sami. Elektřinu chceme vést horem. Děkuji za tipy 🙂

 • natáhněte si z jednoho centrálního bodu do všech potenciálně zajímavých míst husí krky 25mm, lépe 32mm, a v tom centrálním bodě si nechte dost místa na datový rozvaděč, spíše několik.
  Počítače, televize, domácí telefon, zvonky, termostaty, teplotní, vlhkostní a vzduchová čidla, kouřová, požární a zabezpečovací čidla, kamery, prostě veškerá myslitelná sdělovací technika. I když je teď nemáte nebo neplánujete, nachystejte si dostatečne velké kabelové trasy. Krk se dá rozumně protáhnout přes dvě zatáčky, pak je lepší mít krabici. Najdou se tací, co budou lobovat za bezdrátové technologie, ale bezdrát je dražší a méně spolehlivý. nehledě na otravování s bateriemi.
  Pokud nemáte vysloveně hluboko do kapsy, zvažte obsluhu světel, žaluzií a podobných věcí tlačítky a paměťovými relé místo běžných vypínačů.
  PS. tech krku bude hodne metru.....

 • @obludak  já husí krky teď řešila, máme jich nachystano 200metrů dle odhadu elektikare. Tak snad to bude stačit.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Články od našich partnerů
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
  Plotový systém nahradí klasickou zeď
  Archiv článků od partnerů