Výběr kamer DAHUA

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu ohledně kamer k rodinnému domu. Bude se jednat o IP kamery - s nahráváním na disk. Ethernetové kabely mám natažené, ale potřeboval bych poradit s výběrem kamer - Budou na fasádě domu celkem 4 ks na čvercovém domě, záběr by měly mít nejlépe kolem 90+ stupňů, tak aby se překrývaly, dosah viditelnosti 10-15 metrů. Rád bych, aby nebylo možno vizuálně na první pohled pozorovat, kam kamera "kouká". Cenově si představuji kolem 5 tisíc za kameru, podružný materiál aktuálně neřeším. Dá se v této cenové relaci vybrat něco, kde by byl třeba patrný obličej člověka? Na těch 10 metrů třeba? Popřípadě co jsem schopen k domu nejlepšího mít? Prosím o doporučení kamery Dahua 🙂 Díky Honza
Odpovědět
Profilova fotka
@orasare Zdravím, mám osobní zkušenost s kamerami Xiaomi, TP-Link (Tapo) a Reolink. Za sebe bych určitě šel do POE kamer (napájení včetně dat přes UTP), dále do rozlišení 4K s dobrým nočním IR přísvitem. Nicméně z mé zkušenosti bych řekl, že 50 % úspěchu je dobrá kamera a dalších 50 % je dobrá aplikace na ovládání a NVR. Osobní zkušenost například s tímto modelem (osazeno 7 kamer): Reolink RLC-820A
Odpovědět
Nehledě na modelu, aby šlo rozpoznat někoho v 10-ti metrech, tak je potřeba alespoň 4Mpix model. Pak taky závisí na objektivu/šířce záběru, pokud je zbytečně velký (tzn bere co už netřeba, typicky 2.8 mm/~105°,) tak pak si defakto plýtváte dostupnými pixely a ztrácíte detaily. Někdy bývá lepší použít 4 mm/~85°, tyhle zase naopak berou trochu méně prostoru po stranách vedle sebe kde je instalována. Já doporučuji Hikvision, což je srovnatelné jak Dahua. Třeba DS-2CD2146G2-I (~3400 s DPH) ta má 2.8 mm objektiv a šířku záběru 103° (dělají se i s 4 mm ale jsou dražší). Přikládám výřez obrazu, kde osoby jsou 12-14m od kamery (4Mpix+103°). Ta RLC-820A nevypadá špatně, je to 8Mpix a 87°. Otázka jak se chová v noci, Hikvision s technologií DarkFighter vidí i v noci barevně protože mají citlivý snímač (avšak je potřeba mít v okolí třeba pouliční lampu, jinak zapne infra přísvit a přepne se do černobílé).
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Značka Dahua je velmi dobrá. Existuje mnoho kamer s rozpoznáváním obličeje a režimem nočního vidění. Myslím, že si něco vyberete
Odpovědět
@wacko Souhlasím, mám také Hikvision 4 kamery kolem domu a již nám několikrát pomohly, nejen při poškození majetku. Jsou kvalitní.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?