Zásuvka v pracovní desce

Kdo má zkušenosti se zásuvkami zabudovanými do pracovní desky kuchyňské linky, máte je voděodolné, tedy krytí IP 44 a výš? nebo normální? Není to někde v blízkosti dřezu nebo varné zóny. Je to na pracovní ploše a přece jen se může něco vylít. Mám už koupenou konkrétně tuhle https://shop.atoselektro.cz/orno-or-a... Napadlo mě pro jistotu spáru mezi víkem a rámkem nečím zatěsnit. Ptal jsem se více méně pro to, jestli to mám raději vyměnit nebo nechat tak.
Odpovědět
Profilova fotka
@radimir Určitě bych ji podsilikonoval, jde spíše o ochranu pracovní desky aby v případě zatečení vody se deska nezvedla. Jinak zásuvka má ochranný kolík a je lepší ji zapojit přes chránič, a zásuvky na zdi kde nebude chránič kvůli výkonu spotřebičů bych umístil dále od dřezu, mám za to že se dává 60cm od hrany dřezu. A do této zápustné bych používal méně výkonné spotřebiče. Jinak co jsem se díval tak vesměs jsou všechny IP20, to samé je na zdi tam se jen dodržují normy jak jsem psal i od varné desky.
Odpovědět
@jarin1 přes chránič po novém musí být vše snad krom zvonku, spoj s deskou bude samozřejmě podsilikonován, taoreticky by šel zatěsnit nějak spoj mezi výklopným výkem a zabudovaným rámem
Odpovědět
@radimir zdravim, nevim jake mate pozadavky atd… ale puvodne jsme tyto zasuvky chteli a temer vsude nam je rozmlouvali. Ze vlastne tim clovek zadne misto neusetri a prijde o misto na pracovni desce (ono je to relativne male ale prijde o neprerusenou plochu kde se daji odkladat veci atd…). skoro vsude nam z pohledu pouzitelnosti rekli ze zasuvky na stene mezi hornin skrinkama a deskou jsou nejvhodnejsi… takze jsme dali nakonec abb carat… ale nevim co mate v planu nebo jestli tam je nejaky omezeni atd… jenom radeji upozornuji…
Odpovědět
Mame presne tyhle zasuvky, 1x v desce a pak zospodu hornich skrinek (tohle je super prakticke), a z pohladu bezpecnosti mi to pride uplne ok, mame to podsilikovane, spoj je uplne natesno, vystupuje asi 4mm nad desku a mam pocit, ze i kdyby neco rozliju, tak vona nedosahne pres okraj. Mame to ale v takej casti, kde s vodou moc nedelam. Suhlasim s nazorem hore, ze to bere misto, ze tam proste nic nepostavim. Mame ji nakraji, kde mam dekorace, a ty dekorace tam proste nemuzu dat 🙂 a jsem rada, ze ostatne zasuvky jsme dali zespod hornich skrinek, na prac. desce na exponovanejsich mistech by mi urcite zavadzali
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@radimir Zásuvku máme, kuchyně je klíč a tím pádem nevím, čím je to podlepené, ale něco tam je. Zásuvku jsem prozatím nikdy nepoužil 🙂 Koukal jsem na odkaz na zásuvku, výrobce neznám a zpracování vypadá katastrofálně. Dokonce se jim to nepodařilo ani kloudně vyfotit. Nemá to izolaci kolem toho víka.
Odpovědět
@radimir Chápu...moderní, trendy, in, luxusní 😉 No a není mít lepší staré dobré vymyšlené řešení? Tu kuchyň taky určitě ještě třeba 2x 3x vyměníte...
Odpovědět
Profilova fotka
IP44: to je dobré, to znamená, že zařízení je chráněno před vniknutím do pláště pevných těles o rozměrech alespoň 1,0 mm; zařízení je chráněno proti stříkající vodě padající pod jakýmkoli úhlem při vstupu do pláště.
Odpovědět
@pavelpk Dnes však existují i další výrobci a mají tyto zásuvky lépe přepracované. Ale zajímalo by mě, jestli je lepší tento typ nebo ty, které se vysouvají nahoru.
Odpovědět
@zdenekk12 Jo, já jsem kvalitu popisoval u toho konkrétního. Osobně máme Legrand a něco jako jejich aktuální model Pop-up blok. Osobně jsem chtěl tento "šikmý typ", protože vzbuzuje více důvěry. Přece jen tlačím do úhlu cca 45 stupňů a ne přímo 90. Měl jsem strach, že takový ten plný výsuv by se mohl vyviklat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?