Fasáda - Martin Černý Příbram strojní profiomítky

Recenze Nedoporučení firmy www.strojni-profiomitky.cz/  - Příbram, pan Černý Martin : Pan Černý se s námi domluvil loni v létě na fasádě, která měla být hotová do konce roku 2019. Nechal si od nás poslat zálohu na materiál 160.000,- Kč. Sdělil, že na fasádu přijedou první týden v listopadu a začnou. Přivezli pouze materiál, z toho polovina nebyla určena na naší stavbu. Nějací jeho kolegové složili materiál venku, bez informací. Část materiálu chyběla. Materiál, který byl u nás složen, jsme po nacenění spočítali na cca 90tis. Materiál v pixlách jsme tedy uložili dovnitř, do koupelny, aby se neznehodnotil. Žít tam s ním bylo fajn. Manžel na třikrát přeskládával 2 tuny po různých místnostech kvůli ostatním stavebním pracem. Materiál venku je znehodnocen. Pan Černý přestal komunikovat kromě občasné nicneříkající sms. Celou věc jsme předali advokátce, budeme řešit soudně. Velmi varuji. Nejsme první ani poslední. Na fasádu bereme novou firmu, tedy nás vyjde dvakrát tolik. S pozdravem Vohralíkovi.
Odpovědět
Potvrzuji špatnou zkušenost s panem Černým. My jsme o rok dříve chtěli realizovat vnitřní sádrové omítky. Domluvili si termíny a čekali. Bohužel ani po 3 měsících výmluv, zvedání a nezvedání telefonu, se nic nestalo, tak jsme to ukončili. Nám to zkomplikovalo akorát situaci a s novou firmou jsme nakonec dělali omítky až v mrazech, což taky není ideální. Bohužel tento způsob jednání jsem od té doby neviděl naposled. Strašně mě s tím řemeslníci štvou. Proč proboha nemůžou říct, že to teď nedají a že to udělají za měsíc/dva/tři a to pak dodrží. Podnikat takto já, tak jsem bez práce...
Odpovědět
Smutné, ale na fasádu bych zálohu nikdy nedával, neřeknu na okna, dveře, nebo na kuchyň ,které se zaměřují na míru a v případě jejich neodebrání jen stěží najdou uplatnění na jiné stavbě. Na omítky a fasádu tedy záloha ani náhodou. I když po válce je každý chytrý, já jsem takhle doplatil na chytrou pěnu i když to je trošku jiný případ, dal jsem zálohu asi 70% a když přišli dělat realizaci, tak zjistili že to nepůjde (jednak kvůli vlhkosti - barák byl po omítkách a štuku a jednak kvůli nedostatečnému zakrytí naštukovaných stěn, izolace měla být na podlahy). Pak mi řekli že to nepůjde srovnat do roviny a podle smlouvy jsem měl nárok na vrácení jen části zálohy, Spíše by asi nováčci uvítali vlákno, kde by uživatelé psali o pracích, ne které je a na které není potřeba dávat zálohu. 160 tisíc je fakt hodně peněz.
Odpovědět
Pan Černý nám měl dělat vnitřní omítky v roce 2018. Týden před realizací přestal zvedat telefon. Přišel pak mejl od jeho "manželky", že má zlomenou nohu a leží v nemocnici. To jsme ověřovali a ani to nebyla pravda. Cizí čísla totiž zvedal. Záloha tam naštěští nebyla,ale prodleva 4 měsíce (volné termíny omítkářů jsou i půl roku) stála spoustu peněz. Omítky se musely dělat po podlahách,aby se to trošku hlo. Pak na nás domluvené firmy neměly čas,přisly jsme o sádrokartonáře i obkladače. Takže též nedoporučuji.
Odpovědět
Dobrý den, máme bohužel stejnou zkušenost. Nám měl dělat Černý omítky v dubnu 2019 (vybírali jsme i na základě referencí zde https://www.modrastrecha.cz/forum/omi...). Přestal nám ale najedou brát telefony a po 14 dnech, kdy jsme se mu dovolali, tak nám řekl, že má boreliozu a že to k nám nestihne dřív než na přelomu května/června. Po mnoha urgencích a výmluvách koncem června vážně přivezli silo, založili rohy a začali s jednou stěnou. Nicméně se jim prý rozbil stroj a po dalších x urgencích, když nám měla vypršet koncem července několikrát prodlužovaná výjimka od ČEZu na jistič, tak se najednou sbalil a všechno z domu odvezl, a to bez omluvy natož nějaké domluvy. Nechal nám tu bordel a silo s omítkou, jehož odvoz jsme si museli zařídit sami. Takže nám zdržel stavbu přes hlavní sezonu úplně zbytečně - mohl už v dubnu říct, že na nás kašle a my bychom ještě byli schopní někoho sehnat a posunout navazující profese. Takhle jsme za úplně jiné peníze nakonec se štěstím sehnali jiné omítkáře, kteří nám říkali, že každý rok jim volají 2-3 zoufalí lidé, které Černý takhle vypekl. Nakonec jsme rádi, že nám to nedělal, protože po něm náš obkladač obkládal jinou stavbu a říkal, že to byla strašná kvalita.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?