Jaký typ fasády od značky Weber vybrat?

5. srp 2020240

Dobrý den, mohli byste mi poradit jaký typ fasády od Weberu vybrat? Akrylátovou nechceme-jestli jsem to pochopila správně je náchylnější na růst plísní....Jenže Weber má dalších XX druhů. SIlikonová, silikátová, silikonsilikátová, samočistící, fotokatalytická........??? Fasáda se bude dávat na EPS, barva olivově zelená (nevím, jestli to má nějaký vliv). Budu děčná za všechny rady a typy.

 • Nikdo se nevyzná ve fasádách? 🙂

 • @bamak  Dobrou zkušenost máme se silikonovou. Barva má ten vliv, že příliš tmavé odstíny se nedoporučují na velké plochy, kvůli vysoké teplotě fasády pokud na ni svítí slunce a tím velké rozdíly teplot při ochlazení.

 • @travas  Díky a nějaké ty samočistící, antimikrobiální, fotokatalytické....s tím nějakou zkušenost máš? Jinak svelkými plochami moc problém mít nebudeme, všude máme hodně oken, jen na východ (k sousedům) jen jedno, ale tam zase nějaké extra přehřívání nebude.

 • Sponzor fóra
 • @bamak  v tomto případě vycházím s omítky na obytném domě (silikon) a za 3 roky žádná řasa, prasklina apod.

 • Napište přímo do Webera, poradí Vám. Osobně bych bral kvalitnější omítku, tj. ne Weber, ale třeba Mapei.

 • @lukoid  Jak přijít na to že omítka Mapei je lepší? Co třeba Baumit nebo Cemix? Weber je v ČR nejvíce používaná a to asi z nějakého důvodu.

 • fotokatalycká - úplně nerozumím jaký to má až zase takový smysl v exteriéru
  dále to řešte podle polohy domu, jste u zdroje biologického znečištění (les, lesopark, stromy ze severu blízko fasády)? pak topDry, jste někde kde lítá vzduchem hodně prachových částic, pak extraClean.

  @lukoid  tak pokud kvalitu tak jedině STO

 • @lukoid  Jak jste přišel na to že Mapei je kvalitnější než Weber? Dělám ve stavebnictví přes 20 let a tohle slyším poprvé. To asi bude zase nějaká skrytý reklama.....

 • @travas
  @lukoid
  @iveta_89
  @patiperra
  Všem děkuji.....weber je jasný-doporučení z mnoha stran, určitě je spousta stejně, nebo i více kvalitních, ale nemyslím si, že by weber byl šmejd. Les nějak extra blízko nemáme, ale všude kolem pole (a tím pádem i řepka). Fotokatalýza mi v exteriéru příjde logická (ale jen tak selským rozumem). V interiéru moc přirozeného UV záření asi nebude 🙂 . Zavolámdo Weberu a poptám se, chtěla jsem se tomu vyhnout....aby mi nechtěli natlačit to nejdražší 🙂 .

 • @bamak
  tak ta fotokatalýza se dělá i v interiérových barvách, ale tím smyslem mám na mysli to, že je to barva, která čistí vzduch např. od kouře, takže nechápu proč čistit vzduch venku... to jsou prostě nanotechnohypo kraviny aby lidi cálovali o třeba 10 korun na kilo barvy víc.
  Každopádně, každá fasáda je za 10 let některá úplně, některá víc, některá míň KO a je potřeba profesionálně očistit a impregnovat.

 • @iveta_89  Nečistí vzduch, ale sebe 🙂 ....nevím jak moc-třeba pyl je asi moc velký, ale nějaký popílek a tak by asi zvládla.

 • @bamak
  no jak přesně to funguje nevím, rozdíl v ceně je asi 6 Kč/kg takže žádná katastrofa.

  Unikátní receptura omítky weber.pas extraClean active s fotokatalytickým efektem zajišťuje dlouhodobou čistotu povrchu omítky a vysoký stupeň ochrany omítky proti růstu mikroorganismů. Přispívá také k lepšímu životnímu prostředí tím, že na povrchu omítky dochází k reakci, která rozkládá zplodiny a sloučeniny škodící lidskému zdraví obsažené ve vzduchu.

  nejlepší bude se poradit s výrobcem

 • @iveta_89  Spíš s několika výrobci... A klidně STO, Mapei jsem zmínil náhodou.

  @patiperra Žádný skrytý reklama, ale diskuze s lidmi z oboru, jejichž názoru ze zkušeností si vážím více než názoru prodejců či výrobců konkrétní značky (obvykle se jedná o specialisty kolem pasivních domů, podobný byl i názor znalce, který mi tu posuzoval věc s tím nesouvisející, ale bavili jsme se obecně). Weber (v té nejnižší řadě) je pro český trh opět trošku jiný než pro trh na západ od nás (poměr obsahu konkrétních složek atd.). Cena tomu nasvědčuje a to je vlastně i důvod, proč je Weber nejpoužívanější a pro mnoho lidí cenově nejdostupnější. Ale také jsem si vědom toho, že spoustě zákazníků i řemeslníků v rámci použití vyhovuje a nemají žádné specifické důvody se tím zabývat. Takže ať si tam dá tazatelka, co uzná za vhodné.

  @travas  Klidně to může být Baumit či Cemix, na tom nesejde.

 • @bamak  my jsme měli původně vybraný Weber, nakonec jsme šli do silikonové fasády Caparol Carbopor s uhlíkovými vlákny. Měla by mít samočistící schopnost a je vysoce difúzní (což jsme chtěli) - bydlíme v nové zástavbě u polí, takže se nám tu opravdu dost práší atd. Máme ji zatím krátce, ale snad budeme spokojeni 🙂

 • @iveta_89  Tak to je opravdu vtipné 🙂....já to nedočetla do konce....bude čistit vzduch na "zahradě" 😃 ....takže zase marketing.

 • Sponzor fóra
 • @lukoid  Děkuji za informace, určitě se mrknu i na jiné firmy.

 • @catt82  Děkuji, difuzní nepotřebujeme, máem EPS.

 • @iveta_89  Tak jsem se blíže dívala na tu fotokatylýzu....třeba baumit to má vysvtleno jinak-opravdu to rozkládá organické nečistoty a ty se pakl lépe odplaví....má taky nějakou fasádu s nanotechnologií, to by se mi líbilo....ale cena je skoro dvojnásobná oproti weberu....tak nevím, jestli se to vyplatí. 😞

 • @iveta_89  Můžu se ještě zeptat, máš zkušenosti s fasádou weber extraclear po pár letech? Chápu, že po nějaké době každá fasáda zajde, trochu popraská....a musí se obnovit, ale nerada bych teď platila za samočistící a za 5 let ji měla flekatou stejně jako soused, který má akrylátovou za polovinu. Má opravdu nějaké samočistící vlastnosti? Vyplatí se taková investice? Díky

 • @bamak  zkušenost nemám, ale počítej s tím, že za 10 let je to na předělání...

  nicméně jelikož je rozdíl ceny cca 200,-/30kg = 7,-/kg = cca 21,-/m2, při baráku s fasádou 200m2 = 4200,- tak nevím co řešíš... 😃

  jo to kupovat top řadu STO nebo CAPAROL 30kg kýbl za 4000,- a víc je pak sakra rozdíl....

 • @bamak Ahoj jak jste na tom, teď s odstupem času? Budeme brát Weber bílou a zvažuju variantu Extra Clear nebo práve Extra Clear Active.. Pro představu silikonovka weber stojí kýbl 1.100,- Extra Clean 1300,- a Extra Clean Activ 1500,-.. rozdíl na 10 kyblech není až tak šílený v poměru k cele ceně práce.. ale jde my o to jestli to fakt funguje. Máme obrovský štít na sever a všichni tu mají zelenkavou řasu, tak mám s tou bílou strach 😞

 • @engele  Máme extra clear....ale bydlíme jen rok, takže nějaké dlohodobé zkušenosti nemám...zatím ok.

 • @travas ..z důvodu nejnižší ceny 😉

 • @bamak  mohu se zeptat na zkušenost po letech? Taky nevím kterou vybrat. Asi nejvíc se kloním ke Stomixu silikonové s pryskyřicí, ale nemám ještě kalkulace jaký bude rozdíl v ceně. Brali jste Weber komplet celé řešení i s lepidlem a perlinkou a penetrací od nich? Ona by pak asi jinak neplatila záruka? děkuji moc

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Pochopíme konečně, že epidemie koronaviru je další upozornění na nutnost změny způsobu bytí společnosti?
  Značka Ytong je Nejdůvěryhodnější značkou stavebního materiálu roku 2020
  Podívejte se do lepších časů z nového střešního okna VELUX
  Archiv článků od partnerů