Poškozená fasáda - díry od ptáků

Profilova fotka
Dobrý den, nemáte prosím někdo s tímto zkušenost? V létě nová fasáda a teď se objevila uprostřed fasády vyklovaná díra asi 10cm zřejmě od ptáka (viz foto). Nevím co s tím a hlavně co udělat aby se to neopakovalo? Máte někdo podobnou zkušenost nebo nápad co s tím? Předem díky za rady, Hanka
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, mame to same - je to od datla ci strakapouda (u nas je to primo datel). Je velice tezke tomuto zabranit, ruzne makety dravcu apod. jsou udajne ne prilis ucinne. My to mame hodne vysoko, temer pod strechou, zatim to neresime, kdyz slysime tukani (vetsinou hodne brzy rano), pritel vybehne a vyhani😀. Ale na netu jsou obsahle diskuze na toto tema, zkus vyhledat. Jako jedine ucinne se zda jakasi nahrada diry, do ktere pak ten ptak busi, da se to najit na googlu😉
Odpovědět
Dají se koupit terčíky, do kterých budou ti ptáci klovat (antistrakapoud), jinak se doporučuje třeba někde dál na zahradu umístit kostku loje, aby se nažrali a neměli potřebu hledat červíky pod fasádou a také třeba zavěsit třeba nějakou plechovou tabuli do stromu, aby do ní mohli strakapoudi bušit a tím si značkovat teritorium a fasádu nechat na pokoji.
Odpovědět
Já mám taky zajímavý problém. Zjistil jsem, že my pod vatou na fasádě lezou myši a vylézají v podkroví kolem stropního trámu do podlahy 😠 Rok stará fasáda 😒 Musel jsem kvůli nim rozebrat kus podlahy abych tam mohl dát pasti. Koupil jsem plašičku, ale zatím to nevypadá, že bude nějak účinná. Tohle vše ale řeší až to, že jsou nahoře, potřeboval bych vyřešit tak aby vůbec nelezli do té fasády,nechci ani domýšlet jak to uvnitř vypadá. Nějaký nápad, nebo zkušenost? Díky...
Odpovědět
Ještě doplním, že tam nejspíš lezou v místě kde je zateplení založeno na kamenném základě RD, takže si to makáči ulehčili tím, že tam nedali zakládací profil. Kameny jsou hrbolatý = spostu vstupů pro ty potvory
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě k ptákům... moc děkuji za rady, makety ptáků opravdu nefungují, cca 20cm od pověšene atrapy sokola si udělali novou díru, mám je bohužel na dvou protilehlých stěnách, takže řeším dvě strany, už mě taky napadlo, že jim udělám vlastní zeď 😉 zkusím ještě ty lojovy koule a terčíky, každopádně opravu fasády, alespoň zaplatí pojišťovna, ale aby se to neopakovalo příští rok znovu ...
Odpovědět
@hanka12 - http://antistrakapoud.cz
Odpovědět
Profilova fotka
@pepitocz děkuji zkusím 😉
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahoj, my měli úplně to samé a štvalo nás to. Bylo více takových děr a ptáci nepřestávali lítat. No řešili jsme to díky tomu, že nám kamarád doporučil plašiče ptáků z https://www.caskrmeni.cz/eshop/ptaci/.... Koupili jsme a od té doby se málokdy nějaký objeví. Navíc ten plašič je fakt odolný a taky hezký prvek u baráčku. Doporučuji.
Odpovědět
Co udělat, aby se to neopakovalo...? - Nezateplovat.
Odpovědět
@horst_fuchs dobrá rada nad zlato... 🤔
Odpovědět
@karel15 Tak si kupte tu plašičku ptáků od kolegy nahoře, jestli myslíte, že je jeho rada lepší. Ptáci v polystyrénu jsou evergreen - je jen otázka náhody nebo štěstí, jestli se zahnízdí u vás nebo u někoho jiného...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?