Venkovní fasáda nezatepleného Ytong lambda 450, co je správně?

Prosím o radu pouze lidi, kteří mají opravdu zkušenosti, o tom, že to "musí dejchat" apod. už jsem se načetl dost 🙂 Řeším skladbu venkovní fasády a sešly se mi dva názory řemeslníků: 1) penetrace -- perlinka, lepidlo -- druhá vrstva lepidla -- silikonová omítka 2) penetrace -- stříkaná váponocementová lehčená omítka Maxit 190 sfl s výztužnými vlákny bez perlinky(pouze kolem oken) -- stěrka pod finální vrstvu -- silikonová omítka Dle technologického postupu Ytong je správně varianta č.2. Díky
Odpovědět
Teď řeším úplně to samé, pro co si se rozhodl?
Odpovědět
Taky jsem teď nad tím uvažoval, půjdu asi cestou omitky od Ytongu https://youtu.be/WU3Cf1q67QE
Odpovědět
Jdu nakonec do tepelněizolační přímo od Ytongu
Odpovědět
Zrovna se na to chystáme a zvolili jsme postup 1. Také mame lambdu 450.
Odpovědět
Taky bych šel do omítky od ytongu, ale říkal jsem si strojně, což omítka umožňuje...nebo případně nějakého člověka, co s tím umí...Budete si to dělat sami, nebo bude dělat firma?
Odpovědět
@jirijozak Cely dům stavím sám, tak tu třešničku, jako je fasáda si taky nechám pro sebe 😀😀
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
Zdravím, když jste vybrali omítku přímo od ytongu jak jste postupovali? Udělali jste vrstvu omítky do toho dali perlinku a zatáhli další vrstvou omítky. Pak výrobce doporučuje už jen penetraci a nějakou finální omítku. Tady je pro mě kámen úrazu a nemůžu nic vybrat. Co jste udělali jako finální úpravu vy? Díky Z.
Odpovědět
Jen taková myšlenka k zamyšlení se.. pokud řeším, aby mi dům "dýchal" a zavrhnu tedy postup: lepidlo x perlinka x lepidlo a půjdu cestou omítky od ytongu a pak to stejně zavřu silikonovou fasádou..?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@specnaz84 , @cisi_ zeptám se máte už hotové vnější omítky a fasádu, zvolily jste tedy omítku od Ytongu tepelněizolační a jaký druh fasády jste zvolily?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?