Banky co počítají paušální výdaje OSVČ s koeficientem

9. úno 202120

Dobrý den všem. Slyšel jsem, že existují banky, které se k OSVČ s paušálními výdaji staví trochu pozitivněji a počítají ty výdaje s nějakým koeficientem. Takže pokud vede OSVČ administrativní či jinou činnost, při které žádné skutečné výdaje nemá a tím pádem její faktické příjmy jsou vyšší, než třeba 40% od zisku při paušálu 60%, tak se může dostat na vyšší hypotéku. Neporadí někdo, které jsou to přesně banky?

  • @italic  Mezi jednotlivými bankami jsou velké rozdíly, některé banky umí OSVČ s výdajovým paušálem "zvýhodnit", obvykle se to posuzuje podle kódu činnosti CZ NACE, podle RES.

    Nelze tedy od stolu říci, kde vám napočítají nejvyšší příjem a jestli bude nejvyšší i v kombinaci s ukazatelem DSTI ( většina bank se řídí doporučením ČNB, tedy maximálně 45 % čistých příjmů může jít na splátky úvěrů)

  • Sberbank nám tvrdila, že nám OSVČ příjmy započítají ve větší částce, než kolik vychází podle daňového základu, ale nevím o kolik, protože nakonec jsme brali jinde a neměli jsme problém s příjmy v žádné bance (kromě Fio). Pak ještě Hypotečka umí předschválit hypotéku podle obratu na ČSOB účtu, ale z toho nám vyšlo úplné "nic"...

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?

    Hledat pouze v názvech témat