Bude mít koronavirus vlyv na sazby hypoték?

ahojte Co můžeme očekávat po koronaviru? Jaké můžeme čekat sazby hypoték? stejné? zvýšené? snížené? Jak tipujete cenu za materiál a za práci?
Odpovědět
Počkej, podívám se do mé křišťálové koule. Tak: Hypotéky se budou vyvíjet stejně, cena materiálu bude závislá na naplnitelnosti skladů a cena za práci bude pořád stejně přemrštěná, ne-li víc, protože hodně lidí teď stavby omezí a potom budou chtít všechno honem rychle 🙂
Odpovědět
@davex a věštil jsi z pravé nebo levé koule? 🙂 Spíš to mělo směřovat na hypotéky, práce půjde zřejmě nahoru
Odpovědět
Profilova fotka
@alfonss tak dinosauri meli asi srazku s planetkou tak neco musi byt pro nas, takze treba tu bude klid pro zviratka az lidstvo zmizi 🙂
Odpovědět
@geodett aspoň bude klid, ale mám ještě shánět topenáře nebo v klidu prodat kravku a už nezaset? 🙂
Odpovědět
Tak co se úroků týče, guvernér ČNB již před nedávnem ve svém vyjádření připustil , že pokud by měla mít pandemie nějaký výrazný dopad na ekonomiku tak o snížení sazeb by uvažovali, naštěstí snižovat sazbu je z čeho 🙂 , takže sazby snad půjdou dolů, a bohužel vzhledem k tomu jak jsme nezodpovědní co se týče karantén a omezení pohybu tak počítám s tím nejhorším (nemyslím teď paniku) ale pár firem se v některých lokalitách určitě zavře. Takže myslím že bankovní rada s největší pravděpodobností sazby sníží alespoň o 0,25 pct.bodu, otázkou je kdy a jak na tom bude vývoj inflace. Pokud se krátkodobě zavřou výrobní firmy na stavební materiál , tak ztráty budou šílené a dohnat to bude znamenat zvýšení cen, tím i inflace a co pak bude s úrokama záleží opět na ČNB. čerta na zeď ani paniku nechci vyvolávat, ale jsem rád že co se stavby týče mám vše za sebou. Jen na okraj, minulý čtvrtek a pátek jsem zkolaudoval, (ČOV a Rekreační objekt), kromě skutečného provedení asi 20 dokladů. (nekecám i hajzlík na jiném místě mi musel projektant překreslit), spadl mi takový kámen ze srdce, protože teď asi by úředník už nejezdil a ve schránce už jsem našel dopis z banky, že mám měsíc na kolaudaci jinak pokuta.
Odpovědět
PS: nejsem debil, to tvrdé y se tam dostalo omylem 🙂 VLIV 🙂
Odpovědět
@lto007 děkuji za myšlenku, rozumný pohled na věc. No uvidíme jak dlouho to bude trvat. Mám obavy, aby se vše nezvrtlo
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že je čas se znovu kouknout do křišťálové koule.......co si o tomto tématu myslíte dnes?
Odpovědět
@vafle Je to stále věštění. Nicméně dle mého názoru je možné očekávat mírné snížení sazeb. Podle dlouhodobého vývoje jsem přesvědčen, že to nebude o víc jak 0,2 p.a. měsíčně a tento pokles může začít klidně až v květnu. Zároveň bych očekával větší ostražitost bank - přísnější odhady, další omezení 90% hypoték, apod. Pro snížení: REPO sazba ČNB šla dolů o 0,5% minulý týden, dnes (ca za 2 hodiny se dozvíme) se počítá s dalším snížením o 0,5%. O hypotéky bude kvůli obavě lidí menší zájem a banky potřebují peníze rozpůjčovat, aby byly schopny generovat zisky. Proti snížení: Setrvačnost, vyčkávání bank "kdo první sníží" Kvůli krizi vyšší riziko kvůli vyššímu procentu nesplacených úvěrů
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?