Dotace 2018 na nízkoenergetické domy s využitím rekuperace

Takze kazdy o tom asi cetl, ale zeptam se. Nove nizkoenergeticke domy (ktery stavime) maji pri vyuziti rekuperace dostat dotaci 150000,- Kc. K tomu zaluzie dotace, solary dotace, destovka nyni po cele CR dotace. Vse me nyni ceka resit, tak se ptam jak a kdy resit jednotlive casti? Ma nekdo zkusenosti? Diky
Odpovědět
Byli jsme na přednášce k novým podmínkám, takže něco poradit můžu. Samostatná dotace na žaluzie do novostavby není možná, tu lze uplatnit jen při rekonstrukci. Dešťovka mě moc nezajímala, ale byla tam v novostavbě minimálně podmínka napojení všech WC v domě. Jinak čerpat zároveň dotaci na nízkoenergetickou novostavbu a soláry lze, pokud podmínky pro přiznání jednotlivých dotací splníš jinými technologiemi (tzn. např. TČ jako podmínku podpory na soláry neuplatníš už pro splnění podmínek na výstavbu novostavby). V praxi plánuji nejdřív požádat o dotaci na výstavbu a až po kolaudaci na soláry.
Odpovědět
@petrikcz1 Potvrzuji sdělení noemi77 co se týče dešťovky. Chtěl jsem u novostavby pouze na zalévaní a od poradce z dotačního programu se mi dostalo stejné odpovědi.
Odpovědět
@r4d3k74 To je divny, dotace je i jen na zalévaní, az 55tis
Odpovědět
Profilova fotka
Ptal jsem se na to na ForArchu přímo těch lidí ve stánku ministerstva a dotace na dešťovku u novostaveb pouze pokud ta voda půjde i na WC. Dotace na zalévání touto vodou je taky, ale pouze u starých domů, tj. rekonstrukce apod. U novostaveb ne.
Odpovědět
@iveta_89 mě bylo sděleno to samé co píše @molanmolab . Pouze na zalévání jen u starších domů.
Odpovědět
nj oni to maj pěkně vysvětlený až v tom textu co se stahuje, kreteni, tohle mi hlava nebere, novostavby ne a když už dům máš tak ano =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iveta_89 to stejný ty žaluzie, jedni ano a druzí ne? nechápu tenhle smysl, podle čeho to stanovují....
Odpovědět
@petrikcz1 dotaci dostanete pouze na dum, ktery musi mit stineni (napr zaluzie), aby se dosahlo max pozadovane teploty v interieru v lete. Destovku muzete zadat extra, ale musite tu vodu pouzit i na splachovani - mame to tak u naseho domu. Pokud vam vyjdou parametry na dotaci, tak na solary/fotovoltaiku muzete zadat i pozdeji, ale je tam snad nejaky casovy limit, nevim,.. jinak i na tech 150tisic je treba mit tesny dum tak aby splnil Blowerdoor test, tzn. hlidat si na stavbe, aby nebyly zbytecne diry ve zdech a nasledne zatmlit vsechny prostupy, zasuvky....trosku vopruz kvuli 150tisicu kdyz tak se mi ozvete do zprav, pokud byste chtel neco spocitat
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?