Dotace od 7. dubna 2009. Co na to říkáte?

Ahojky, zajímalo by mě, co říkáte na nový dotační program? Myslíte, že má cenu snažit se o realizaci pasivního domu, za tu cenu, že se vám vrátí 220tisíc dotace od státu? jinak dle mě: + líbí se mi, že dotace jsou nárokové! čili mám dotaci opravdu zaručenou. + vysoká dotace na solární panely v případě využití na ohřev vody + přitápění (až 80tisíc - určitě využijeme) - ale vůbec se mi nelíbí, že dávají dotace pouze na pasivní domy... kolik takových domů se dá skutečně postavit?? takový dům se rozhodně nedá stavět všude, ze všeho atd...dle mě by měli podpořit rozhodně i skupinu nízkoenergetických... - nepíší nic o tom, že by šlo využít dotace na zateplení novostavby - čili asi nejde...:-(
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.seam.cz/_data/27.pdf podle me jo, ale nevim jestli nemusi být nizkoenergetický
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem lehce projel ty dotace... U RD je to nechytačka :-( Základní požadavek je spotřeba energie na vytápění 20 kWh/m2 obytné plochy ročně. My se dostaneme na nějakých 35, si myslím. A to prostě jen proto, že do vzduchotechniky budeme přitápět elektrokotlem, nikoli třeba čerpadlem. Navíc opatření musí být realizována autorizovanou firmou ze seznamu ministerstva a z materiálů ze seznamu ministerstva. Myslím, že u domu, který není na klíč, je to prakticky nesplnitelné. Takže asi těch 220 tisíc bude muset spousta z nás oželet... Ale zeptat se tam dojdu, alespoň...
Odpovědět
teď jsem pročetla letmo tu příručku a vůbec to nechápu! Dám příklad: Letos začnu stavět domek z Porothermu 30 P+D, příští rok dostavím...na podzim si dám žádost o podporu na zateplení rodinného domu?????????????????????? To by šlo ne??? Protože, jak jsem pochopila, není to pro novostavby..ale když už bychom stavbu zkolaudovali nezateplenou... :-| ]-( Dál nechápu tu podporu na zdroj vytápění biomasou...co taková krbová kamna na pelety s výměníkem??? na to se to vztahuje, nebo ne? Ach to zase budou zmatky,úředníci jako vždy budou beztak vědět prd! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Když si představím, jak jsme to měli my s energetickým štítkem... Nejprve jsme byli v C, po připomínkách z toho udělal kvalifikovaný projektant B a po realizaci opatření (soláry) budeme v "áčku". Tak z toho celého mám jeden silnný pocit, že je to velká "malá" domů od zelených všem těm projektantům, co za 5000 Kč naťukaj energetický štítek! My to máme s prominutím tak odfláklé, že jsem si teď nechala projistotu zrevidovat i tepelné ztráty objektu, protože nám je počítal stejný odborník na energetický štítek. Navíc se akorát tak vytvoří podhoubí pro úplatky, když vidím, jak se s těmi výsledky energetických štítků dá lehce manipulovat!! "Jste v "céčku? Klídek, za 10.000 Kč, vás šoupnu do "béčka", za 20.000 Kč do "áčka a všichni na tom vyděláme" Od Zelených je to pěkně nedomyšlené.
Odpovědět
zdenkaj: ale podle mě to nespočívá jenom v tom štítku...bohužel ten dům musí být realizovaný ze schválených materiálů a navíc schválenými firmami :-| Takže ne svépomocí.... proto o variantě pasivní dům ani neuvažuji...spíš mě zaráží to zateplení, které si beztak svépomocí dělat nebudeme... ale nic nepíší o tom, jak starý dům to musí být, či co ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jasně, www stránky zelenausporam jsou momentálně nedostupné, takže nemohu zjistit seznam dodavatelů. Docela by mě zajímalo kolik a komu takoví dodavatelé zaplatili, aby se na tento seznam dostali :-D a jaká byla kritéria pro přijetí do seznamu. Neříkali Zelení kdysi něco o: "průhlednosti; prostředí, které nenahrává korupci; čistotě a zeleném řešení bez zbytečné byrokracie?". Nenašli jste apoň nějaký vzor žádosti, abych se mohla pokochat tou slibovanou jednoduchostí? :-N
Odpovědět
já se tam před chvílí dostala, ale žádost jsem si nestáhnula:-( Chce to zkoušet, na stránky se občas lze připojit
Odpovědět
tak zatím tam nic takového nenalézám...on ani ten seznam dodavatelů zatím není uvedený??!!! teprve se mohou dodavatelé hlásit...což nechápu, je schválený nějaký program a není dotažený? jak se tedy dá čerpat, když nejsou schválení dodavatelé? ach :-N =-) 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jsem zvědavá, jak se s tím poperou banky. Jak jsem totiž pochopila, bude se vyřizovat snad přesně... Ach jo, když si představím ty informované paní na přepážkách, jímá mě hrůůůůza. Zkusíme to přes známého, co nám řeší hypotéku. Spíš než seznam firem by pomohlo zveřejnit seznam poradců, kteří by poradili a řekli co a jak.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky co myslite ze mám donest na tu pobočku SFŽP , nachystala jsem si projektovou dokumentaci - energetický štítek, ale co kdzy mám na štítku napsáno D -třídu, budu to muset nechat asi premerit a to nejakým autorizovaným chlapíkem. Tady v tom štítku je napsaná spotřeba roční ale v m3 jak se dá z toho vypočítat m2?? poradíte mi někdo.. Jako po tom co si ctu mám z toho taky strach ale nic se nemá zvdávat, já se zitra psotavim řadu a udu doufat ze neprijdu nasratá jak brygadýr..a neco vyřídím..ahojky :-o
Odpovědět
Profilova fotka
georgine - já to pochopila tak, že kdo žádá o dotaci na dům, jde do banky - netuším jaké :-| tak aby si tam nestála zbytečně, nevolali si tam? na zelenáúsporám je napsáno tohle: Krajská pracoviště Státního fondu životního prostředí - žádosti o dotace pro bytové domy ve všech oblastech podpory. Pobočky pověřených bankovních institucí - žádosti o dotaci na rodinné domy ve všech oblastech podpory.
Odpovědět
Profilova fotka
no jeste je kousek dál ropzepsaná kompetence úřadů, a tam je vysvetleno ze banky jsou potrebne ve 2.fázi to je vyplácení dotací, kontrola údajů a tak.. nekde v te priručce to je... :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky, jak mají být dotace i na okna a zateplení - platí to i pro novostavby či jen pro rekonstrukci? Nikde se toho nemůžu dočíst, díky.
Odpovědět
ve zkratce: zadost na dotace bude ke stazeni az zitra, tzn. 22.4., toho dne se taky zacnou zadosti oficialne podavat. je potreba mit projekt a prave zminenou zadost, kterou vam orazitkuje autorizovany projektant nebo energeticky auditor, s touto zadosti se dojde do banky (CSOB, CS, KB a dalsi dve, ty si nepamatuju ;-) ) kdo by chtel podrobnejsi info, tak piste do IP
Odpovědět
Ahoj Martek, musí být zpracován průkaz energetické náročnosti budov k projektu na zateplování a výměnu oken?
Odpovědět
problém u těhle dotací je, že většinou pak chtějí po kolaudaci energetický audit, který se podle rozsahu může vyšplhat i na 60 tisíc, takže defacto je pak výsledný "zisk" z dotace ne 220 ale třeba těch 160 tisíc.
Odpovědět
tommik, PENB neni potreba kacko, nerikas pravdu, staci pokud ti autorizovany projektant potvrdi, ze zateplenim se snizi energeticka narocnost budovy alespon o 40% oproti puvodnimu stavu
Odpovědět
btw, energeticky audit za 60 tisic? :-D to musi byt ale mega dum, protoze audit na beznou zakladni skolu stoji 70 tisic ;-)
Odpovědět
martek: tohle číslo mám od kolegy, který přemýšlel o dotaci na topení a takovýhle audit byl podmínkou. A jelikož byl dům starý a plány takové jaké byli, tak dospěli k téhle částce
Odpovědět
kaci, ja mam tu castku z naseho cenniku, resp. dle honor. radu energetickych auditoru ;-)
Odpovědět
martek: já se nehádám, jen říkám, co zjistil kolega. :-)
Odpovědět
vsak v pohode, ja se taky nehadam! ja jen, ze audity nejsou tak drahy ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?