Existuje lhůta, od schválení hypotéky, do které se musí podepsat úvěrová smlouva?

11. bře 2017100

Ahoj všichni,

Pravé zarizuji hypotéku a zajímalo by mě, zda mate někdo zkušenosti s tím, ze by existovala nějaká "oficiální" lhůta od banky, do kdy se musí po schválení hypotéky podepsat smlouva o hypotečním úvěru?

Mám to přes poradce Modré pyramidy u Komerční banky (vím, je spousta důvodu proč To není ideální, ale to teď neresme 🙂), kterému jsem dnes poslala komentáře k úvěrové smlouvě a on mi obratem napsal, ze u KB požádal o prodloužení původní lhůty 15dni, aby stihli reagovat na me komentáře. Bylo to poprvé, co zmínil tuto lhůtu a v žádosti o ni není ani slovo. Navíc fakt, ze je hypotéka schválena jsem se dozvěděla jen přes sms a oficiálně na papíře/v mailu ani nikde jinde nemám datum, kdy mi byla zadost schválena.

Myslím si, ze je ta lhůta nesmysl, ale chci se zeptat, zda se s tím třeba také někdo nesetkal?

Díky,

Alena

  • pravděpodobně je to kvůli platnosti předsmluvních informací, které se vyhotovují v ten samý den jako úvěrová smlouva - mají (myslí, že je to dle zákona) platnost 1 měsíc. Nejsem si ale jistá, že by se jejich platnost dala prodloužit, leda tím, že by KB smlouvu "napsala" znovu - to už je na interních postupech banky ...

  • 14 dnů, ze zákona, pak banka může změnit podmínky


    § 111
    Doba na rozmyšlenou
    Předkládá-li poskytovatel spotřebiteli návrh smluvních podmínek, které mají být obsahem smlouvy o spotřebitelském úvěru na bydlení, nesmí poskytovatel tento návrh během 14 dní změnit ani odvolat, ledaže během této doby vyšly najevo okolnosti týkající se úvěruschopnosti spotřebitele, na jejichž základě je poskytovatel povinen úvěr v souladu s § 86 odst. 1 za nabídnutých podmínek neposkytnout. Sdělí-li spotřebitel poskytovateli nebo zprostředkovateli do 14 dní ode dne, kdy mu byl návrh smluvních podmínek předložen, že tento návrh přijímá, je poskytovatel povinen bez zbytečného odkladu uzavřít se spotřebitelem smlouvu o spotřebitelském úvěru na bydlení na základě předloženého návrhu smluvních podmínek. Ustanovení § 1787 občanského zákoníku se použije obdobně.

  • Diky, @kataw.  To dava smysl.

  • Sponzor fóra
  • @vladimirsvorba  Take dekuji za odpoved. Chapu to tedy dobre tak, ze pokud budu mit ke smlouve nejake pripominky a nestihneme je zapracovat do 14dni, banka ma pravo smlouvu zmenit (napr. urokovou sazbu apod.)?

  • Ano.

  • @vladimirsvorba  ok, mockrat dekuji za odpoved.

  • Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

  • @jana_cestmirek17   Pěkná reklama, pokud máte Unicredit, tak bych to kamarádství rychle ukončil 🙂

  • Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

  • @jana_cestmirek17  Děkuji za nabídku, ale už jsem týden před popisem smlouvy, tak to nebude nutné 🙂

  • @jana_cestmirek17  kde jste k té sazbě přišla? aktuálně se pohybují nad 2%,ne? tedy my nižší nabídku nedostali...

  • @crawler  přes kamarádku, zkuste ji kontaktovat, nechápu, proč příspěvek byl smazán, myslela jsem, že není trestné někomu poradit, když má dobré zkušenosti, kdybych předávala kontakt na kadeřnici, tak to zřejmě také smažou

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?

    Hledat pouze v názvech témat