Hypo+SFRB?

Ahoj, máte prosím tip na to, která banka je schopna nabídnout hypotéku v kombinaci s úvěrem z SRFB? SRFB má požadavek mít zástavní právo na 1. Místě. Například hypotecnibanka.cz toto neakceptuje a kombinaci financování se zástavou 3. Strany neposkytuje. Děkuji za informaci
Odpovědět
Profilova fotka
Žádná banka neakceptuje být na 2. místě. Zástavu 3. strany přijímají skoro všechny, ale je to složitější a dražší, neboť ten, čí je ta nemovitost, je lustrován stejně jako žadatel. Jsou li to např. rodiče, nemusí projít z důvodu věku. Zkus raiffku
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Není pravda, že ten kdo vlastní nemovitost je lustrován stejně jako žadatel. Na bonitu a rejstříky je prověřen vždy žadatel nebo žadatelé, ale to nemusí být ta samá osoba jako vlastník nemovitosti, kterou chce dát žadatel do zástavy. Jediné co musí být je, že vlastník/vlastníci nemovitosti musí se zástavou souhlasit (notářsky ověřený podpis na zástavních smlouvách a vkladech na katastr) a nemovitost nesmí být zatížena např. právem dožití apod. Mluvím z vlastní zkušenosti u KB. Žadatelkou jsem já a já musela splnit podmínky a projít scóringem. Do zástavy jsem dávala svůj pozemek a dům rodičů mého přítele. Rodiče žádným scóringem neprocházeli, jen podepsali výše uvedené u notáře.
Odpovědět
@sarkatr asi mimo téma, ale docela zajímavé, já bych tedy asi nikdy nepřepsal svoje hnízdo na přítele/kyni mých dětí.. tomu říkám důvěra :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkatr asi je to u různých bank různé. Některé vychází z toho, že zaklepeš - li bačkorama, tak oni nechtějí být realitní kanceláří a chtějí prachy
Odpovědět
Profilova fotka
@petr13 S přítelem jsme 16 let 😄 a máme 11letého syna. A dům na mě jeho rodiče nepřepsali, "jen" ho dali do zástavy u banky na moji hypotéku, jsou zlatí 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Ale to co se stane s majitelem domu v zástavě banku přece nezajímá, dům klidně může změnit vlastníka (dědictví, prodej...), jen prostě na tom domě je stále zástava té banky. Majitel domu přeci není v tomto případě žadatelem o hypotéku a tak je jedno kolik je mu let apod. Splácí hypotéku žadatel a ne vlastník zástavní nemovitosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkatr tvé myšlenky mají logiku a tam, kde by vše fungovalo "normálně", by to tak mělo být. U našich bankéřů se zdaleka ne vždy dá předpokládat logické myšlení, a často tam, kde by i to logické myšlení bylo, existují různé předepsané postupy, se kterými bankéř ani při dobré vůli nic nezmůže. Buď ráda, žes natrefila na vstřícnost, a držím ti palce, aby ti to nic nezhatilo
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkatr Zdravím, mohu se zeptat...Vlastním byt v os.vlastnictci, avšak s břemenem dožití mých rodičů. Být chci dát jako zástavu, abychom si vzali hypo na dům. Stačí tedy jen na katastru zažádat o výmaz věčného břemene užívání? Samozřejmě s ověřenými podpisy obou rodičů, že s tím také souhlasí. Díky za info
Odpovědět
Profilova fotka
@martaskaaa Osobní zkušenost s výmazem na katastru nemám, ale asi by to mohlo stačit. Možná to někde na netu najdete, případně zkuste na katastr zavolat, třeba na to mají nějaký speciální formulář.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Bohužel s tím musím souhlasit. Je to hodně o lidech a jejich přístupu. Také mám zkušenost, jedna banka a dvě pobočky. V jedné vše hrozný problém a po třech schůzkách žádné řešení. V druhé dva emaily, odhad a podpis a vše bylo do 14 dnů vyřešeno (a v tom byl týden dovolené ohadkyně). Hypotéku na dům už máme vyřízenou a čeká nás druhé čerpání při výstavbě, odhad ok, takže zatím vše podle plánu 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?