Hypotéka 20 000 Kč, dá se to vůbec?

Zdravím všechny, ráda bych se zeptala jestli je vůbec reálné mít hypotéku skoro 20 000 Kč? Máme s manželem byt v OV, který bychom prodali a koupili bychom si vysněný domek. Byt 3+1/L by se prodal snad za 3000 000, něco máme naspořeno, ale kolem 3500 000 bychom museli vzít hypotéku :-( . Předběžně jsme si počítali, že ta splátka na cca 25 let by byla fakt kolem 20 tisíc. Máme normální příjmy - žádný šlágr, dohromady dáme lehce přes 40 000 a máme dvě děti a školou a školkou povinné, rodičovskou už mám za sebou, tak už budu celý život jen vydělávat, takže se dvěma příjmy už můžeme počítat. Ale děsí mě šíleně výše splátky.... Poradíte? Máte někdo zkušenost? Vysněný dům mi zas nestojí za živoření, chceme žít Děkuju za názory, zkušenosti
Odpovědět
1
2
17
no tak pokud chcete dům za šest a půl mega... To je celkem dost. Nemáš tam někde překlep?:-) My si budem brát asi dva nebo dva a půl mega hypo, něco máme, pozemek taky, příjmy podobné a rozhodně nechceme jít přes 13 tisíc na splátkách...
Odpovědět
@esuska popravde ja bych s tim nevysla... to je jen 20litru hypoteka, ale plus inkaso, a zbyde ti tak 15tis na vse? Leasing, benzin, vylety, jidlo, skolka, skola, drogerie... ? Uprimne ja bych nevysla a nemam v umyslu si bratu hypoteku vetsi jak nejakych 5-6tisic a to mame vyssi prijmy a jedno dite. Ale zase je to o tom, kdo je zvykly na jaky standart.
Odpovědět
Profilova fotka
@esuska a deti uz mate?rodicovska je totiz "bajecne"placena:-\ takze ze 40000 je hned plat manzela + 7500 nejkratsi mozna rodicovska.. a ted si vem ze jeste +poplatky za energie..
Odpovědět
@netanel - myslím, že je tam jen chyba. Byt v OV 3+1 určitě neprodá za 3000 000,- ale myslí tím 300 000,-
Odpovědět
Profilova fotka
v praze je to normální cena, v praze se prodává 1+1 za 1 800 000, takže reálný to je
Odpovědět
Profilova fotka
@aninaaa psala že mají 2, a další neplánují :-)
Odpovědět
Byt prodáme určo za 3 mil, bydlíme v Praze, dost žádané lokalitě, byty se pohybují od 3 - 3,5 mil. Barák chcem za 7,5 mil, něco máme ještě naspořeno..... po rodičáku už naštěstí mám, žádné další finanční závazky nemáme a auto máme nové, tak snad nějaký rok vydrží. Jasně, že ještě musím připočíst el, plyn, vodu atd atd, právě proto mě to děsí.....děkuju za názory
Odpovědět
@jasamin proc by neprodala? My prodali 3+1 panelak za 2mil... zalezi kde
Odpovědět
Profilova fotka
@lu.ci.e no jo.. prehlidla sem:) stejne bych z toho byla s nervama v kyblu.. me desi 7000 mesicne plus 7000poplatky.
Odpovědět
@esuska jako popravde, kalkulujes s tim, ze budete mit vzdy dva prijmy... ale co kdyby nahodou jeden prijem vypadl?
Odpovědět
@lu.ci.e - no jo v Praze, ale v Ostravě fakt ne, tam jsou nejluxusnější rezidence za slušné peníze.
Odpovědět
Tak já jsem v tom ztracená. V úvodu je, že byt je v OV a te´d je to už byt v Praze. Tak tím pádem to beru zpět. V Praze samozřejmě byt za 3000 000,- je reálný.
Odpovědět
Článek se načítá
Byt v OV - znamená v osobním vlastnictví.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jasamin aha teď mi to došlo OV je osobní vlastnictví a tys myslela v Ostravě :-)
Odpovědět
@jasamin OV - Osobní Vlastnictví :-) taky jsem z Ostravy a kdysi mě tato zkratka taky mátla :-D
Odpovědět
@lu.ci.e - jo tak to bude tím:) To mě nenapadlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@jasamin osobni vlastnictvi
Odpovědět
právě, jasně, že značka ideál je mít pořád dva příjmy, být oba zdraví a výdělečně činní, jenže to není na 5 ale na mnohem víc let.....přesně, pokud by jeden příjem vypadl dlouhodobě, tak jsme v pr....
Odpovědět
Profilova fotka
Nikdy bych si netroufla jít do hypotéky na 50% našich příjmů,konkrétně v našem případě by to byla jasná finanční sebevražda a to máme jen jedno dítě...auto máte nové,fajn,z čeho budete šetřit na další,z čeho dětem na školy,z čeho sobě na stáří,z čeho si budete dávat nastranu na mimořádné výdaje,když se vám cokoliv rozbije,porouchá?Napadá mě dalších xxx otázek,ale opravdu nevím,jaké přesně máte možnosti,i do budoucna,další příjmy,atd...nevím,jaký máte životní standart a jaký chcete dalších 25let mít...já bych do něčeho podobného nešla ani omylem,to je můj názor...
Odpovědět
@esuska a levnejsi dum se sehnat neda?
Odpovědět
Profilova fotka
@esuska a co za prahou za polovicni cenu?my koupili byt na Kladne za 1300000 4+kk i domy jsou za slusnou cenu a v Praze je clovek hned. Ale zalezi z ktery casti Prahy si.
Odpovědět
jj, za Prahou by to bylo výrazně levnější, ale z několika důvodů ten barák chceme v Praze....teda asi tak, já chci žít v Praze i za tu cenu, že prostě v bytě, ale druhá polovička vyrostla v baráku a ráda by zas baráčkkovala.....
Odpovědět
Profilova fotka
Tvl, hypotéka na 50 % příjmů, nešla bych do toho. Nikdy, to už je dost finanční sebevražda... My máme hypo cca 18,5 % našich příjmů (a to počítám, že když teď budeme refinancovat, tak se díky výrazně nižším úrokům dostaneme ještě níž), a přes 25 % bych asi nešla
Odpovědět
@esuska a jak velky dum a pozemek chcete? Co treba nejake mensi meste vedle PRahy? Brandys nad labem apod? V PRaze za 15min a zaroven veskera vybavenost?
Odpovědět
Profilova fotka
@esuska jo to chapu taky jsem to tak dlouho mela.. dokonce sem si i rikala ze ze me bude kladenak.. ze me z prazandy bude kladno. Stydim se za tuhle myslenku ale je to tak. ovsem cena a klid rodine je proste pro me dulezitejsi.
Odpovědět
Profilova fotka
@esuska a taky za co bys ten barak vybavila... to uz by sis toho moc nekoupila s takovou financni zatezi. A z bytu si asi vse neodvezes.. treba kuchyn min. za 100-200 000 neni sranda.
Odpovědět
co tohle? http://www.sreality.cz/detail/prodej/... nebo tohle? http://www.sreality.cz/detail/prodej/... vzdyt se v Praze daji domy koupit i pod 5mega uplne nove.. to nekoupim ani tady v Brne |-|
Odpovědět
tak vybavení mě tíží nejmíň, ten barák co máme vyhlídnutý je zařízený, relativně, žít by se tam dalo.....ale do té splátky se mi prostě nechce, vidím to stejně jako vy
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote tak do toho bych nešla. když už dům za ty peníze tak ne nalepenej jeden vedle druhýho
Odpovědět
Profilova fotka
tak musíte si to propočítat sami, to vám nikdo neporadí :-( Když si vezmu 40.tis a budu odečítat: 20 hypoška i kdyby jste měli nějaký nízkoenergetický dům, tak voda, topení, eletřina, minimálně 3.tis, spíš více benzín, popř. MHD pro všechny členy rodiny-opět nějaký ten tisíc minimálně 10tis. za jídlo a drogérku pro 4-čl. rodinu oblečení, boty-vím, že pro syna musím kupovat každých půl roku komplet nový šatník, takže to jsou další tisícové položky škola, školka-2děti, opět tak cca 2-3tisíce výdaje, co se neplatí měsíčně, ale musí se zaplatit-pojištění domu, poviné ručení na auto, servis auta, dan z nemovitosti, popelnice-opět to jsou tisícovkové položky. telefony, internet-pokud to nemáte gratis nebo služební. kde je nějaké pojištění životní, důchodové, koníčky dětí, nějaká zábava, výlety, dárky, koníčky, oblečení pro rodiče, sportovní vybavení a pod... no, nějak se do těch 40.tis nevejdu :-( A kde ještě vzít alespoň pár tisícovek na dovolenou minimálně po ČR, kde je nějaká rezerva na dávání si peněz bokem-kdyby něco. Ještě jedna věc: dům, pozemek něco stojí, to je jasný, ale je potřeba počítat taky s tím, že něco stojí vybavení, nábytek, spotřebiče, osvětlení...a to jsou statisíce i v nějakém chudčím provedení. A kde je položka jako je zahrada a spol.-to to opět lítá a jsou to minimálně desetitisíce až statisíce. A teď nastane situace: onemocníš, stane se úraz...cokoliv a jeden plat vypadne...no a co budete dělat? Nějaké pojištění proti neschopnosti splácet je na nic, na to v závěru nikdo nedosáhne a jsou tam takové podmínky, že je to úplně zbytečné si sjednávat. My máme s manželm dohromady daleko vyšší částku, ale do takovéhle hypotéky bych se nikdy nevrhala. Chci svůj život ŽÍT, ne prožívat!!! Nechci být otrokem hypotéky, která by mě strašila i v noci :-) Nechtěla bych si koupit dům jen proto, že chci dům a pak ho mít jako kouli u nohy a díky tomu, že mám dům a musím ho splácet, tak se na 25 let vzdám spoustu věcí. To bych fakt nechtěla. Ale každý to má samozřejmě nastavené jinak. My si brali hypošku takovou, aby jsme ji bez problému zvládli splácat a aby nás nijak neomezovala a mohli žít život na stejné úrovni jako před hypoškou :-) Důkladně to zvažte, propočítejte, prodiskutujte různé varianty, co by mohli nastat a jak by jste je řešili a je to jen a jen na vás...
Odpovědět
1
2
17
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?