Hypotéka 2019

Dobrý večer, předem se omlouvám, zda mám pro někoho hloupý dotaz, ale určitě se najde někdo, kdo mi řekně, jak to ted chodí, přemýšlíme o domečku,máme zrekonstruovaný byt, bohužel se všechny uspory daly do něj, máme ho v osobním vlastnictví, ráda bych se optala, jak to je dnes s hypotékou, oni teď nepujčí celou hodnotu domu, že?Říkám si, jak to udělat, zda jde ručit domem a i našim bytem, nebo prostě zda těch 20 % musime mit v hotovosti, kdyžtak se nezlobte za dotaz :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenca222 Ano, jde to tak udělat, že budete ručit bytem a pozemkem, na kterém postavíte rodinný dům. Pokud má váš byt dostatečnou zástavu, lze zafinancovat 100 % z úvěru a zároveň i daň z nabytí koupeného pozemku.
Odpovědět
Profilova fotka
Můžete ručit oběma nemovitostmi, za předpokladu, že stávající byt je bez zástavy.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenca222 : od banky si půjčujete určité procento ze zástavní hodnoty, pokud si svou zástavní hodnotu zvýšíte ještě bytem, nemusíte mít vlastní ani korunu ;) Např. chci dům, bude stát 5 mil - odhad bude více méně stejný, plus mám byt v odhadní ceně taky třeba 5 mil. tj, mám zástavu v hodnotě 10 mil., banka mi půjčí 80 % z této hodnoty, čili 8 mil., ale zase na takovou částku musím mít příjmy, nebo spolužadatele...
Odpovědět
Profilova fotka
@hypotecni_kalkulacka v návaznosti na to, co píšete, je to vždy pravidlo, že banka nevezme do zástavy nemovitost, kde už jedna zástava je, tedy že by si k nemovitosti zřídila zástavní právo ve druhém pořadí? Nebo toto bývá právě jen v případech, kdy chce klient financovat koupi 100% z úvěru?
Odpovědět
Profilova fotka
Ted jsme resili neco podobneho, jdeme do hypo s nulovou hotovosti, ale mame v ruceni nemovitost, ktera je jiz davno splacena. Hypo na 100% nam teda dali.
Odpovědět
Profilova fotka
@dollysek7: přesně tak jsme to měli i my...
Odpovědět
Profilova fotka
@xibalba někdy banka umí jít na druhé místo maximálně za stavební spořitelnu, jinak vůbec.
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimirsvorba moc děkuji za info :-)
Odpovědět
Moc Vám všem děkuji za informace, ano na tento by nemám žádnou hypotéku, máme ještě jeden byt,ale bohužel ten je družstevní a to jsem četla, že tím nejde ručit, tak když tak můžeme tímto a domem, všem moc děkuji :) Jsem si říkala, zda to je vůbec reálné, jak bohužel vše se dalo do přestavby bytu, manžel podniká a já po mateřské jsem půl roku teprve v práci
Odpovědět
@dollysek7 Dobrý večer mohu se optat, neměli jste tedy problem si pujčit? My máme dva byty,ale jeden je družstevni,ale tomto co bydlme ma manžel v osobnim vlastnictvi a nemáme na nic žádne pujčky nic,ale je po celkově rekonstrukci, vedle nás sousedi, se ted budou stěhovat a jejich byt byl cca odhad 1500 000 kč, nevim kolik tedy ma nás,ale mame vše nove kuchyn, podlahy, koupelna, centralni garaž a zahradku s pergolou, ale stejně by nám to nestačilo na koupě domu a pozemku ,tak jsem si řikala ručit bytem a pak pozemkem, pač manžel chce nechat byty dětem.
Odpovědět
Profilova fotka
@xibalba Ano, druhý byt může být použit ve dvou případech 1) je zcela bez zástavy, pak je to ideální, protože můžete vybírat ze všech bank; 2) Půjčí Vám opět banka, která už byt v zástavě má. Ale to pouze za předpokladu, že jeho hodnota je dostačující. Ve všech případech platí, že součet odhadních hodnot obou nemovitostí musí být vyšší, než výše hypotéky, případně součtu obou hypoték (případ 2). Pokud toto dodržíte, a půjčíte si maximálně 80% (ideálně 70%) z odhadní hodnoty obou nemovitostí, pak můžete zrealizovat tak jak jsme napsali. Byt prodáte na konci, až se přestěhujete do RD, umoříte s ním část hypotéky a tím se stane Vašimi úsporami.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenca222 Píšu Vám zprávu.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 1 roce
za mě rozhodně NEDOPORUČUJI Unicredit. Velmi špatná komunikace. Chtěla jsem rozšířit hypo. Poradce nebere telefony, neodpovídá, pak řekl, že podle odhadce a 2 měsíce se nic nestalo. Chtěla jsem proto refinancování před koncem fixace. Dle CNB si mají účtovat pouze účelně vynaložené prostředky a nautovali si 60tis a do nich započítali ušlý zisk z úroků.🤥
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?