Hypotéka na dům nad 150 m2 bez smlouvy o dílo

Zdravím, řešil někdo z vás hypotéku na dům nad 150 m2 bez smlouvy o dílo? Jde to u nějaké banky?
Odpovědět
Profilova fotka
@1karel1 Máme hypo od Reiffky, žádnou smlouvu o dílo nechtěli =-)
Odpovědět
@nininka23 Díky, ve Spořce, Hypoteční i Komerčce nám řekli, že být musí. V ČSOB, že pravděpodobně taky. Tak už jsem pojal dojem, že to tak je všude. A teď sem objevil podmínky Raifky, že to tam nemaj, tak super ;) Vy máte teda taky nad 150 m2?
Odpovědět
Profilova fotka
@1karel1 Ano máme 180m a smlouvy už jsou podepsané. J|eště jsem koukala do podmínek čerpání a chtějí po nás jen stavební povolení a pojištění zástavy
Odpovědět
Profilova fotka
@1karel1 Jinak jsme jim to přímo řekli,že to bude nad 150m, budeme to stavet svépomocí, pod "záštitou" firmy..neměli s tím problém.
Odpovědět
@nininka23 Skvělý :) Dnes sme tohle řekli ve spořce a řekli, že téměř ze 100 % jistotou by nám to neprošlo, že sice záleží na tom, kdo to bude dělat, ale nejspíš ne.
Odpovědět
Máme taky nad 150 m2 stavěno svépomocí pod ,,záštitou,, firmy (živnostníka s kulatým razítkem) a hypotéku máme u Hypoteční banky, je to ale už 2 roky, tak nevím jestli nezměnili podmínky.
Odpovědět
Profilova fotka
A nestavíte náhodou dřevostavbu?
Odpovědět
@vladimirsvorba Ne.
Odpovědět
Profilova fotka
@1karel1 ještě mě napadlo, že by teď někdy měla vstoupit v platnost novela stavebního zákona, kdy všechny rodinné domy půjdou na ohlášku. Snad už je to schválené, tak ještě by se dalo počkat, než to začne platit, protože pak už smlouva o dílo nad 150m nebude třeba a bude možnost stavět i tyto domy svépomocí
Odpovědět
@nininka23 Jj mělo to platit od poloviny letošního roku, teď se říká, že to možná bude platit od poloviny příštího roku. Na ministerstvu nic nevědí ... tak na to moc nespolíháme.
Odpovědět
Profilova fotka
@1karel1 Tak pak v tom není problém.
Odpovědět
Profilova fotka
@1karel1 My to taky vzdali
Odpovědět
Článek se načítá
@vladimirsvorba No jak říkám v Hypoteční, Spořce, KB a nejspíš i ČSOB je. Bez smlouvy o dílo, nám hypotéku nedají.
Odpovědět
Profilova fotka
@1karel1 HB a ČSOB je to samé.
Odpovědět
@1karel1 to je další komplikace, o které jsme nevěděli. Stále nechápu, že stavba 2 patrového domu nad 150 m2 nevadí a bungalov nad 150 m2 ano. Nevíte, zda hraje roli i částka půjčky? Nebo prostě je pro banky podstatná smlouva o dílo?
Odpovědět
@1karel1 Máme u ČS a opravdu to nebyl žádný problém. Asi to přece jenom jde.
Odpovědět
@lindaaa10 O výšce částky nic neříkali. Jak začali o smlouvě o dílo a že žádná jiná možnost není, tak jsme to odešli a víc se neptali. Sberbank nechce smlouvu o dílo. O velikosti RD nad a pod 150 m2 si myslím svoje :(
Odpovědět
Profilova fotka
@jiri_1477 jasně že to jde :-)
Odpovědět
@vladimirsvorba @jiri_1477 Tak prostě máte štěstí a u ČS Vám to dali, nevím, jak mám udělat, aby to dali nám. Řekli nám, že to nelze.
Odpovědět
@1karel1 Tak pan @vladimirsvorba vám to tady naznačuje.....jde to, ale přes poradce ;-) .
Odpovědět
@bamak Tak na to bych se mohl ... ;) Jde to, to už vím taky, stačí najít normální banku a ne ČS.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme hypo u ČS a smlouva o dílo vůbec nikoho nezajímala. Zajímalo je pouze stavební povolení.
Odpovědět
Profilova fotka
Ono to je úplně o něčem jiném, než o štěstí. Více to je asi zbytečné rozebírat.
Odpovědět
@vladimirsvorba To asi ano, bohužel mluvení v hádankách stejně nikam nevede. I tak díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@1karel1 Tak vy jste mi psal, že poradit nepotřebujete. Já jsem vám pomoc nabídl, ale vy jste jí odmítl, takže tak.
Odpovědět
@vladimirsvorba Tak to jsem asi přehlédl, že jste mi nabídl pomoc. Napsal jste pouze, že žádného kolegu v naší oblasti neznáte, to jsem nepochopil jako pomoc.Nebudeme zde slovíčkařit, Sberbank ani Raiffka smlouvu nepotřebují, takže je asi po problému.
Odpovědět
@1karel1 Taktak....taky jsme se s nimi rozloučili :-), v dnešní době, kdy si banky klienty kradou a tahají se o pár tisíc dluhů se určitě někdo najde.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?