Hypotéka u Komerční banky - zkušenost

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Máte někdo hypotéku u KB? Jak jste spokojení? Byl tam nějaký problém? Dodržují to co slíbili? Děkuji za zkušenosti - o jiných bankách tu diskuze jsou, na tuhle jsem nenarazila....
Odpovědět
1
4
5
Profilova fotka
@jkjkj Ano, vlastně se z těch úroků platí další úroky. Vlastně i v době pozastavení splátek se každý měsíc přičte úrok a následující měsíc už se vychází při výpočtu z výše hypotéky + předešlý úrok. 😉
Odpovědět
@fantomik pak je otazne kdo na tom znovu vydělá... lidi co jsou postizení covidem na tom budou zase o kousek hůř.. smutné...
Odpovědět
@fantomik uznávám, byl to sloh 😄 Někdy je to potřeba, mnozí vůbec netuší, co všechno mají v registru banky k dispozici. Stejně tak odhady a celkově to financování, není to tak, že přijdu do banky a mám úvěr, přestože se banky tak prezentují - že hypotéka na jeden klik atp. Ty registry jsou stěžejní, protože nikdo, kdo se o to přímo nezajímá (a to skoro nikdo) neví, jak to funguje a jak s tím jde a nejde pracovat. Co tam je si kontroluje velmi málo lidí (většinou ti, kteří tam měli průser zaviněný třetí osobou). Dříve to nebylo nutné, získat hypo nebyl takový boj, jako je nyní a čím víc se to bude zhoršovat, tím více lidí bude zajímat to, co za tím je (proč nevyšel odhad, proč mám v registru to a to, proč mám takový úrok a kámoš má lepší, proč mi takový příjem nevezmou, proč musím mít i ručitele a někdo jiný ne...těch podnětů je moc a ted to teprve (podle mě) začne být prdel, až se lidi budou mít důvod v tou šťourat 😄
Odpovědět
Ahojte. Nevyšel mi odhad u KB jak bych si představoval. Co navrhujete? Mám se obrátit na jinou banku? Pomůže mi to? Zvažuji ještě hypoteční banku. Děkuji.
Odpovědět
@vetor3x ono záleží, jak "nevyšel". Může nastat více situací: 1. Vy jste čekal, že vám hypotéka pokryje 100% a odhad vyšel na kupní cenu, banka vám tedy půjčí jen 80% a požaduje 20% vlastní zdroje, což se vám nehodí. V tomhle případě je asi zbytečné, poptávat jinde. Odhady totiž zpracovávají externí odhadci, kteří pracují pro více bank v dané oblasti. Mohlo by se vám tedy stát, že odhad budete podruhé platit a bude ho dělat stejný odhadce, jen pro jinou banku a vyjde vám úplně stejně (většinou to tak je) 2. Je odhad přehodnocený - banka po vás tedy může chtít, abyste si půjčil více, než vy třeba můžete a tak vám to tedy nevychází 3. Je odhad podhodnocený - nevychází vám ani kupní cena - podle odhadu - a banka vám nechce půjčit ani těch 80%- V těchto případech by mělo smysl poptat jinde s tím, že i kdyby to dělal stejný odhadce, můžete po bance chtít, aby to přehodnotila, protože kupní cena je taková jaká je a odhad je úplně mimo....
Odpovědět
@cankikris dobry den moc dekuji za odpoved ale zapomnel jsem upresnit ze se jedna o vystavbu. Kb 2,19 urok bez pojisteni
Odpovědět
@vetor3x vždyt to je jedno jestli výstavbu nebo koupi domu, který stojí. Odhad se dělá bud na danou nemovitost, nebo podle projektu. A dopadne vždycky viz. Výše. Kupní cena domu je u výstavby celkový rozpočet. Vy nějaký doložíte a odhadce odhadne pozemek + rozpočet na výstavbu. A dále platí to, co jsem psala. Tedy tři varianty, jak to může dopadnout a jak odhady fungují.
Odpovědět
@lucyje89 asi už to máte vyřešený, ale k tomu dotazu - jestliže rozpočet na stavbu je vyšší, než kolik vám banka půjčí, vždycky chce nějak doložit, že máte ten rozdíl
Odpovědět
Profilova fotka
@damada Ano ano, chtěli to po nás doložit .. A paradox je, že jim stačil výpis z účtu, kde jsme měli peníze na koupi pozemku 😄 Takže logika .. celá KB je strašná. O arogantních lidech na pobočce ani nemluvím ..
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzanka.k já myslela že mi tu zrovna někdo pořadí jak na ty zloděje aby 8let po rozvodu a vyrovnání kde jsem se vzdala nemovitosti ve prospěch bývalého s uznáním dluhu který si sám doplatí konečně vyvazali mě jako spoluvlastníka dluhu a být po mých rodičích kterým nám rucili. Nyní z jistinou 900000 drží majetek v hodnotě cca 4000000 mě a bývalého svagra jako rucitele výplatou a ja teď nemůžu získat vlastní bydlení protože můj byt porad zadržuje KB o úrokových sazbách raději nemluví ke všemu tomu jištění a zastávám jsme dostali prez 11%o čemž se taktéž nemluvilo. Takže hodně štěstí snad vás taky nevwzmou na hůl jako me
Odpovědět
@lucyje89 po mě to chtěli taky, já si tam ty peníze zapomněl poslat a stejně to schválili a nikdo se ohledně toho ani neozval 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@barbucha_chrasty začínám mít strach... po 5ti letech co jsme teda nakonec byli v KB, jsme před pár dny, udělali refinanc a od teď jsme u hypoteční banky... převod docela v klidu, i když nějaké problémy byly. tak teď doufám, že všechny zástavy vymažou a budeme mít od nich klid....
Odpovědět
Článek se načítá
Nemáte někdo nedávnou zkušenost s dobou vyřízení hypotéky u KB? Schvalovatel to má přes dva týdny, rezervační smlovu jsem podepisoval před asi 6 týdny, ta mi už propadla a přestože mi realitka slibuje, že to protáhneme a termín nevadí, tak hádám, že pokud se rozhodnou (neboprodívající) to prodat za mými zády, nezmůžu nic. Dostal jsem z toho tik do oka a šílené úzkosti. Nejedná se o žádnou specialitu, 80% hypo na 1kk v Praze. To díky pádu úrokových sazeb a rušení daně z nabytí může trvat teď třeba ještě měsíc?
Odpovědět
@martinb132 a hypotéku máš přes poradce? ten by to měl urgovat, pokud ne, volala bych rovnou do banky, kde to vázne. My máme hypo taky v procesu schvalování u KB, zatím vše bez problémů, ale řeší to za nás poradce. Jestli ti rezervační smlouva vypršela realitka ti termín protáhne, tak si to nech sepsat písemně, ať máš jistotu.
Odpovědět
Profilova fotka
@martinb132 V KB po dodání posledního dokladu je obvykle schváleno a smluvní dokumentace je připraveno do 3 nebo 4 dnů. Takže to chce zavolat do banky...
Odpovědět
Řeším přes poradce. Až nedávno se k tomu dostal schvalovatel, v pátek už to mělo být schváleno a teď se čeká na smlouvy, které měly být dnes. Bohužel dnes nic. Prý toho je tam hodně, nebo to možná dostal zkrátka jen pomalejší člověk. Hádám, že jestli ty smlouvy vůbec přijdou, tak to budou další 2 týdny, pak 20 dní na katastru, 20 dní, než to tam úředník přepíše a mezi tím dalších 20 dní na drobné úkony, co se nepodaří. Takže taková hezká zábava na půl roku. Nevím, jestli se to týká jen KB, nebo mají teď přetlak všude.
Odpovědět
Keby niekoho zaujimalo, tak dnes som podpisoval 90% hypo u KB. 3 roky fixacia pri 30 rocnej splatnosti. 2,50% urok. (stavba rodinneho domu)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den, máte někdo zkušenost s KB z poslední doby? Chceme hypotéku na výstavbu a oslovit chceme právě KB. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@monika_hruba A co konkrétně vás zajímá?
Odpovědět
@vladimirsvorba Nejvíc asi pocit klientů při vyřizování hypotéky na pobočce, jak byly poskytnuté informace smysluplné a jasné. Jestli finanční poradce dokázal poradit jakou cestu zvolit, pokud byla situace složitější. Jestli banka nabídla férové podmínky ve srovnání i s jinými bankami. Jestli nenastaly nějaké komplikace při stavbě svépomocí a dokládáni faktur při čerpání. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@monika_hruba Faktury se nedokládají. Vše ostatní je hodně individuální a každý to bude vnímat jinak, je to hodně subjektivní.
Odpovědět
1
4
5
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?