Hypotéka v době aktuální krize

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den. Řešíte někdo hypotéku aktuálně? Mně řekl finanční poradce, že úroková sazba moc klesat nebude, že to snížení základní úrokové sazby ČNB kvůli koronaviru má spíš pomoci bankám s odklady splátek, snížení úroků krátkodobých půjček atd., ale že moji hypo 2,29 od UniCredit Bank to moc neovlivní. Co si myslíte vy nebo vaši finanční poradci? Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@cankikris Kde jste našla informaci o že od 17.4.2020 pozastavuje přijímání žádosti? Na jejich stránkách nic není a od finanční poradkyně taky nemám žádné zprávy že by to tak mělo být. Zajímá mě to jelikož se o hypo budeme pokoušet za měsíc, dva
Odpovědět
@jarin1 to je informace od poradce, který dělá přímo sberbank. Za měsíc, dva to bude jistě jinak. Pokud máte ještě tolik času, sledujte, ale nerozhodujte se podle informací, které jsou teď. Mění se to hodně, téměř denně a myslím, že za měsíc každá banka vyhodnotí svá opatření a bude je měnit. Teď reagovali na nějaký stav, který se vyvíjí. A měsíc je dost dlouho na to, aby rozhodnutí přehodnotili.
Odpovědět
podle mě celkově ten objem hypo měl vývoj. S tím souvisí podmínky - např. Říjen listopad - hodnota stejná, jako teď. Ale mezi tím to vystoupalo a objemy byly o cca 100.000 větší. Ted to ale nejde tak vysledovat, protože situace, která vznikla, není historicky porovnatelná (následky omezení) a tak není jasné a nikdo neví, jak kdo zareaguje. Což je zjevné i z toho, jak se liší reakce bank. Někdo povoluje, někdo naopak.
Odpovědět
Profilova fotka
@cankikris No my právě máme taky paní která dělá pro sberbank i jiné a bavil jsem se s ní cca 3 neděle zpět a právě že nic neříkala a to jsem se na tohle právě ptal jestli bude problém a říkala že ne. tak proto se ptám. Ale upřímně ji věřím jelikož nám minule pomohla takže zůstávám v klidu. A máte pravdu že se to mění a nemyslím že by zrovna banky nechtěli dávat hypo když by tímto šli sami proti sobě.
Odpovědět
Ahoj. Aktuálně mi končí období fixace a z banky mám nabídku úroků na další období 1 až 5 let. Nyní s touto nabídkou již hnout nemůžu a ani ji nechat přepočítat. Nabídka je na : 1rok 2,95% a na 3roky 2,93% A nyní otázka: Mám vzhledem k trvající krizi a počátku snižování úroků fixnout pouze na 1 rok s tím, že za rok by úroky mohly být třeba kolem 2% nebo i pod. a nebo raději na 3 roky ? Aby se zase nestalo, že za rok bude úrok přes 3% .. Jaký aktuálně vidíte trend v kolísání úroků v následujícím období 1 - 3 let ?
Odpovědět
Být tebou, tak bych fixnul jen na jeden rok. Pochybuju, že by úrokové sazby začali během jednoho roku nějak výrazně stoupat. A nabídka tvé banky je dost mizerná v součsných úrokových sazbách.
Odpovědět
Profilova fotka
Nám byla nabídnuta hypotéka 2,19 oproti stávající máme lepší 0,2 s dobou fixace na 10 let jedná se o KB.
Odpovědět
@hamikaw já bych to fixla na tři roky. To co se děje ted je hrůza, čnb snížila sazby, ale banky je nechaly tak jak měly, nebo zvýšily. Chrání se tím a já to chápu, ale než se ekonomika vzpamatuje a bude to nějak stabilní, tak to ty tři roky bude trvat určitě. Aby se pak za rok nestlalo, že se zjistí, že to nejde tak dobře jak předpokládali a ponavyšují úroky. Ti co budou muset refinancovat pak na tom zahučí dost peněz... Co se týká KB, zkuste se tam poptat, případně Modrá pyramida, která je taky s KB. Oni mají ty podmínky fakt asi nejlepší (aktuálně) 🙂
Odpovědět
Ahoj. Jaky mate nazor nyni? Vyplati se brat 2,19/10let nebo pockat?
Odpovědět
Profilova fotka
@vetor3x my jsi podepsali minulý měsíc. Měli jsme lepší sazbu a nižší splátky než před třemi lety...
Odpovědět
@barushka0404 my budeme stavet az 05/21. Tak mi jde o to jestli vzit ted nebo cekat. 2,19 je celkem ok na 10 let u kb... ale muze byt nizsi?
Odpovědět
Profilova fotka
@vetor3x jestli stavíte příští rok tak počkejte, nám skončila fixace a museli jsme refinancovat.
Odpovědět
Článek se načítá
@barushka0404 co kdyz poroste? Je to takovy nepredvidatelny. Poradce mi k tomu nic nerekne. Ten z toho ma penize ze jo... a banka uz tuplem nerekne pockejte pujde to dolu
Odpovědět
My jsme měli u ČSOB nyní nabídku na 2,09. Čekáme dále... jinak tak pro představu...hypotéka při 3.400.000,- a úroku 2,25 je nějakých plus minus 13.000,-, Při 2,09 je to asi o tři sta levnější, a při 1,79 je splátka o ani ne 1500 levnější....Takže za co by stálo aspoň trochu čekat je urok 1,5... ale tady ty desetinky jako je jestli 2,19 nebo 2,09 a nebo 1,90 je nula nula nic....tak na párek a domů 🙂
Odpovědět
Navíc tuším že pro hypo po roce 2016 uzavřené můžete odejít i mimo fixaci...akorát dáte bance nějakých 5-10.000,- a znovu odhad a znovu katastr....Takže toto se vyplatí jen při sakra dobrém úroku.Ale aspon již není třeba dávat bance při odchodu ve fixaci např. 20% z nezaplacené částky a nebo jak to bylo...Takže tak
Odpovědět
@martas85 1,90 vs 2,19 je mesicne maly rozdil ale za 10 let to uz neni tak malo 🙂 aspon pro me.
Odpovědět
@vetor3x Ano, úspora to samozřejmě je.Za 10 let je to 60.000,- ( s tím že v případě refinancovani dáte třeba 10.000,- pryč).Ten co odejde v průběhu fixace dá i více....Takže určitě to úspora je...ale jak říká náš poradce...je hezké mít teď nízký úrok a splátku....a co po těch letech...?Říká: mám tady klienty...co měli super úrok...platili napr. 8000 a teď ty úroky jsou úplně jinde....a mají problém protože už spláceji např. 12000 a ono se těžko na to zvyká....Takže v závěru ta úspora za deset let, tak ji zase vydáte, pokud teda nebude další nějaká krize a úroky rapidně neklesnou
Odpovědět
Ahojte. Někdo nějaké nové informace z poslední doby? 🙂
Odpovědět
Od dubna jsem 3x odmítla nabídku úroku na refinancování, z první na 2,49 jsem minulý týden odsouhlasila 1,99. Fixace 5 let. Kdybych chtěla jít jinam, nabízeli mi i 1,79.
Odpovědět
@luminel záleží na kolik peněz,na jak dlouho a s jakým LTV.
Odpovědět
My mame nabidku 2,19 od kb. 3,6mil 80% ltv. Vahame. Bez poplatku, jen cerpani a vklad na katastr. Bez pojisteni. 10let
Odpovědět
@vetor3x aktuálně se lze dostat na sazbu 1,99 % bez pojištění (5letý fix). U KB a MPSS na 2,09
Odpovědět
@damada ja urcite fix min na 10 let
Odpovědět
@vetor3x My zrovna vyřizujeme u Unicredit za úrok 1,89 (fixace 5 let) bez pojištění na 70% LTV, ale ručíme kupovanou i další nemovitostí, jinak bychom se do těch 70% nevešli a měli vyšší úrok, zároveň u Unicredit musíme zaplatit oba odhady... A když jsme se ptali na 90% ku 10% vlastních zdrojů, tak nám poradce radit u KB za úrok 2,39 myslím. Dobrou akci teď má prý i Mbanka na 80%LTV, ale tam nám poradce tvrdil, že vyřízení trvá minimálně jednou tak dlouho jak u jiných bank, ale bůh ví, co je na tom pravdy...
Odpovědět
My čekáme na nižší úrok...pak uděláme refin a fix na 10let. Zrovna nedávno se to řešilo, že je to otázka čtvrtletí a pujde to níže.Už teď to zase o drobek skočilo dolů.Naplňuje přesně to, čeho se banky bály.Že si potřebují zahackovat klienty kvůli krizi a proto budou mezi sebou "soutěžit" a vydělá právě zákazník.
Odpovědět
Máte někdo zkušenosti s hypo u Equa bank? Aktuálně poskytují úrok 2,09 %. Zajímalo by mě, jak je to s odhady a čerpáním hypotéky, jaké jsou poplatky.
Odpovědět
Ahoj všem, blíží se mi konec fixace (12/2020), tak jsem požádal u stávající banky Unicredit o nabídku na future refix (čili půl roku dopředu před koncem fixace) a nabídli 2,15% a fixaci na dalších 10 let, přijde mi to celkem dobré, tak teď to buď můžu vzít a mít to na 10 let jisté a nebo nevzít a počkat na normální nabídku před koncem fixace. Přikláním se spíše k tomu to vzít, tak nevím no, brali byste? Díky za názory.
Odpovědět
@kosmikos Skus este vyjednavat. Prva nabidka sa nikdy neberie 😀
Odpovědět
@deto_oesya to jsem samozřejmě zkusil, odpověď byla "u future refix žádná sleva, u normální refixace možná sleva 0,2%.". Spíš mi šlo o názor "na 10 let je sazba 2,15% dobrá" a nebo "na 10 let to není moc dobré".
Odpovědět
@kosmikos Já bych počkala, podle mě to půjde ještě dolů. O jakou částku se jedná?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?