Hypoúvěr na rekonstrukci od KB

25. srp 202140

Dobrý den,
máte někdo zkušenost s Hypoúvěrem od KB na rekonstrukci? Neměli jste problémy s čerpáním a odhadem nemovitosti? Jedná se o rozsáhlou rekonstrukci s tím že nám zůstaly obvodové zdi.

Děkuji.

 • Hypoúvěr od KB, zřejmě myslíte hypoúvěr od MPSS, tedy překlenovací úvěr ze stavebního spoření od MPSS.
  Problémy s odhadem můžou být u každé banky, čerpání pak vychází z metodiky a odhadu.
  Osobně mám k MPSS velmi negativní vztah, z dlouhodobých zkušeností při spolupráci s klienty.

 • @vladimirsvorba  ano přesně tak hypoúvěr od MPSS. Momentálně je právě problém s čerpáním, protože rekonstrukcí (vybouráním stavby na obvodové zdi) klesla cena nemovitosti. Nevím zda si pod pojmem rekonstrukce představovali jen výměnu starého vybavení za nové. 😞

 • Nemáme od KB (brali jsme si úvěr na koupi i rekonstrukci), nikdo nas neupozornil, ze nám půjčí 80procent z odhadní ceny v rekonstrukci … ne 80procent z odhadu nemovitosti … naštěstí jsme si brali na rekonstrukci jen část penez, ne na celou.. takže cena v rekonstrukci nebyla o tolik nižší než kupní …

 • @nikol_havova  Operuje se tam s minimální zástavní hodnotou v průběhu rekonstrukce. Je to například, když se sundá střecha, tak ta zástavní hodnota jde hodně dolů. Minimální zástavní hodnotu v průběhu rekonstrukce stanovuje také odhadce a je třeba s tím počítat ještě před podpisem úvěrové smlouvy.

  Pokud to nepůjde řešit dozajištěním jinou nemovitostí, tak vzít nezajištěný úvěr od jiné stavební spořitelny, udělat věci, které tu hodnotu hodně navýší a na konci ten nezajištěný úvěr splatit.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat