Máte někdo hypotéku od Modré pyramidy? Jste spokojení?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím všechny, máte někdo hypotéku od modré pyramidy? Chceme koupit byt v Kladně za 1450000, a potřebujeme půjčit 100%. Nabízí nám nějakou hypošku formou úvěru ze stavebka, kdy jakoby část splátek umořuje hypo. Je tu smluvní garance úroku. Máte s tímto někdo zkušenosti? Poradce nám nabízí i KB, která vyjde splátkami levněji a na delší dobu, ale úrok není garantován... Máte s tím někdo zkušenosti? Mám hlavu jak pátrací balón.... Díky moc!!! Monča
Odpovědět
@hape naprosto stejnou zkušenost máme s ČMSS. Úrok 4,8 % Naštěstí se nám mimořádnými vklady podařilo odbobí překlenovacího úvěru zkrátit o víc než polovinu. Tak už snad jen asi 4-5 splátek!
Odpovědět
Profilova fotka
@hape Řešení bydlení je v životě člověka jednou z nejdůležitějších otázek a je proto důležité se na ni v ideálním případě připravit. Je proto důležité si zjistit všechny možnosti na trhu - hypoteční úvěry a úvěry ze stavebního spoření. Bohužel je spousta lidí, kteří nejsou tzv. "ideálními klienty" a tím pádem mají omezené možnosti výběru. Mají třeba jen jedinou variantu, kterou je potřeba důkladně zvážit. Každopádně podmínky se během života mohou změnit a není tedy nikde psáno, že situace bude mít třeba za 5 let více řešení a mohu tak svůj závazek zrefinancovat do jiného produktu a tedy i za lepších podmínek.
Odpovědět
@janstraka007 to je určitě pravda, ale když po uzavření smlouvy o čerpání úvěru, resp. překlenovacího úvěru banka jednostranně změní obchodní podmínky, tzn. zcela znemožní refinancovat překlenovací úvěry, je to minimálně velmi nefér. Píšu teda o ČMSS, ale situace v KB bude podobná, předpokládám. Na druhou stranu, v určité fázi řádného úvěru je (kladný úrok) připisovaný klientovi z naspořené částky na vkladové části natolik zajímavý, že už to není tak jednoznačně špatný produkt a některým lidem se nevyplatí ve fázi řádného úvěru refinancovat (jako třeba nám). Po "překlopení" do řádného úvěru budeme platit fakticky úrok cca 2,8% a ten se bude se zvyšující se částkou na vkladové části a snižující se částkou řádného úvěru ještě snižovat. Navíc už to bude produkt mnohem variabilnější než klasická hypotéka :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Přeji dobrý den, rád bych se s vámi podělil o vlastní nepěknou zkušenost s Modrou pyramidou (dále MP). Před pěti lety jsem si vzal úvěr na 2,1 mil., úroková sazba nebyla na tehdejší poměry nejhorší - 4,64%. Vzhledem k současným sazbám jsem se logicky rozhodl úvěr refinancovat. Arogantní přístup zaměstnankyň MP na přepážkách pražské centrály a dámy pracující na úsměvně nazvaném útvaru „Péče o zákazníky“, s nimiž jsem žádost o předčasné splacení úvěru vyřizoval, by se ještě dal přejít. Chápal jsem, že MP jde (pouze) o vlastní zisk. Když jsem si zpětně spočítal, že na úrocích jsem za pět let zaplatil cca 470 tisíc, udělalo se mi upřímně zle. Jsem si dobře vědom, že podepsáním smlouvy jsem s danými podmínkami souhlasil, vždyť si to také nyní vyčítám. Poslední políček od MP přišel v podobě penále za předčasné splacení úvěru a to ve výši 40 tisíc, což je tedy téměř maximální možná výše (2% z cílové částky). S ohledem na neuvěřitelnou částku, kterou jsem za oněch pět let zaplatil jen na úrocích (další poplatky nepočítaje), není výše vyčísleného penále dle mého ani trochu morální. Přijde mi to celé spíše tragikomické. Případným zájemcům o úvěr od MP připomenu, že penále je u nově sjednaných smluv možné udělit až do výše 3%, nejspíše proto, aby nikoho refinancování ani nenapadlo. Pořizoval jsem si tehdy svůj první byt, ke všemu celkem ve spěchu, tudíž jsem situaci zjevně podcenil, mohu si za to pouze sám. Pokud opravdu zvažujete úvěr od MP, neudělejte podobnou chybu, zjistěte si co nejvíce nabídek a pečlivě pročtěte úvěrové podmínky. Za sebe tedy Modrou Pyramidu nikomu rozhodně nedoporučuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@bassmartin Klasika..;-) My máme např. dohodnuté tzv. mimořádné splátky...kdyby člověk náhle přišel k penězům :-) splní určité podmínky může vložit místo dohodnuté anutiní splátky kolik chce..na základě toho si může vybrat jestli se změní částka nebo doba splácení...(takhle je to ve smlouvě) ta pak odkazuje na produktové podmínky..a tam někde hodně vzadu se dočteš..že pokud si vybereš tu druhou variantu..může banka vyžadovat poplatek za předčasné splacení ;-) Takže je opravdu nutné číst vše..chybama se člověk účí no....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Dobrý den, mám dotaz: Splácím hypoúvěr MP od února 2008 s úrokem z překlenovacího úvěru 4,69%. Bohužel jsem prošvihl konec fixace úroku na konci února 2014. Po podrobném přečtení smlouvy i úvěrových podmínek k ní přiložených jsem však zjistil, že tam není ani slovo o automatickém obnovení šestileté doby fixace (samozřejmě se stejným, dnes naprosto nevyhovujícím úrokem). Žádný dopis od MP mi v lednu nedošel. Ve smlouvě je napsáno: "...V případě, že MPSS nestanoví jednostranně novou úrokovou sazbu překlenovacího úvěru, zůstává platná sazba překlenovacího úvěru v původně sjednané výši. MPSS je oprávněna využít práva na jednostranné stanovení nové platné úrokové sazby překlenovacího úvěru výše popsaným způsobem za výše uvedených podmínek i nadále, s tou výjimkou, že klientovi bude odesláno písemné oznámení na jeho poslední známou adresu nejpozději jeden měsíc před datem, od kterého začne platit nová platná úroková sazba překlenovacího úvěru." Přitom na začátku tohoto odstavce je jasně uvedeno, že úroková sazba se sjednává na dobu do posledního dne kalendářního měsíce, ve kterém uplyne 6 let od podpisu smlouvy. Z části v uvozovkách jasně vyplývá, že MPSS může stanovit novou sazbu kdykoliv, ne tedy až po uplynutí dalších šesti let. Jsem tedy vůbec já vázán nějakou fixací a musel bych při předčasném splacení PÚ platit onu sankci 2% za každý rok do konce? Omlouvám se za obšírnost dotazu a moc děkuji za případnou odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
Mělo by to fungovat tak, že po dobu překlenovacího úvěru je fixace 6 let a pak doba do přidělení řádného úvěru. Tedy když má překlenovák trvat 16 let, tak je fixace 6 let, pak opět fixace dalších 6 let a pak fixace na čtyři roky. Když je překlenovák na 12 let, tak je fixace na 6 let a pak opět fixace na dalších 6 let. Při standardním refinancování se ta sankce platí, existuje ale i způsob, jak se jí vyhnout.
Odpovědět
Profilova fotka
Jen na okraj poznatky starého pána, jehož žena je dnes už naštěstí bývalou novinářkou v ekonomickém smyslu slova: Jednejte s jakoukoliv bankou či peněžním ústavem STROZE, JEDNOZNAČNĚ a s převahou jejich KLIENTA Přeloženo do češtiny: Nedejte se, nebojte se jich a vyžadujte patřičnou úctu, pozornost a hlavně vstřícnost!! Jste jejich ZÁKAZNÍCI! Bohužel se (podle mne) plíživě vrací doby komunistických manýr a to jak v obchodech, tak i v bankách. Takže: Jsou to vaše peníze, ne jejich! A když je úředník nevlídný, OKAMŽITĚ jděte za ředitelem (ano, trvejte na tom!) a stěžujte si jasnými a pádnými slovy. A řekněte, že odcházíte k jinému ústavu, že se budete soudit o každičký úrok, o každou korunu!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Ahojky všem. Chtěla bych se zeptat. Chceme si vzít od MP překlenovací úvěr na 110000kč. Potřebujeme to nutně na nová okna a nevím jestli děláme dobře, nebo na co si dát pozor. Máte prosím někdo zkušenost. ???? Děkuju moc
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Podmínky hypoúvěru u MP jsou tragické. Jen příklad podmínek u MP a chování se MP: - změnu sankcí provádí MP na základě změny "Všeobecných podmínek"; například přidání sankce ze stavebního spoření při refinancování u jiné banky, i když byste chtěli ve stavebním spoření pokračovat (!!!) - sankce se počítají z celé dohodnuté částky hypotéky, přestože Vám MP půjčí maximálně 85% dohodnuté částky (!!!); a i když využijete jen ještě menší částku z hypotéky, sankce jsou stejně počítané z dohodnuté částky hypotéky (!!!); nádherná ukázka "vstřícnosti" MP klientovi :-p - za jakoukoli změnu smlouvy platíte 2-4tisíce, ať je to cokoliv Doporučuji PŘED podepsáním hypoteční smlouvy s MP pečlivě probrat veškeré podmínky smluvního vztahu, podmínky MP při možném refinancování hypoúvěru MP jinou bankou, možnost ZMĚN hypotečního úvěru Modrou pyramidou na základě "pouze" změn "Všeobecných podmínek" včetně výše sankcí za cokoliv atd. atd. atd.
Odpovědět
@klient_pyramidy Naprosto souhlasím! My jsme před podepsáním smlouvy byli s podmínkami spokojeni, protože vše vypadalo růžově, pak jsme dostali smlouvu, ve které není vůbec nic a to na čem jsme byli předem dohodnuti tam bylo v přesném opaku. A když jsem se ptala jak je to teda možné, tak mi na vše bylo řečeno: Nebojte se, to potom budeme řešit dodatkem. Další katastrofa je, že spadají pod KB, přes kterou vše řeší nikoliv napřímo, ale přes Portál, takže se všechno krásně vleče. Po dvou týdnech jsem se dočkala odhadu, který byl o 700tisíc podhodnocen. Okamžitě jsem to reklamovala a po dalším měsíci jsem dostala odpověď, že při odhadu opravdu došlo k pochybení. Že selže lidský faktor (odhadce) by se možná dalo pochopit, ale to že tam mají svou "suprovou" supervizi, která s tím nic neudělala a klidně to pustila dál, katastrofa! A výsledek? Že mi udělají odhad nový. Tak teď už si ho můžou strčit do ........
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Modrá pyramida je KATASTROFA poradenství zoufalé , nepřesné informace , silně podhodnocené odhady (novostavba ) .Dům byl v podstatě hotov a čerpání ve zpoždění , kdybych neměl vlastní prostředky nevím jak bych to řešil. Další problém po Naprosto řádném splacení a před koncem fixace nabídly nesmyslný úrok tak jsme refinancovali .Ale finanční úřad nám nestihl vystavit doklad o bezdluznosti tudíž jsme nestihli o dva dny datum vyplacení úvěru a platíme pokutu 50000 Kč za nové vyčíslení .Ikdyž jsem je telefonicky informoval o situaci a dohodli se ze to bude bez sankce nakonec nám ji napaři komplet
Odpovědět
Článek se načítá
@pavel119 to je zajímavé, že mp si teď všichni chválí. Je to o komunikaci a o tom, co je reálné. 😉 odhady jim dělají odhadní z komercky a jsou to jediné, které vychází přesně. No a pokud nedodržite termín, tak co čekáte? Měl jste urgovat finančák. Ne chtít zrušit pokutu, kterou jste měl ve smlouvě při porušení podmínek uvedenou. To by vám jinde leda tak naslibovali, ale platil byste ji tak jako tak. Léta praxe....klienti chtějí všechno hned i když z jejich strany to 100% není tak, jak má být....apak si stěžují, že trvalo čerpání, že platili poplatky a pokuty, a že vlastně nic není tak jak si přejí. Přitom bank je hodně, mohl jste jít už po odhadu jinam. Ale ve většině případů je to tak, že by to bylo ještě horší. Ona je ta mp a komercka hodně tolerantní, proti jiným bankám a bylo tam dostanou i klienti kteří jinde ne. SAmi máme úvěr u čs a mp, a když porovnám přístup, podmínky a proces tak teda s čs to byly neskutečně nervy...pořád něco, tohle problém, tohle nejde. Mp vždycky když byl problém, tak nám to předali rovnou tak, že situace je taková a taková a řešit to můžeme takto, nebo takto. A řešili jsme. Pěkný den!
Odpovědět
@cankikris stejně mohu odpovědět vám zřejmě jste u čs měli také resit a zajímat se a pak by jste si teď nemuseli stěžovat . Je to stejne ja neznám vaše fakta a zkusenosti vy zase moje .nehledě na to , ze neumíte číst jasně jsem psal , že to bylo domluvené bez sankce a tlačit na FU ? Nevíte o čem mluvíte . Obzvlášť , když na tento úkon mají měsíc a nemají povinnost vás informovat jak a kdy co zaučtuji .Takže jediný závěr je že jsem očekával určitou míru pochopení a sankci třeba poníženou na lidskou úroveň v souladu s dobrými mravy k čemu přihlíží i soud zda je sankce adekvátní či nikoli .
Odpovědět
Máme od modré pyramidy a spokojenost, narazily jsme na dobrého poradce, vše vyřešil rychle za nás a snadno, bez problémů, dům byl naceněn na 3,2 přitom výstavba přes firmu vyšla na 2,47mil. Žádný problém s nimi.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?