Nová zelená úsporám 2013, máte s dotací zkušenost?

Profilova fotka
Máte s dotazí někdo praktickou zkušenost. Všiml jsem si tak nějak až teď ve fázi stavebního povolení. Má cenu se do toho pouštět. Fond vyčerpaný není,ale za cca měsíc to prý končí... http://www.nzu2013.cz/zadatele-o-dota...
Odpovědět
podle mého určitě stojí za to pokusit se o každou dotaci. Jsou to přeci jen penízky navíc. A ještě je tam dost peněz. ;-)
Odpovědět
@kota01 Teď jsem na to koukala a nevztahuje se to na novostavby, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Tuším, že je to i navýstavbu...píšou to tam. Těch variant je několik. Nemáte někdo představu jak se ten projekt pohybuje? @page007 @clavdia
Odpovědět
Profilova fotka
podmínky pro udělení dotace jsou celkem přísné, pokud tedy nemáš navrženou stavbu nízkoenergetickou s ekologickým vytápěním, tak bych řekla že ne
Odpovědět
Profilova fotka
@xajaneckova Jojo,zjistoval jsem vic a pokud od zacatku nechci stavet pasiv (nemel jsem v planu),tak je to vcelku slozity. Nechavam to definitivne plavat...
Odpovědět
@kota01 souhlasím s tebou, pokud nechces stavet pasiv, tak na to pravdepodobne nedosahnes. Ze stejneho duvodu to také nechávám plavat...
Odpovědět
ahoj, já se taky připojuju k diskuzi... u novostaveb jsou dost přísný podmínky... je to dělaný fakt jen na pasivní RD... náš projektant tvrdil, že se to stihnout ještě dá... (případně, že se dá poslat neúplná žádost a oni by pak vyzvali k doplnění, a tak by se ta doba trochu protáhla). nicméně, na dotaci není právní nárok, a tak i když 100% splníš všechny podmínky, nikde není jistý, že ti tu dotaci dají... taky jsme přemýšleli o pasivu, ale je to zhruba půl mega navíc (a to už sakra skáče), což by se vyrovnalo výši dotace... ale jak říkám, není na to právní nárok, a tak jsme to nechtěli riskovat... projektant nás sice ještě lanařil, že, v případě, že by se to nestihlo, dotační program možná vypíšou i na jaře 2014, ale je tam to slovo MOŽNÁ....
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, ja taky nemam pasiv, ale uvazuju o dotaci na porizeni solarniho systemu. stejne jsme ho tam planovali tak se pokusime, jestli se to podari. pro ohrev vody a vytapeni to je tusim 80tis.
Odpovědět
Profilova fotka
Plánovali jsme stavět pasivní dum sco nejjednodušším vytápěním-bez dotací. Ted žádáme o dotace a ty v podstatě zaplatí dražší systém vytápění( rekuperace, soláry)...bez kterého bychom na ty dotace nedosáhly... Nejlépe to vychází samo na masivní zateplení 30cm+, a ekologické vytápěné- krb,pelety ,soláry...
Odpovědět
Profilova fotka
@nase.lenicka Mě bylo řečeno, že Ti nikdo nemůže říct,že třeba....ne,Vy se nám nelíbíte,nic nedostanete. Zkrátka pokud splníš v termínu jejich požadavky, fond nebude vyčerpán,tak peníze dostaneš. Příští rok by ale výzva měla běžet pro bytové domy. @jumpmans A kdo Vám to navrhne, papírově pořeší? @micinka22 Měli jsme asi tak začít, zkrátka už při projektu... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@kota01 my jsme s nima nepočítali, takže v hlavě jsme to měli už nastaveno na ten pasiv....projekt jsme začali delat v Květnu a teprve pak konečně dotace tak nějak schválili a dali vůbec podmínky...takže jsme to dodělali dle toho
Odpovědět
kota01: ne, fakt na to není právní nárok (tím jsem si jistá). mělo by to být tak, že pokud splníš podmínky, peníze tam ještě budou, dotaci dostaneš - ale je tam ten podmiňovací způsob a kdyby Ti náhodou tu dotaci nepřiznali, Ty by ses s nimi soudil, spor nemůžeš nikdy vyhrát.... jasný, Ti co staví pasiv, chtěli stavět pasiv, tak ať to určitě podají - za zkoušku se nic nedá... ale pro ty, kteří stavějí NED, jsou ty náklady zase o kus vyšší, takže já bych do toho nešla...
Odpovědět
Článek se načítá
Mám starší domek. Bral jsem dotaci z minulého programu na eko-kotel. To fungovalo perfektně. Letos jsem dělal okna, ale musel bych mít i fasádu + kotel. Původně jsem to chtěl opět čerpat. Když jsem se obrátil na projektanta, který zařizoval minulý projekt, tak mi řekl, že kvůli propočtu na tepelný ztráty, potřebují druhého projektanta s kulatým razítkem. Jenži ti dělají na projektech pro veřejné budouvy, kde musejí být tepelné štítky a to je pro ně daleko lepší kšeft. Takže nemohou nikoho sehnat. I tak by to stálo cca 40 tis. a dávají příspěvěk mám dojem už jen 10 tis. Minule dávali 20 tis. Tak jsem se na celou Zelenou úsporám vykašlal.
Odpovědět
My máme v úmyslu příští rok rekonstruovat dům. O NZU2013 víme taky, ale požádat či nepožádat o dotaci, to byla otázka. Vyplatí se to? Chápu důvody všech těch, kteří tak neučinili a skutečně nás od toho kroku naše okolí spíš zrazovalo, ale já jsem výzvu a její přílohy dost studoval a potom jsem (taky dost) počítal a vychází mi, že se to vyplatí. Žádáme o zateplení obálky budovy (podlahy, krovy, zdi, okna), kotel, soláry na ohřev TUV. Naše přímé náklady spojené s žádostí jsou celkem 43k, v tom je ale i cena projektu, který bychom stejně museli mít ke stavebnímu řízení. Maximální možnou dotaci máme fondem vypočítanou asi 400k. Samozřejmě musíme splnit podmínky stanovené fondem, s čímž počítáme. V současné době máme podanou žádost, doložili jsme k žádosti všechny přílohy a čekáme na dopis od SFŽP. Chápu důvody těch, kteří se požádat neodhodlali, jistě - zateplit si můžeme sami a levněji, než "nějakou" firmou apod... Já to vidím tak, že finančně budeme zhruba na stejné ceně, jako bychom sháněli své firmy (tj. neuvedené v seznamu SFŽP), ale výsledek bude ve vyšší kvalitě (tj. vyšší dimenze izolace a s lepší lambdou, účinnější kotel, okna s trojskly namísto dvojskel atd.), než v případě, kdy bychom o dotace nežádali. Jestli je někdo z Vás na vážkách, já hlasuju pro akci. Stáhněte si z webu text výzvy a jejích příloh, seznamte se s podmínkami a jděte do toho. Radím trvale obtěžovat a kontrolovat projektanty a hlavně žádnou podmínku stanovenou fondem nezanedbat. Pokud vše doložíte a vše bude v pořádku, nemám důvod si myslet, že dotaci nepřidělí. Sice se ty peníze uvolněné za tímto účelem tenčí, ale kdo zůstatek sleduje, může vysledovat, že mizí čím dál pomaleji (tj. trend je klesající, ale čím dál volnější). Navíc jsem četl, že ministr ŽP prosadil, že do fondu půjdou další peníze ze státního rozpočtu (1G?) a snad ještě něco z prodeje emisních povolenek. Jak je to s novostavbami nevím, ale vím kde to vyčíst, to je nejdůležitější.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?