Jak nejlépe financovat stavbu bungalovu 130m2?

1. Pozemek máme velký, rovný, zatím je to zahrada. 2. Hotovost 500 000 Kč. 3. Bydlíme v rodinném domě s rodiči (nízké náklady, ale málo místa) 4. Vlastním ještě družstevní byt 1+1 v Ostravě (zatím obydlený cca ještě 5 let) Stavební spoření zatím žádné nemáme. Stavět můžeme teoreticky hned nebo i za dva roky -SVÉPOMOCI- (já jsem na rodičovské a budu ještě 2,5 roku, máme 3 děti). Možnost menší hypotéky je reálná tak max 800 000 Kč. Vlastně nevím, zda bychom ještě měli počkat a třeba založit stavebko kvůli výhodné hypotéce nebo prostě začít stavět co nejdříve, postavit základy a obvodové zdi a vzít si až na to hypotéku. Pořád nevím jak se rozhodnout. Děkuji za názory.
Odpovědět
Profilova fotka
@cudla78 Z důvody stejného bydlení jako vy jsem si vzali hypotéku na dostavbu. Základovku z vlastního a zbytek hypotéka. Záleží i jak a kdy chcete bydlet...my co nejdřív ;-) tak už jsme prostě na nic nečekali ...
Odpovědět
@ffiinnkkaa Takže jste ručili tou začínající stavbou? A ta hypotéka vám pokryla pak kompletní dostavbu?
Odpovědět
Profilova fotka
Ale to je jen můj pohled na věc..spíš než rada jak nejlépe financovat.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@cudla78 Hmm..jelikož od nového roku je stavba součásti pozemku ručíme stavbou vč. pozemku .. ;-) hypotéku už máme sepsanou a schálenou ..podmínkou čerpání je mít tu základovku
Odpovědět
Hypotéka se dá vzít i na stavbu, budete ručit pozemkem, udělá se odhad na cenu stávající a cenu budoucí. Když máte vlastní peníze, budete je muset nejdřív prostavět, pak vám banka pustí peníze dle hodnoty pozemku a toho, co jste prostavěli. Pak zase prostavíte, udělá se dohlídka a pak banka pustí další peníze.. Hodně záleží na ceně, kterou do domu plánujete investovat. Pokud chcete propočítat max. výši hypotéky, klidně napište do IP.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?