Úroková sazba v červenci 2013, jakou vám banka nabídla?

Ahojky. Jakou vám banka nabídla úrokovou sazbu a je třeba si vzít k nabízené sazbě další produkty? Máme teď nabídku od Hypoteční banky 2,79 % a k tomu 150 Kč zavedení hypo. účtu + účet u ČSOB. Nemusíme od nich brát žádné pojištění. Tak váhám jestli podepsat nebo ještě oběhat banky. Máme to od finančního poradce.
Odpovědět
1
2
@martiny82 je to slušná nabídka, my od nich minulý týden dostali nabídku 2,89%, vedení zdarma, pouze nutný ucet v ČSOB. Nakonec jsme to odmítli, protože mají ve smlouvě povinnost vyčerpat úvěr do 0,5 roku od podpisu, což při stavbě svépomocí nedokážeme a pak bychom platili poplatek 0,5% z nevyčerpané částky každý měsíc do konce čerpání. A to by se prodražilo. Teď máme nabídku z KB, a to 2,84, vedení zdarma, vyřízení zdarma, pouze účet v KB, kam měsíčně příjde nejméně 15tis.
Odpovědět
@martiny82 to mate slusnou nabidku. My vloni 3,74%+vedeni uctu 150+ucet u ČSOB. To vedeni uctu me teda pekne stve, kdyz to jinde rusi nebo uz to vubec neuctuji. Pristi tyden mame schuzku, ze si mozna jeste budem navysovat uver, tak jsem zvedava co nam nabidnou....
Odpovědět
@flakac to me taky zajima jak je to s tim cerpanim. V letacku jsem se docetla, ze je mozne cerpat jednorazove (do 6 mesicu) nebo postupne (do 24 mesicu). Taky stavime svepomoci, tak vidim realne max. tu druhou moznost..
Odpovědět
@flakac Bez poplatku za vedení účtu máme taky 2,89. Tak to je na stejno. A měli jste to přes fin. poradce nebo přímo od banky. Ještě jsem zapomněla, že za zpracování hypo je 2900 Kč.
Odpovědět
@marcinek no já nevím, jestli to dávají různě, jak komu, ale poradkyně mi to právě ukazovala ve smluvních podmínkách, potom to ještě ověřovala v Hypotečce a potvrdila mi to. já právě vidím taky reálně tak 2 roky.
Odpovědět
@marcinek my bychom museli začít čerpat do 9. měsíců od podpisu smlouvy. A taky se dá natáhnout podpis smlouvy od podání a schválení hypotéky o nějaký měsíc.
Odpovědět
@martiny82 přes poradkyni a zpracování bylo zdarma. Zpracování zdarma máme i ted v té nabídce KB. Já dal poradkyni hned na začátku instrukce, že můj cíl je 2,79 a bez poplatků. Tak čakám, jestli to klapne a ještě někdo nabídne míň než KB.
Odpovědět
@flakac tak to jsem zvědavá. Mě se ta úroková sazba od HU líbí, ale nějak nemůžu překousnout ty poplatky. A taky podle poradce je to banka, se kterou není problém při čerpání a taky při odhadu. Tak nevím jestli mu věřit. Jo a na čerpání máme 2 roky od podpisu smlouvy. My teda máme dřevostavbu a na klíč, tak to bude během 5 měsíců vyčerpané.
Odpovědět
@martiny82 poradci mají Hypotečku rádi, asi právě z těch důvodů, které uvádíš. Vím, že nemají rádi ČS, protože s nimi bývají často problémy a oni pak nevypadají v očích klienta důvěryhodně.
Odpovědět
Záleží taky na délce fixace. My teď řešíme standardní nabídku od mBanky: 2,74% bez poplatků a dalších produktů (s jejich pojištěním bychom se dostali na 2,49%) - float sazba.
Odpovědět
@soleilll Já se pochopitelně bavím o pevné sazbě a fixu na 5let. Hypotečka má teď dokonce stejnou sazbu na 5let i 7 let. Je to věc názoru, ale v nynější době bych si float nedával.
Odpovědět
@flakac Už jste dostal nějaké další nabídky? Já jsem si osobně zašla do hypoteční banky a dostala jsem úplně stejný úrok 2,79 % s poplatkem 150 Kč za vedení nebo 2,89% bez poplatku. A ještě k tomu navíc vyřízení hypotéky zdarma a taky zdarma odhad. Což bych přes fin. poradce musela zaplatit. Za vyřízení 2900 Kč a odhad 4500Kč. My teda máme hypotéku do 85% nemovitosti a kdyby bylo do 70%, tak je tam možnost dostat 2,69% s poplatkem za vedení.
Odpovědět
Článek se načítá
@martiny82 čekali jsme ještě má unicreditbank, ale asi mají dovolenou, neozvali se. Takže akceptujeme nabídku kb, 2,84%, bez poplatku měsíčního i za vyřízení, bez nutnosti pojištění, platí se pouze odhad 4500.doufal jsem v nabídku ještě ochlup lepší nabídku, ale i tato je velmi slušná.
Odpovědět
@martiny82 to me reknete na koho jste natrefila, ze vam dal takovou slusnou nabidku. Me prijde, ze s nami vzdycky jen zametou. Mame u HB uver na pozemek, ktery jsme chteli navysit o uver na stavbu, ktera je uz rozestavena. Ale nabidli nam urok 3,24, s tim, ze kdyz od nich budem mit pojisteni, atd. bla bla bla, tak by se dostali na 2,89 +150 vedeni uctu. To me vytocilo, pac tenhle poplatek platime uz ted a platili bysme ho 2x za dva uvery. Nebo uvery sloucit s pokutou 21000. Kvuli tomu, ze jsme na rodicaku, tak nam pani rekla, ze mame zadat az pristi rok, az budu 3 mesice v praci (mam 11500 nejvyssi rodicak, ale oni stejne berou prumer 6600/mesic, tak to je kuprdu) a ze musi byt stavba napsana na katastru jako rozestavena, tzn. dokoncit sklep se zakladovkou+zdivo min. 1 metr z vlastnich zdroju. Ale ze uz od 1.1.2014 nebudou zapisovat rozestavenou stavbu do katastru, ale bude soucasti pozemku, to uz nam nejak zapomela sdelit. Podle me o tom musela vedet a jen nas vodi za nos, aby stavba uz nesla do zastavy a museli jsme zastavit jinou nemovitost navic. To jsem se docetla dneska na netu. Fakt jsem z toho namichla. O tom, ze je tam tisic poplatku okolo za nevycerpane penize, za vycerpane penize uz ani nemluvim....
Odpovědět
ja mam u unicredit sazbu 2,84, a to sem musela sjednat pojisteni a zaplatit 5 tis za odhad.... Desny, ale vzhledem k tomu ze nemam ceske obcanstvi, musela sem zamitnout nabidky od ost bank kvuli podminkam koupe pozemku (uhrada kupni ceny do 10 dnu od podani navrhu na vklad)
Odpovědět
Tak nakonec máme hypo u HB. Sazba 2,79 + vedení účtu 150 + odhad (4500 možná jen polovinu) + účet u ČSOB nebo PS (ten je lepší, protože je bez poplatku. Tak mi to zas tak nevadí) . Máme to teda přes fin. poradce. Bylo to výhodnější než co mi nabídli v bance. @marcinek Zašla jsem na pobočku a tam mi nabídli 2,89 bez poplatku + pojištění + účet. Poplatky za zpracování a odhad mi paní zrušila až poté co jsem jí řekla, že si ještě oběhnu jiné banky a pak bych se jí ozvala. A zkoušela jsi fin. poradce. Umí v tom chodit, tak by možná přišli na něco lepšího. Jo to s tím rodičákem jsme na tom stejně. Nechámu proč to tak počítají.
Odpovědět
@martiny82 asi to zkusime pres toho poradce taky. ted je pro me priorita dostat to do faze jak jsem psala vyse, aby to mohlo byt pouzito do zastavy a uvidime co nam nabidnou pak...
Odpovědět
Profilova fotka
můžu se vás tu všech zeptat, jak vysoké (procentuelně) hypotéky si berete? Tohle nám všechny banky nabízeli při max. 85%. A teda zrovna Hypoteční banka se nám moc nevytáhla nato, že jsem dlouholetý klient ČSOB a mají mě v podstatě "proklepnutou". My máme teda úrok 3,57 (ale máme vysokou hypotéku)
Odpovědět
Profilova fotka
@martiny82 jakto, že mají poplatek za vedení? nám ho nikdo nedával v nabídkách.
Odpovědět
Ahojky, my máme 2,59 v KB bez poplatku, ale nutnost pojištění nemovitosti, avšak nemusí být u KB. Nemovitost bysme stejně pojišťovali, takže tohle jsme nějak neřešili. Ale je to hypotéka ze srpna, nikoli z července.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme od ČS a.s. 2,79%, bez poplatku za vedení účtu. Pojištění nemovitosti zvlášť u kohokoliv, pojištění na neschopnost splácet je zvlášť-možno na jednoho, oba nebo nikoho. Odhad nemovitosti je placen zvlášť 4 500,- Kč. Vše přes hypoteční poradkyni, vše vysvětlila, připravila. Já mám u nich i běžný účet, takže po mě nechtěli nic, po manželovi doklady o bezdlužnosti, potvrzení od zaměstnavatele, finančák. Tak uvidíme, teď se to všechno rozběhlo, jak to poběží dál... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lemonela a jak vysoká s tímto úrokem?
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n 900 000,-Kč
Odpovědět
Profilova fotka
@janekj tak to se nedivím :) to je hezké
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n co je to vysoká hypotéka ? Když čtu tyto příspěvky, připadám si jak v Jiříkově vidění. Takové sazby vidím dost běžně nabízet v reklamách, ve skutečnosti jsem se nesetkala s tím, kdo by je měl. Zde je takových hodně. My máme refinancovanou hypotéku, máme 3,29% fix na 3 roky, poplatek za vedení účtu 149 Kč, přitom klientem banky jsme cca 12 let (od jejího založení) a částka úvěru byla méně než 50% odhadu. Je to z lilstopadu loňského roku a ze všech nabídek byla tato nejlepší
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 máme hypotéku na 2,2 mil. (110% hypotéka). Dostali jsme úrok 3,57 k tomu máme účet u banky a musí tam měsíčně přijít určitá částka + odejít určitý počet plateb. Fixace na 5 let. A co se týče splácení, atd... tak jsme se taky museli trochu bance přizpůsobit. Neplatíme vedení účtu, neplatili jsme ani odhad, ani zpracování úvěru
Odpovědět
ja si valím 2% a zatím spokojenost +poplatek za vedeni, ale s tim taky neco udelam, az budu mit chut... docela me udivujou nekteri co maji dokonce pres 3% v dnesni dobe.. :-O
Odpovědět
@martiny82 se divim ze vam nenuti pojisteni, dneska je to uz docela standart ze si banka pojisti svoji ovecku ,aby mela svy jisty, kdyz pripadne nedejboze ovecce vynecha dech splaceni :)
Odpovědět
Profilova fotka
@stepz prosím tě, u jaké banky to máš ?
Odpovědět
@chris_n To máš prosím u jaké banky? To je slušná nabídka, při 110% hypo...
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?