Jakou podlahu dát do garáže?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Co máte za podlahu v garáži? jaké jsou plusy, minusy, ceny? Máme betonový základ,.... a co na to? stěrka pandomo nalakovaná epoxidem - cena 1750Kč za m2 slinutá dlažba taurus - 160kč za m2 něco jiného? určitě si to nebudeme dělat sami, ale necháme to na firmu,.. ale co vybrat?
Odpovědět
@lukas2589 Nebrúsil som. Len sa vylial nivelák, cca 5 mm, to sa vyrovnalo ježkom a nechalo vyschnúť. Potom som dal tú sivú farbu, na to nasypal tie farebné čipsy a prelakoval. Farba stála nejakých 70 €, čipsy 20 € a ten bezfarebný spevňujúci lak cez 70 €. Robilo sa s tým v pohode - natieral som to velúrovým valčekom. Farba po zmiešaní oboch zložiek sa dá spracovať do 2-3 hodín, čo bohato postačuje na natretie celej garáže.
Odpovědět
Budu si na jaře stavět dílnu a jsem rozhodnutý pro výrobky od Sika - Sikafloor. Jen se musím prokousat, jaky přesně typ 😀 Přímo výtažek z jejich stránek : Sikafloor®-381 AS Samonivelační, elektrostaticky vodivá systémová stěrka na bázi EP pryskyřic bez rozpouštědel, s vysokou chemickou odolností. Vhodná pro laboratoře, průmysl, sklady, provozy s nebezpečím výbuchu a chemikáliemi ohrožujícími kvalitu podzemních vod. Jsou to podlahy vyzkoušené provozem ve firmách, není nad čím přemýšlet. Pak si ještě udělejte kalkulaci ostatních krytin a tohle je ta z levnějších a kvalitnějších variant.
Odpovědět
@specnaz84 super ked potrebujes dobre si vybral, urci je lacna, najma ak potrebujes antistaticku vo svojom laboratoriu, pardon dielni
Odpovědět
Profilova fotka
Máme Teraco Wech a paráda žádné praskání protože má 3cm a cena do 250Kč m2 😉 Hlavně ne Taurus to vám něco spadne na zem a praskne
Odpovědět
https://www.majstrik.sk/sikafloor-gar... toto uplne postači na garažovu podlahu.
Odpovědět
@sysell Nevíš proč to chci, co dělám a píšeš, jen abys něco napsal, ale ok, tvůj názor.
Odpovědět
@sappa Ten epoxid je dost odolny? Nemas ryhy? Lebo ja som ho chcel, ale vraj az taky odolny nie je, takze poskulujem po klasickom pancierovom betone alebo lestenom HTC Superfloor.
Odpovědět
Profilova fotka
@zefe od aut nemam nic horsie je to s naradim ked sa vysypal kufor asi s metrovej vysky ostalo par ryh Bal som sa ze sa to zacne odlupovat ked tam budu aj auta chodit ale v pohode to drzi Jedine kde je prasklina je na dilatacke v strede miestnosti aj to len taka vlasocnica
Odpovědět
@sappa Daval si len nater alebo hrubsiu vrstvu, co sa robi s jezkom? Inak by ma velmi zaujimalo, co presne maju v automobilkach v halach (vraj tiez epoxid). Vyzeralo to dost odolne, zial ked som tam mal pristup, nestudoval som povrch podrobne.
Odpovědět
Profilova fotka
@zefe natieral som to valcom ale nanasal som dost farby takze je to aj dost hrube na tych par miestach kde sa vysypalo naradie to ma cca 1mm
Odpovědět
@hhranolka mame jen ten beton a na tom jakysi nater kvuli zimbimu soleni,aby nam sul nerozezirala podlahu
Odpovědět
Profilova fotka
Otázka pro pro všechny co dodělávali betonovou podlahu v garáži až po dostavbě domu. Je lepší použít nějaký upravený beton z betonárky ( dopraven mixem na stavbu ) nebo si objednat strojní betonovou podlahu a vše dělat na místě? Jde mi spíš o samotné vlastnosti betonu ( prašnost ) a celkovou vlhkost v betonu? Děkuji za názory
Odpovědět
Článek se načítá
@kossakowski1980 daj si doviest, bude dobry,, naco by si sa s tym bavil
Odpovědět
Profilova fotka
@sysell dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
@kossakowski1980 já si ho míchal sám... https://www.modrastrecha.cz/blog/petr... @sysell já se tím třeba bavil... a hlavně ušetřil na práci 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 jasně, ale ty už si měl základovou desku a na ni si se napojil. Já mám defacto garážové stání a řeším jaký typ betonu. Už jsem defacto rozhodnut pro Cemex akorát řeším jestli C20/25 nebo C25/30. Výška 15cm.
Odpovědět
Profilova fotka
@kossakowski1980 jo tak... garážové stání ( kryté ) jsem vyřešil zámkovkou... Takže budeš dělat jen beton, lešťěnej nebo něco navrch ? Já si vše míchal sám, zatím to drží 🙂 Cemex to je ta směs, co ti rovnou přivezou a udělají ? kolik budeš mít metrů a na kolik to přijde ?
Odpovědět
Profilova fotka
Budeme o víkendu pokládat Fortenlock, jsou to takové gumové dlaždice na zámečky trošku jako "puzzle". Jsou opakovatelně rozebíratelné a protiskluzové
Odpovědět
Profilova fotka
@lenung hej? A odkial ste objednavali? Kolko vas to vyslo? My na tym rozmyslame, len je to riadna investicia, a nenasla som realneho uzivatela. Napises mi potom, ako to dopadlo s pokladkou a tak? Ak budu prachy, tak po lete by sme to dali. Mozes aj v ss. Dik
Odpovědět
Profilova fotka
@kamilka22381 je hodně drahá, garáž cca 20 m2 vyšla kolo 20 tis., ale trošku jsme na to šetřili. Pokusím se dát vědět, kdybych přeci jen zapomněla tak se připomeň
Odpovědět
Zdravím, my sme do garáže dávali liatu podlahu a sme veľmi spokojní. Odporučili nám epoxidovú podlahu kedže je to podlaha, ktorá znesie záťaž aj namáhanie. Rada posuniem kontakt na šikovných chalanov
Odpovědět
Profilova fotka
vkládám obrázek dvou garáží, kde je položen Fortenlock, cena je tedy dost vysoká, ale práce s ním naprosto jednoduchá a přítel mě práci hotovou za cca 4 hodiny včetně lišt, dá se řezat přímočarou pilkou a sklepává se klasicky palicí
Odpovědět
Profilova fotka
@lenung super to vyzera. A tie listy, co je to? Lebo v ponukovom liste som to nenasla. Mozes dat aj blizsiu foto? Davali ste aj najazd do garaze? Mozes tiez dat foto, ako to tam mate poriesene? Ide ta podlaha az von alebo kde vam to konci? Dikes
Odpovědět
Profilova fotka
@kamilka22381 snad si o víkendu vzpomenu a vyfotím, na vjezdu do garáže je kovový L profil natřený na černo, aby chránil nájezdovou hranu betonu a podlaha je dotažená k němu, takže je uvnitř garáže za vraty a lišta u zdí je černá plastová lišta na podlahy tuším značky Bolta nalepená lepidlem na zeď
Odpovědět
Profilova fotka
@lenung dakujem, uz si to viem predstavit. Staci mi taka odpoved, nemusis uz fotit. A dakujem este raz. Tak uz len dosporit :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kamilka22381 dosporiť ?.....ak si položíte niektorú z tých lacnejších, tak to je podobné ako lacná dlažba, ktorú Vám niekto nalepí https://www.agrosilva.sk/na-stiahnuti...
Odpovědět
@eagleowl to co si dal link vyzera podstratne horsie ako to co dala lenung
Odpovědět
@dominikapro ahoj, taky mam takovou to, akorat na vrchu mam nasypane takove barevne kousky. uz ji mam asi 7 let a je super. udrzba jednoducha sem tam setrit a zamest.
Odpovědět
Profilova fotka
@eagleowl jasne, ze mi treba dosporit, myslis, ze inde mi netreba surnejsie investovat? Viem to kupit za 22€/m2. A 800 € je uz dost, nemyslis? A ak by som chcela dlazbu, tak si ju polozime aj sami. Cely dom muz a ja sme polozili. Lenze my dlazbu nechceme. A vsade po nete hladam realnych uzivatelov fortelocku a nedari sa mi. Ja som uz pisala, preco to chceme takto, tak sa nebudem opakovat.
Odpovědět
@kamilka22381 kontrolna otazocka :-) Co mate polozene na terase alebo okolo bazenu? Ked tam das gresovku s epoxidovou skarovqckou, tak to bude mat dlhsiu zivotnost nepremokavost od auta, lebo tento gumeny zazrak urcite potrebuje hydroizolaciu, lebo tie dpary nie su vodeodolne nech so hovori ktorykolvek predajca co chce.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?