Canaba. Máte od nich domeček?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny a prosím o Vaše příspěvky a zkušenosti s firmou Canaba, stejně by tu na ně dřív nebo později došlo :-) Máte od nich někdo domeček? Nevíte, jestli prodávají také samostatné projekty? My jsme si z jejich nabídky vybrali Landhaus a zatím jsme nic lepšího nikde nenašli. Akorát asi bude hůř, až dojde na rozpočty...Tak díky za všechny tipy a hlavně zkušenosti. :-)
Odpovědět
@katerina3434 To máte: závazné stanovisko z uzemního plánování stanovisko z hygienické stanice hluk k domu i z domu (máte-li tepelné čerpadlo) Životní prostředí - ochrana ovzduší+ODPADY (máte-li krb) Životní prostředí - zemědělský půdní fond Vyjádření obce - odsouhlasení PD, připojení RD ke komunikaci a inž. Sítí Vyjádření ČEZ - ochranné pásmo a smlouva k připojení Průkaz energetické náročnosti budovy Geologický průzkum Radon - měření radonu na pozemku Opatření proti radonu Souhlasy sousedů A určitě jsem na něco zapomněl. Už na prvním bodě se můžete pěkně zaseknout a to už potřebujete umístění stavby na pozemku. My potřebovali ještě hlukovou studii pro hygienu. Nevidím reálně, že dostanete do konce roku stavební povolení. Máte vůbec na pozemku přípojky?
Odpovědět
Na mě to působi jako takový ten klasický obchodnický trik. Výhodná nabídka v krátkém čase, aby vás dostali do stresu.
Odpovědět
Pozemek na kterém by se mělo stavět je veliký, bude se rozdělovat na 2 parcely, s tím, že na jedné parcele stojí starý dům, který se bude bourat, přípojky jsou tedy jen pro ten starý dům. Nevím jak vše tohle trvá, proto to vše zjišťuji, nechce se mi jen tak unáhleně zaplatit vysoká záloha, s tím, že by se to nestihlo a stejně bychom zaplatili podle paní z Canaby o nějakých 7-10% více za dům. Děkuji za reakci. K.
Odpovědět
Všem děkuji za reakce, ještě jsem se chtěla zeptat, zda máte někdo zkušenosti s Canabou? Děkuji
Odpovědět
Dobrý den, budeme s manželkou stavět domek s Canabou. I přes celou řadu negativních zkušeností věříme, že většina zákazníků je spokojená a do diskuzí nepřispívají, protože nemají žádný problém. Zajímá mě ale, jak mě ale nastavení tzv. fakturačních milníků, tedy splátek kupní ceny v návaznosti na postup výstavby. Máte nějaké zkušenosti?
Odpovědět
@duff2 Dobrý den, záleží co máte ve smlouvě. My po osazení oken máme zaplacenou na zálohách skoro celou cenu domu, poslední faktura se platí až po předání a jsou to jen cca 2% z ceny.
Odpovědět
No právě, že v návrhu smlouvy je 1. splátka cca 25% kupní ceny, ještě před zahájením jakýchkoliv prací, což mi přijde hodně a náklady na základovou desku to přesahuje téměř trojnásobně...teď čekám na vyjádřením banky, jestli bude takto nastavené splátky vůbec akceptovat...jakou jste měli první splátku vy a v jaké fázi výstavby to bylo? Děkuji moc 🙂
Odpovědět
@terezaw29 Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda jste s domečkem stále spokojený? Nenastal nějaký problém? Moc děkuji za odpověď. Jana
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Dobrý den, znám několik lidí, kteří mají od Canaby postaveno a jsou celkem spokojený. Pravda je, že tam bydlí +- 2 roky, což je krátce. Ale chybičky se vloudí i u jiných stavebních firem. Nám se zalíbil bungalov, což se známých nemá nikdo. Chci se zeptat máte někdo? Jak jste spokujení?!? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@duff2 já mám teď v mailu návrh smlouvy a tam je 5 % z celkové ceny do 14 dní od podpisu 🤔Jako ono je to pochopitelný, z něčeho musí začít stavět... Co mě teda znervózňuje víc je, že ta smlouva je napsaná tak nějak od stolu. Není vůbec detailní, očekávala bych že tam budou ty věci mnohem víc rozepsaný. Skoro je to na to nechat to projet nějakýho nezávislýho právníka, moc času by mu to asi nezabralo, má to dvě stránky 😄
Odpovědět
@duff2 jaká je vaše zkušenost? Stavíte nebo už máte postaveno?
Odpovědět
taky jsme chteli stavet ale smlouva od Canaby je extremne nevyhodná - nemáte žádnou možnost se dovolat v případě problémů s nimi, spravedlivosti se nedočkáte, navíc co jsme slyšeli je velká byrokracie v Praze na jejich centrále, s tím co podepisujete na vzorovém domě - ten vám slíbí vám vše ale až podepíšete a zaplatíte zálohu 5 - 25% z ceny domu, už se o vás v Praze nestarají - vše řídí jejich obchodní zástupce, který nemá žádné pravomoce je to jen prodejce OSVČ. Nestavějte s nimi!
Odpovědět
Článek se načítá
jako bývalý krátkodobý obchodník musím uznat, že firma je vedená naprosto neschopnými lidmi s docela vysokou fluktuací. Reportáže v Černých ovcích už jsou legendou. Doporučuji si vyhradit před jakýmkoliv placením zaslání veškeré dokumentace, kontakt na odpovědné osoby za technická řešení, prověřit si termíny, příplatky a penále a samozřejmostí vlastní dozor po celou dobu výstavby. Pokud s tím nebude problém, stavba proběhne nejspíše hladce.
Odpovědět
švagr s něma stavěl, moc jsem o tom s ním nemluvila, bydlí daleko a skoro se nevídáme, ale měl bydlet září 2018, stěhoval se minulý měsíc.
Odpovědět
@candat cože? Vždyť slibují že bude postaveno do 4-6 m! :-O
Odpovědět
@pernicek1 postaveno možná, ale to není vše co je třeba zařídit před stavbou. V tomhle možná byli naivní. Ale jak jsem psala, moc jsem se s ním o tom nebavila, už je to dlouho co jsme spolu mluvili.
Odpovědět
@candat jasné. My o nich stále uvažujeme. Z mého pohledu: dřív absolutně nezvládali komunikaci s klienty. Zdá se, že se to zlepšilo. Je to největší firma na českém trhu, takže mají nejvíce recenzí (i negativních). No a hlavně my bychom si vzali právníka a nechali tu smlouvu doplnit, protože ta smlouva od nich je tak strohá, jakoby ji psala sekretářka od cesty. Z recenzí jsem zjistila, že bývá problém že si navýší cenu a pak nedokážou rozepsat jednotlivé položky. To by taky chtělo smluvně ošetřit. A také slevy v případě nedodržení termínů, protože se zdá, že se jim termíny dodržet úplně nedaří.
Odpovědět
Ale pokud narazíme na někoho solidnějšího, kdo nám na podobnou cenu postaví, tak se asi bránit nebudeme 😄 Tipy vítám! 😉
Odpovědět
Je to stavba Bez starostí jak říká reklama Canaby.Papírování a vyřizování stavebního povolení je v ČR opravdu dlouhé ale vy už jste uhradili 5% Canabě po podpisu smlouvy o dílo, a Canaba to udělá ve smlouvě tak, že tam dá 6 měsíců na vyřízení stavebního povolení od podpisu smouvy, ale když ho nedodáte musíte dle smlouvy uhradit dalších 20% 2 měsíce před předáním pozemku, a když stavební povolení nedodáte dle termínu ve smlouvě, Canabu to nezajímá - prodlouží vám o dalších 60 a více dnů předání a celou stavbu. A vy pak třeba dáte 1mil zálohu a nemáte stavební povolení a jste v pasti. Proč asi lidi kteří s nimi stavěli nepíšou negativa? Většinou se stydí že přeplatili nebo podepsali nevýhodnou smlouvu a bojí se že by se jim lidé smáli. S toho mi nakonec vychází, že pokud by se s Canabou stavělo, tak dům na dokončení a ZD připravit kvalitní firmou dle požadavků Canaby, ale zase skončíme u toho, že Canaba chce za vše uvnitř "navíc nad tzv.jejich standard" nehorázné peníze. A pak vás dům nevyjde na 3 mil ale na 3,5 až 4 podu si od nich poptáte tzv. nadsandard, třeba jinou barvu oken(než bílá) nebo jinou barvu střechy(než černá) nebo cokoli navíc v koupelně, s topením ( podlahové topení je u nich od 170000 CZK a výše na 90 m2) nebo kdekoli co se vám líbí a je funkční. A to kde jsou sítě vody, elektř. plynu, , přípojky , chodníky, kanalizace a další práce si také hradíte sami - další 500 000 a více. A protože mají málo lidí - stavebníků - budete čekat dlouho na realizaci ZD. Samotný dům hrubá stavba je postavena za týden, a vy po osazení dveří a oken uhradíte dle smlouvy 99% domu vč. DPH. Takže za hrubou stavbu zaplatíte vlastně jako za celý dokončený dům! Nejlépe vychází stavět s prověřenými firmami po částech . ZD a hrubou stavbu od jendé a druhé firmy - mít kvalitní stavební dozor a pak si poptávat na základě nejremeslnici.cz odborníky na další práce.
Odpovědět
Já byl z canaby zklamaný. Jakmile jsem se poptával o malé změně půdorysu a podlahovém topení, tak už se neozvali a nedodali žádnou nabídku. Asi mají zákazníků mraky nebo jsou líní. Když si to člověk spočítá, tak vůbec levní nejsou. V patře jen koberce, normální radiátory a za všechno se velmi připlácí. Zděný dům vyjde levněji.
Odpovědět
@fi1010 Dobrý den, to co tu píšete mne baví a jen mne opět usvědčuje v tom, jaký je na internetových diskuzích boj mezi dodavateli. S manželkou jsme před 14 dny převzali dům Classic City v provedení na dokončení od Canaby a máme tedy naprosto odlišné zkušenosti... Za prvé, prodloužit termín není nikdy problém. Je to o tom se umět domluvit. My jsme měli termín zahájení stavby dle podepsané smlouvy 14/7/2018...ale jak to tak s povoleními a projektem bývá, nic se nestíhá. Tak to prostě je...stavět jsme začali podotýkám 11/2019. Termín dokončení se pak upravil na 13/07/2020 a i tak to stihli předat v červnu, tedy o měsíc dříve. Dle smlouvy jsme nestihli uhradit hned tu druhou zálohu (která byla tuším něco přes 600tis Kč, protože jsme nemohli čerpat hypo, jelikož jsme neměli stavební povolení...U Canaby jsme si jen požádali o prodloužení termínu, načež jsme neměli vůbec žádné penále. To, že se prodlouží termín dokončení, je pak vcelku jasný... Jakmile se vše rozjelo a my i poctivě platili veškeré FA v termínu, tak nebyl vůbec žádný problém. Ano měli jsme i změnové požadavky, které si nechají zaplatit, ale to je logické...mají několik projektů naráz a pokud jim do té 4měsíční doby výstavby zasáhneme, tak se všechno zpožďuje. Svět není dokonalý a i my víme, že ten barák není úplně 100%, ale to je život a my budeme celý život pracovat na tom, abychom se k těm 100% alespoň trochu přiblížili. Když by měl někdo nějaký dotaz, tak jsem rozhodně ochotný cokoli zodpovědět, případně podložit i fotodokumentací z celé doby výstavby.
Odpovědět
Canaba už pěkně zdražila. Ideal stojí se základovkou skoro 4 miliony a mají v patře pouze koberce, topení radiátory. Už ani ta cena nevypadá nijak atraktivně. Zřejmě mají zákazníků přebytek, když můžou takhle rapidně zdražovat.
Odpovědět
Dobrý den. Pokud máte zájem o informace týkající se výstavby domu od firmy Canaba z mé vlastní zkušenosti, kontaktujte mě na info. canaba@centrum.cz. Informace jsou důvěrné.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem. Mám od Canaby UNO. Bydlíme už 2 roky a jen spokojenost. Termínově vše dodrželi. Žádná plíseň jak bylo psáno, anebo v černých ovcích. Prostě spokojenost. Co bylo psáno....bylo dáno. Takže za mne na 1!!!! Macurkovi - Ostrava Krásné Pole.
Odpovědět
Ahoj, máte někdo již postaveno od Canaby, nejlépe patrový domek? Zajímalo by mě, jaký druh otopných těles Vám ve standardu nainstalovali. Já dnes na stavbě našel v patře tuto divočinu a jsem z toho lehce na rozpacích....Vedení trubek podél zdi je v projektu a časem to nějak vyřeším, ale to napojení je fakt nehezký, přitom těleso Radik VK by to vyřešilo naprosto elegantně....napojení obou trubek zespodu po straně nebo uprostřed je dnes naprostý standard...jak to máte vy? Díky moc.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@tridster dobrý den, nebydlíte v Nehvizdech?
Odpovědět
@maybay Kdepak. V Nehvizdech nebydlíme.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Kamarád staví svépomocí klasický zděný dům a tím jak se vše zdražilo má navýšení o necelý milion. Je z toho zoufalý, protože na navýšení hypo už nedosáhne a myslím, že v dnešní době to není ojedinělý případ. Mě se do stavby zděného domu moc nechtělo, pátral jsem hodně u známých a na netu a dostal jsem doporučení zajet se podívat do vzorového centra Canaba. Po velkém rozhodování jsem se s nimi domluvil na výstavbě. Oslovilo mě, že mi dokázali podržet cenu i přes všechno zdražování kolem.
Odpovědět
Profilova fotka
@dasoch Nespletl jste si portál? Trochu zoufalé reklamní sdělení...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?