Dům jedním tahem. Stavěli jste s nimi?

14. zář 202144

Zdraví Vás všechny, protože se chystáme stavět a sháníme intenzivně pozemek, tak i zároveň pokukujeme po menším domečku.
Nejlépe 5+1, jeden pokojík dole + obývák a tři pokojíky nahoře,dvě koupelny.Podlahová plocha tak cca 110-130m2
Moc se nám po vytřídění líbí tři domy. Nejvíce však APOLLON od spol. Dům jedním tahem.Líbí se nám velikostí, cenou,dispozicí i z hlediska stavebního materiálu.
Tady: http://www.dumjednimtahem.cz/cz/dum_apollon_5
(Další byla dřevostavba od RD Rýmařov NOVA 101 a třetí IDEÁL od Canaby).

A tak se ptám, bydlíte někdo v APOLLONU?Máte zkušenosti s touto společností a s tímto nebo i jiným domem od této společnosti, dobré ale i ty špatné?Uvítám jakoukoliv reakci, budeme stavět poprvé a zcela jistě naposled, tak abysme to přežili. 😉

 • Ricci, pokud se dozvíš nějaké nové poznatky, budu ráda, když mi je předáš. Dnes jsem volala s jedním pánem z firmy a co se týká komunikace, tak jsem spokojená...

 • My jsme se rozhodovali mezi APPOLONEM a HELENOU. Nakonec jsme dali přednost HELENĚ, ale toto je velmi individuální. Asi doporučuji si s nimi domluvit návštěvu a projít si osobně už hotový dům. Byli ochotní a postupně jsme obhlédli asi 4 domy.

  Ještě tedy nebydlíme, teprve jsme začali stavět. Nemůžu tedy jednoznačně doporučit, ale zatím vše probíhá celkem dobře. Nicméně zcela chápu, jak těžké je to rozhodování. Také stavíme poprvé a vybírali jsme dlouho 🙂

  My jsme krom DJT zvažovali také Rýmařov, Canabu a Dennerta.

  Od Rýmařova má dům kamarád. Není to asi špatná volba. Jediné, co mu trochu vadí jsou "zvukově izolační" vlastnosti ... Prostě, když mu malá začne nahoře běhat, je to slyšet trochu víc, než by se mu líbilo ... ale tak zase má přehled, co se děje 😉 ... Mě osobně by to zase tak nevadilo, ale spíš mám obecně nedůvěru k dřevostavbám. Beton je beton, to mi nikdo nevymluví 🙂

  Pokud jde o Canabu ... nám se jednak nelíbili projekty. Ačkoli jich mají spoustu, nevybrali by jsme si z nich ani jeden ... Navíc, našel jsem na netu poměrně dost negativních a problémových referencí, tak jsme tuto variantu ani dál nerozpracovávali.

  Dennert Massivhaus http://www.domy-dennert.cz ... Tuto variantu jsme zvažovali dost dlouho a s DJT to bylo velice těsné. Dennert se nám líbil, že je to opravdu RYCHLOstavba. V podstatě za 2 dny mají dům, který svítí a topí. Doporučuji podívat se na nějaké videa ze staveb, je to impozantní:

  http://www.domekzaden.cz/cs/videa-ze-staveb

  Kolega, co staví podobně jako my, si vybral tuto variantu. Nám osobně více sedlo DJT. Tak jsme zvědaví, jak postupně budeme srovnávat 🙂

  Najít kladné reference je problém. Většina lidí píše na net hlavně když má problémy a potřebuje si vylít frustraci. Když je člověk spokojený, nemá moc motivaci to publikovat. Tedy, když už někdo někde chválí, je to většinou více či méně zdařilé PR 😉

  Já jsem začal psát foto-blog. Jednak, abychom měli vzpomínku, ale hlavně pro známé, co jsou zvědaví, jak se nám s DJT vede:

  http://dum.pincovi.cz/prubeh-stavby

  Jak to nakonec dopadne, samozřejmě nevím, ale pevně doufáme, že dobře 🙂

 • Tak já Radka doplním: my jsme ti, co stavíme s tím Dennertem, protože nám DJT úplně nevyhovovalo: http://dum.javorkovi.cz 🙂

 • Sponzor fóra
 • @riccci  máte již nějakou osobní zkušenost s DJT ? stavěli jste s nimi nakonec?

 • Preju dobry den, s bratrem zamyslime stavbu dvou domu - house per family. Delsi dobu sledujeme, neboli patrame po referencich a zkusenostich se stavdou RD vyuzitim technologie keramickeho betonu. Projekt RD mame, ale posledni mesic resime problem: palena cihla nebo keramicky beton??? V minulosti keramzit, dnes keram. beton ma mnoho vyhod, ale jak uz je zvykem, nenajdete o tom nikde ( krome fa-stranek, ktere to montuji/vyrabeji ) zadne blizsi informace z kruhu vseobecne verejnosti.

  Velice rad bych Vas - kohokoli ( jmenovite snad rodiny Pincovich a Javorkovych - ne webu snad ani nikdo jiny o firmach DJT/Dennert nic neuvadi ) chtel pozadat s odstupem casu (studovali sme weby obou rodin) o nazor/odporuceni/zkusenosti/varovani/tips&tricks jak vuci vyse zpomenutym firmam (Javorkovi uvadeji "DJT uplne nevyhovovalo" - chteli by jsme vedet podrobnosti), tak vuci technologii keramickeho betonu.

  Mne se dosud podarilo najit na webu vytku vuci Dennert reseni. Mozno prostudovat v tomhle vlaknu: http://www.modrastrecha.cz/forum/hledam-dodavatele/ma-nekdo-jiz-zkusenost-se-spolecnosti-dennert/  V danem vlaknu vidim take odpoved od pana/pani Javorku/Javorkove

  Co se tyce DJT, na webu jsem doposud nasel jenom reakci na vstricny pristup p. Hoseka, avsak take reakce na nevlidny pristup jinych lidi z DJT po telefonu.

  Prosim opravdu kazdeho, kto mate vice zkusenosti s keramickym betonem, nebo plusy/minusy te, nebo one firmy, prosim poradte.

  Predem dekuji za Vas cas a ochotu.

 • Dobrý den,

  s touto firmou jsme letos stavěli rodinný dům č.06 - Kronos ve fázi „Dům k dokončení“ - aktuálně jsme zkolaudovali. S DJT jsme byli velmi spokojeni, vyhovuje nám i materiál - betonové dílce z Liapor betonu. Pokud budete mít zájem se přijet na stavbu, tedy teď již obydlený dům, podívat nebo se na něco zeptat tak nás kontaktujete na mailu pepa.flek@gmail.com nebo se jukněte na naše stránky s výstavbou domku: www.flekovi.eu .
  Flekovi

 • Ahojte, právě čtu diskuze a zajímá mě hlavně to, kolik jste zaplatili navíc za dokončení domu od firmy Dům jedním tahem. Ceny mají parádní, odevzdají však dům, který není zateplený, nemá fasádu, omítky, natáhnutou vodu, elektřinu, atd... jasně, něco si můžem udělat sami, ale třeba zrovna tu vodu a elektřinu nenatáhnem... moc děkuju za info

 • Taktéž by mě zajímali reálné zkušenosti. K dohledání není skoro nic.

 • ahojte, není to sice kdovíjak navštěvovaná diskuze, ale rád přispěji svojí zkušeností, protože jsem také dlouho a špatně hledal informace o DJT a stavbě z liaporbetonu. Na konci léta jsem dostavěl a nastěhoval jejich dům Poseidon. Rozhodnutí pro liaporbeton - našel jsem jen pozitivní reakce, i když jich mnoho nelze najít - to prostě přisuzuji tomu že pokud je někdo spokojený, pozitivní recenze nemá důvod psát. Pak mi šlo o rychlost hrubé stavby, a především o jednoduché dokončení svépomocí, což pro mě bylo rozhodující.

  Vzal jsem od DJT pouze hrubou stavbu, vše ostatní jsem byl rozhodnutý dokončit sám, nebo s pár řemeslníky z okolí, myslím že zručnost mi úplně nechybí, co neznám nastuduji, a co uplně nevím si můžu nechat udělat.

  začalot to tedy rozhodnutím pro Poseidon, který nám vyhoval, jednání s DJT bylo výborné (pan Hošek), následoval projekt od nich který se trohu zdržel, měli toho hodně, ale i tak to nebyla nijak dlouhá doba (cca 40 dní), a hlavně mě to nijak nezdrželo. To bylo léto 2015. V listopadu jsem svépomocí zrealizoval základovou desku. Během prvních dvou týdnů v únoru 2016 bylo slušné počasí a proběhla naprosto bezproblémová montáž hrubé stavby. Tam musím rozhodně říct že ta parta co to montovala byli hodně zkušení profíci, a prý jsou jediní co to montují. Museli být hodně rychlí a sehraní, uklidili po sobě silnici od bahna, všechno OK. Tím pro mě tedy spolupráce s JT skončila, dál to bylo v mojí režii.

  Vzhledem k naprosto hladkým panelům, připravené elektrice ve stěnách, v podstatě hotovému monolitickéu schodišti, přesným pravým rohům a všemu dalšímu jsem měl na konci března hotovou střechu, začátkem května jsem zalil podlahy, a v záři 2016 jsem kolaudoval a stěhoval. Kromě pokrývačů, oknařů, fasádníků a firmy na zalití podlahy všechno sám.

  cena za hrubou stavbu cca 700tis, finální cena komplet rovné 2 miliony (počítám uplně každou volovnou co jsem kde koupil, rouby, montážní pěny, všechno), nějaké drobnosti mi chybí, ale to asi každému co staví víceméně sám.

  po krátkém zabydlení všechno v nejlepším pořádku, tepelně je to hodně komfortní, má to obrovské akumulační schopnosti, mám ale taky hodně poctivě zatepleno. nicméně to je zatím krátká doba na nějaké soudy.

  snad to někomu pomůže při rozhodování. dotazy rád zodpovím.

 • Zdravím všechny,
  prosím, kdo jste stavěli s firmou dům jedním tahem, jaké máte zkušenosti s tvorbou projektové dokumentace a následným vyřízením stavebního povolení? Vše bez problémů, nebo jste měli nějaké zádrhely? Jde to u nich rychle a jaká je komunikace? Všem moc díky 🙂

 • @rendyyy  - Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zda jste se pro DJT rozhodli? My máme od nich vyhotovený projekt a teď se s pánem snažím marně domluvit na vyběhání povolení, ale rychlost vyřízení je hrozně dlouhá. Za 3 týdny mi ještě ani neposlal cenovou nabídku. :/

 • Taky zdravím a chci se zeptat, s kým od nich to vyběhání povolení řešíte konkrétně? Děkuji.

 • My jsme od jsme stavěli od Dům jedním tahem vloni a nemůžu jim vytknout nic. Barák stál rychle a fakt jsme s nima neměli jediný problém - začátkem března začali s deskou a na konci října jsme bydleli (dostavba teda svépomocí). Tam zahučelo dost peněz, ale víceméně to odpovídalo tomu, co nám předpověděl už na začátku obchodník, který se o nás staral. Co se týká peněz, které šli za dům k dokončení jim, tak tam jsme nepřeplatili ani kačku.
  Vyřizovali nám i všechny papíry pro stavební povolení (p. Bašus) a tam jim taky není co vytknout. Přístup skvělý od začátku do konce, pomohli nám s podklady pro banku, jezdili na pozemek, kontrolovali atd. Už v samotnym výběru projektu nám doporučili jiný, než původně vybraný kvůli orientaci pozemku a dnes jsem za to moc ráda. Moje původní řešení by mě dnes asi dost štvalo 😃.

 • Přidávám čerstvou kladnou zkušenost s firmou. Od prvního kopnutí po střechu s okny to trvalo jen 49dnů, pracovali v největších lijácích i vedrech, vždy dodrželi ohlášený termín na stavbě. Pan Bašus vyřídil byrokracii - stavební povolení. Komunikace s kmenovými zaměstnanci a obchodními zástupci - panem Korellusem, Ullmanem a Hoškem taky skvělá.

 • Další nějaké nové zlušenosti?

 • Sponzor fóra
 • Dobrý den,
  nějaké nové postřehy?
  A zkušení stavitelé s DJT? Někteří psali v r 2017, že jsou u projektu...jak to dopadlo? Spokojenost s firmou?

 • @temelin  za nas urcite doporucuji. Minuly rok rikali,ze budou letos stavet okolo 80domu. Pri cestovani napric republikou jsme obcas potkali jejich stavbu, u nekterych otevrenych jsme i zastavili a vsechny vypadaji stejne dobre 😵 Nevim,jestli vas zajima neco konkretniho... Jestli mate zajem,mohu do IP zaslat i foto na webu z prubehu stavby.

  @dupik

 • @qitecek  Fotky jsou Vámi osobně nafocené? Fotky z webu jsem snad viděla všechny, takže to nepotřebuji, sháním osobní zkušenosti....

 • @dupik  Dobrý den, ano, naše vlastní. Pošlu vám odkaz do IP.

 • @qitecek  Dobrý den, mohu Vás též poprosit o zaslání odkazu na Vámi pořízené fotografie? Též zvažujeme stavbu s DJT. Děkuji Vám.

 • @qitecek  dobrý den můžu taky poprosit o fotky

 • Staví tady někdo teď s dům jedním tahem?Líbí se mi Plutos nebo nějaký patrový Teres,ale nevím kolik tak může být cena k dokončení a úplně nastěhování

 • @tynuska1990  Jestli je to ještě aktuální dotaz, tak my právě dokončujeme dům od DJT, kde byl projekt k dokončení. Stavba začala výkopy 1.4.2020 a v květnu stála hrubá stavba. Předání uzavřené stavby se střechou, schody, okny a dveřmi bylo myslím v červnu. I přes komplikace s koronavirem a tím, že dělníci jeli přes celou republiku, to byla rychlovka, a vše naprosto profesionálně zvládnuto. Dobrá komunikace od začátku plánování až po realizaci a předání. Nemuseli jsme řešit jediný problém, co se týkal samotné stavby. Kdyby vás zajímalo víc, klidně se ptejte. Snad se mi na profil podaří časem přidat i nějaké fotky. Máme od nich Arese s individuálními úpravami.

 • @maiki1  Dobrý den můžu se vás zeptat vy jste tedy měli dům k dokončení? Kolik vás ještě vyšlo zhruba kompletní dodělání elektrika fasáda atd? Přemýšlíme také nad touto firmou máme vybraný poseidon tuším cca 1,8 mil.. A jen by nás zajímalo kolik by vyšli kompletní úpravy k nastěhování máme strop 2,3 mil. Dekuji

 • A je tu někdo kdo stavil s dům jedním tahem přímo na klíč nejlepší k dokončení? A kolik vás to vyšlo?. Nejdříve jsme chtěli stavět sami ale pak můžu řekl že si na to netroufne a nechce tam hlavně strávit celý čas a nevěnovat se dětem.. chtěli bychom dům na klíč, ale máme strop 2,3 mil.. což si myslím že je absolutně nereálné. Ale on si myslí že něco takového do té ceny seženeme🤷🏻‍♀️

 • @lalusheee  asi záleží jak velký dům od nich chcete.

 • @lalusheee  na klíč se na tu cenu, kterou máte jako strop a dům o této velikosti nemáte šanci dostat.

 • @lalusheee  ještě nezapomeňte, že ta cena 1,8 mio je bez dph.

 • @candat  o kolik se ta cena navýší? Myslela jsem že je to s DPH

 • @tynuska1990  to nevím, zkus je kontaktovat. Mají to tam napsané.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat