Dům jedním tahem. Stavěli jste s nimi?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdraví Vás všechny, protože se chystáme stavět a sháníme intenzivně pozemek, tak i zároveň pokukujeme po menším domečku. Nejlépe 5+1, jeden pokojík dole + obývák a tři pokojíky nahoře,dvě koupelny.Podlahová plocha tak cca 110-130m2 Moc se nám po vytřídění líbí tři domy. Nejvíce však APOLLON od spol. Dům jedním tahem.Líbí se nám velikostí, cenou,dispozicí i z hlediska stavebního materiálu. Tady: http://www.dumjednimtahem.cz/cz/dum_a... (Další byla dřevostavba od RD Rýmařov NOVA 101 a třetí IDEÁL od Canaby). A tak se ptám, bydlíte někdo v APOLLONU?Máte zkušenosti s touto společností a s tímto nebo i jiným domem od této společnosti, dobré ale i ty špatné?Uvítám jakoukoliv reakci, budeme stavět poprvé a zcela jistě naposled, tak abysme to přežili. ;-)
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@lalusheee Kamarádi staví s nimi Plutos, k dokončení 2,4 mil s dph. A to měli ještě cenu před zdražením. Na klíč prý minimálně okolo 4 mil. Oni ale na klíč moc stavět nechtějí. Spíše k dokončení.
Odpovědět
@vlada24 taky se nám líbí Plutos, jen by mě i zajímalo kolik se do toho tak dá ještě cca k dokončení svépomocí.
Odpovědět
Profilova fotka
@tynuska1990 Tak to nevím, kamarádi to chtějí dokončit přes svojí rodinu a známé. Rozpočet 1,1 mil, samozřejmě bez linky a spotřebičů. Do toho se asi nevejdou.
Odpovědět
Profilova fotka
@mandakmartin Zajímalo by mne jak je to když bych chtěl do zdi zabít hřebík nebo vyvrtat díru na linku, poličku atd... Jak se materiál chová? Vrtání jde hůře? Něco jako u klasického betonu? Děkuji za odpověď
Odpovědět
@norbert_randliszek Všechno vrtám akuckou z Lidlu. Jednu jsem teda utavil na kotvení fasády, jedenácet děr 8x70mm nedala, posledních asi 150 děr jsem musel vzít klasiku. Ale už měla něco odslouženo
Odpovědět
Profilova fotka
A hřebík zatlučený kladivem to snese? nedrolí se zeď při vrtání, nebo zabíjení hřebíků?
Odpovědět
@norbert_randliszek Vrtání jde normálně, zatloukat hřebíky jsem nezkoušel. Problém není v betonu, ale spíš v armování. Dobře si rozmyslete už v projektu umístění elektro krabic, protože dva a půl centimetru pod povrchem narazíte na 90% na železo :-D.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, chceme s firmou Dům jedním tahem (DJT) také stavět. Líbí se nám jejich větší patrové domy jako Athena, Artemis, Ares, atd. Můžete mi prosím napsat vaše zkušenosti? Příp. budu vděčná za nějaké fotografie nebo poznatky ze stavby. Bohužel z důvodu covidu není úplně jednoduché navštívit již hotové stavby, což mi docela znemožňuje si dům představit v reálu. Všem moc děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@iva_smidova Zastavte se na Facebooku ve skupine "Domy od Dum Jednim Tahem". Urcite se nekdo rad podeli o zkusenosti. Spousta fotografii z patrovych domu od DJT se da najit taktez na internetu, pripadne muzu poslat odkaz.
Odpovědět
@iva_smidova Jestli se chcete podívat na stavbu, tak k nám můžete (okr.Kutná Hora), ale jsme už před dokončením. Máme Flexi.
Odpovědět
My už konečně máme projekt na Artemis. Budeme mít od nich jen hrubou stavbu.Tak dám info až to vypukne kdyztak.
Odpovědět
Ja jsem stavela dum k dokonceni v 2019, mohu potvrdit vyborne jednani, vstricnost, trpelivost a ochotu poradit, pokud jste stavarska tabula rasa 🙂 skoda, ze nejsem z okoli KV, dum na klic by byl jednodussi (byt drazsi) nez dum k dokonceni. Co mohu k DJT potvrdit z me zkusenosti, ze co se domluvi (cas i cena), to plati; v dnesni dobe nemale plus!
Odpovědět
Článek se načítá
Dobrý den, také se nám líbí domy od DJT ale cena co je teď od srpna se nám už moc nelíbí. Zajímalo by mě jestli i za tu cenu co je teď se to stále vyplatí, nebo už je lepší oslovit normální stavební firmu. Ta nám ale odhad bez projektu neudělá. Když už koupíme projekt tak je jasný že stavět s DJT se nebude ale co když to vyjde cenově nakonec dost podobně. Bohužel tady u nás neni nikdo s kým by se dala cena porovnat kdo má rozestavěno s ňákou firmou.
Odpovědět
Chtěli jsme si pořídit dům a hledali jsme něco s rychlou výstavbou. Narazili jsme na dům jedním tahem, technologie se nám líbila a domluvili jsme se na domu, podepsali smlouvu a celá akce začala. Z počátku vše bylo v pořádku, ale pak se začala situace komplikovat (hlavně kvůli COVIDu). Celý proces shrnu v bodech: * Projektovou dokumentaci jsme dostali se zpožděním pěti měsíců - údajně, že projektanti nedělali kvůli COVIDu doma, ale celý projekt jsme měli dostat v únoru (první potvrzený výskyt v ČR byl v březnu). Beru, že jsme si vybrali nový projekt, ale bylo nám řečeno, že se nemusíme bát a že to 100% bude. O našem plánu jsme říkali předem a ukazovali na toto riziko. * Při snaze o domluvu jsme dostávali argumenty, že se nám opozdilo stavební povolení (vše bylo připraveno a čekalo se na dokumentaci, celý proces nám v době covidu trval cca. čtyři měsíce). O argumentech, které mi byly předkládány ani nebudu mluvit. My museli dodržovat každý termín, jinak nás posunou dozadu, ale liapor splnil snad dva termíny (realizace základové desky a seskládání panelů). * Při realizaci se stalo několik chyb - špatně udělaná základová deska, radon na špatném místě. Nicméně musím říci, že se k reklamaci postavili čelem a vše vyřešeno do pár dnů. Plus je také vstřícnost a flexibilata domluvy. * Dům stál během chvíle. Ta úderná skupina co přijela byla opravdu sehraná a odmakala to za den. * Otřesná byla zkušenost se subdodavatelskou firmou na střechu. S montáží se nezačalo hned, ale o dva měsíce později - do domu snězilo a pršelo. Po velmi dlouhé době začala realizace střechy, tam bylo několik přerušení realizace, opět plno výmluv. Pak přišlo to nejzábavnější - udělali špatně komín, zatékalo kolem něho. Nejdříve přijeli na opravu po několika týdnech, ale bez úspěchu zatékálo dále. Navíc odletěl komínek na odvětrávání a oan jednatel slíbil, že nám zašle nový DEK. Po nahlášení druhého zatékání následovala série výmluv a nakonec si ten jejich zfušovaný komín jeli opravit po OSMI týdnech. Komínek stále slibovali, nic nezaslali a naprosto se na nás vykašlali. Po urgenci pan majitel slíbil, že komínek doveze ale dovezl jenom polovinu + měla ta parta vtipné komentáře na téma, že musí pořádně zapršet nebo třeba aby přišlo tornádo. Nedovezli si ani žebřík, aby se na střechu dostali. Prý opět vše v pořádku, ale nakonec jsem tam vylezl sám, vše opravil a zbývající část komínku si koupil. Pan majitel se ještě cítíl dotčen, když jsem mu popisoval své pocity z naší spolupráce. * NAPROSTO ŠPATNÝ ROZPOČET - v našem případe přes jeden milion. V rozpočtu byly naprosté hlouposti jako topení + tepelné čerpadlo za 80.000,-Kč. Prostě ten odhad vůbec neseděl ani s nákupníma cenama za materiál (vše jsme objednávali ještě než vyletěly ceny nahoru). Celkově se nám dům líbí, ale naše zkušenost s touto firmou byla opravdu né moc pozitivní. Plus může být flexibilita, domluva je (ale termíny byly dodrženy jenom dva), reklamace (u LIAS) byly vyřízeny celkem rychle a kladně ale pak si to kazí výmluvama. Pro subdodavatelskou firmu (střecha) nemám slov, tam mám zkušenost naprosto otřesnou. Celý projekt nám firma laxním přístupem protáhla minimálně o rok! A tomu jejich rozpočtu nevěřte, byl zcela špatně a to jsme si nevybírali nic extra!!!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech

Odpověď na příspěvek od iva_smidova:

Dobrý den, chceme s firmou Dům jedním tahem (DJT)…
@iva_smidova dobrý den, právě jsme se nastěhovali do Artemisu, tak můžu sdílet nějaké poznatky...:)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?