Důmrazdva.cz. Stavěli jste s nimi?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, chtěli by jsme příští rok stavět a postavit domeček i se základovou deskou do 1,5mil. zatím jsme si vybrali firmu Důmrazdva.cz ale nikde jsem na ní nečetla žádnou referenci, tak by mě zajímalo jestli se náhodu tady někdo nenajde. A budu moc ráda za vaše názory a zkušenosti. Děkuji Markéta ;-)
Odpovědět
@pavell123 Dobrý den, IP adresa nemůže být z firmy dům raz dva. Nejsem jejich zaměstananec a nikdy jsem na jejich počítači nebyl, bydlím na praze-východ. dům raz dva sídlí ve Zdibech. Nechápu proč máte potřebu sem psát evidentní lži.
Odpovědět
@iifunka Dobrý den, základovou desku máme taky od firmy Archbau, spolupracující s dům raz dva. Poptával jsem ještě další dvě firmy a cenově vycházeli podobně. V domu raz dva mě firmu archbau doporučili, že s nimi mají dobré zkušenosti, tak jsem to dále neřešil, když cena byla podobná jako mají všichni.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Ahoj, firmu dumradva jsme si vybrali pro příjemné lidi a dobré ceny. Bohužel už po podpisu smlouvy na projekt začaly první drobné problémy, ale to jsme přešli. Po podpisu smlouvy na stavbu bylo bohužel jen hůř a hůř. Věčně nějaké dohady nad kvalitou, nedodržování norem - ono stačilo když dali trámy ke komínu blíže jak 5cm a strašně se jejich "stavební technik" rozčiloval, když jsme jej na to upozornili. Často jsme dostali vynadáno, že jim ty chyby říkáme moc brzo, druhou variantou bylo, že jsme jim to měli říci dříve, že teď už je pozdě to předělat. Často ani nedodržovali projekt - netrefili velikost asi tří místností, v době laserových měřidel a při suché výstavbě opravdu smutné. Od listopadu mám od nich podepsaný papír, že mi opraví křivé SDK, dodnes jsem se nedočkal, najednou změnili názor, že to neopraví, nebo že když si zaplatím a uklidím po nich!, tak to opraví, jen řekli (jejich jednatel) že to splňuje normy, ale abych se dočkal toho, jaké normy to splňuje, to za půl roku bohužel ne. Podotýkám do smlouvy jsme si prosadili že se staví dle ČSN... No a teď mi zamítli opravu nášlapů na střeše (mimochodem také boj při stavbě, dali jich tam méně než je v projektu, prakticky nebyly použitelné a já jim musel malovat, kam je mají dát - ten počet z projektu). No nášlapy jsou na tom tak, že se tam opravář (šel přetřít dřívejší opravy škrábanců, které tam udělali a oprava byla špatnou barvou), bál bez jištění vlézt, že jsou ty nášlapy špatně upevněny. Takže ač reklamováno loni v listopadu a přislíbena oprava nátěru, stále nemáme. No na co udělal dům razdva? Reklamaci nášlapů slovy svého stavebního technika zamítl. Dám sem pro pobavení důvody, abyste vědeli, jak "solidní" firma to je: "Niesme výrobci strešnej krytiny a nevyrábame systémové nášlapy, preto jak ich kvalitu tak sposob uchytenia nemáme možnosť žiadnym sposobom ovplyvniť." Tak mají vybrat lepší nášlapy ne? Neprodávali mi je s tím, že ještě v záruce po nich nepůjde chodit... "Strešná krytina včetně montáže nášlapov vám bola jak předaná, tak aj od vás převzatá bez akýchkoľvek známok, ktoré dole v emaile popisujete." O tom, že mají ty nášlapy být použitelné minimálně celou dobu záruky asi ten pán nikdy neslyšel. "Za nás boli nášlapy namontované v pořádku a dle technologického postupu." Zas něco k minulosti bez ohledu na aktuální stav věci v době záruky. "Pokiaľ došlo za posledné 2roky, počas užívania k akémukoľvek mechanickému poškodeniu, tak na to sa záruka nevzťahuje." Kdyby se přijeli podívat a měl jsem ty nášlapy silou urvané, tak tuto větu pochopím, ale z dálky to takto šmahem zamítnout? Poctivé jednání že? Přeci jen, nášlapy jsou k našlapování jako secí stroj k setí a když neseje, tak je to dost závažná závada:) Inu jak pro koho.... Sladká tečka na závěr, pokud chcete používat dům v době záruky, zaplatte si to: "V prípade záujmu, vám vieme navrhnúť opravu, ktorá bude účtována jako vícepráce." Podotkýkám, že už je jednou přitahovali a na chvíli to pomohlo, a teď mi za peníze nabízejí, že to zkusí znovu? To jako fakt? Bohužel jejich jednatelé tohoto stavebního technika, jak je uveden na jejich stránkách brutálně kryjí. Stejně tak kryjí to, že nedodrželi to co mi podepsali na osobním jednání, ani se neomluví že nedodrželi slovo. Jen jejich jednatel podotkl, že se mi již jednou omlouval - ale k jinému jejich prúšvihu... A pak také podotkl, že se těší na případný soud. Nevím jak Vy, radši bych si vybral firmu, která se chová k zákazníkovi lépe než DůmRazDva. Mejte se, MP PS: Jak je tu někdo přirovnává k Zemanovi - tak minimálně s tou omluvou jsou na tom bohužel stejně. PPS:Někdo tu zminuje podlahové topení, to nám udělali tak skvěle, že pod sporákem máme kobereček, protože tam jim už to topení nijak nevyšlo a prý není od toho, aby bylo teplo na nohy, ale aby vytápělo místnost a to prý vytápí, tak se reklamace zamítá... Co na tom, že jeho plocha neodpovídá ploše uvedené v položkovém rozpočtu.....
Odpovědět
@mp2 To mě děsíte. U nás se za pár dnů začne základy a pak i se samotnou stavbou domu. Doufám že nebudeme litovat. Už se moc těšíme. Zeptám se zda si někdo platil i svůj vlastní stavební dozor?
Odpovědět
Dobrý den, s firmou Dům raz dva jsme stavěli dům na klíč na Šumavě a byl nám předán v lednu letošního roku. Máme zatím jen dobré zkušenosti. Od začátku s nimi bylo velmi příjemné jednat, nebyl problém dělat jakékoliv změny v projektu, všechny termíny byly dodrženy včetně konečného předání. V případě problémů reagovali rychle a drobné nedostatky při předání byly odstraněny. Zatím tedy maximální spokojenost.
Odpovědět
@mp2 tak to koukam,to je uplne jina zkusenost,ze mame my.Mohu se zeptat, s kym tam jednate?Klidne do IP.
Odpovědět
Profilova fotka
@petr4 @linee Jaká je to náhoda, že v okamžiku když někdo napíše negativní recenzi na firmu xxx , tak hned někdo napíše super pozitivní recenzi. A o co je to větší náhoda, že profil je vytvořen ve stejný měsíc jako ta negativní recenze. A pokud mě paměť neklame tak už je to po druhé u stejně firmy. A zase mě bude někdo přesvědčovat jak se pletu.
Odpovědět
@kossakowski1980 to je normál tady.Vždy to je nový profil.Žádná historie a žádné foto z postupu stavby.No snad tady lidi nejsou tak hloupí a obrázek si udělaj sami. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
S D12 jsme stavěli v roce 2015. Kdyby někoho zajímali recenze nebo se chtěl na něco zeptat, tak jsem k dispozici..
Odpovědět
@kossakowski1980 Díky že upozorňujete na ty "super pozitivní reakce" které se "náhodou" hned objeví po nějaké negativní. Já si bohužel mohu s těmi sliby, které mám na papíře od Domu Razdva - že mi opraví křivé sádrokartony - tak leda ... jít na záchod.... A že mám na střeše nášlapy ke komínu, na které se bojí vlézt pán z Lindabu co mi měl opravit poškrábanou střechu při stavbě, to je také zásluhou Domu Razdva. Reklamce nášlapů, i když se na ně nedá bezpčně našlapovat, zamítnuta. Prý jsou mechanicky poškozené a to se pánové z Domu Razdva ani neobtěžovali přijet na to podívat.... Takže mám nášlapy, na které se nedá našlapovat a také podle domu razdva nesmí, aby se mechanicky nepoškodily.... Ještě abych si pořídil secí stroj co neseje:)) Přeji štastnější výběr stavební firmy.
Odpovědět
Také mám pocit že mp2 je pro rozjíždění debaty pro jejich stavby. :-) Profil není vyplněn a všechny příspěvky jsou opravdu zajímavé a bouřlivé. naštěstí mi stojí barák 200let a to ještě nebyl chat, aby ni ho někdo pohanil. Na druhou stranu já také jen čtu příspěvky. Ale asi by mi vadilo když bych měl dům postavený v pohodě a někdo by psal že se mi určitě rozpadne :-D
Odpovědět
Dobrý den, ráda bych se ještě zeptala jak máte řešené žaluzie a nebo cokoliv na zastínění okna? Objednané přímo od Dumrazdva? Nebo řešíte zvlašť? Mám objednané obyčejné bílé žaluzie ale začala jsem přemýšlet nad den a noc. Děkuji
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@iifunka Den a noc vypadají pěkně,máme je v obýváku v bytě ale do domu plánujeme venkovní žaluzie :)
Odpovědět
Profilova fotka
My prave dostaveli s D12 a jsme nadmiru spokojeni...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@jskolnik prosím o více informací, máme s nimi začít stavět. díky miroslav.semerad@silicmedia.cz
Odpovědět
My jsme po podpisu smlouvy skoro měsíc a projekt zatím v nedohlednu ačkoli na dotazy odpovídáme obratem, spíše více dotazů jde od nás tak čekáme několik dnů na odpovědi. Také jsme obrazili několik úžasných lidí co s firmou stavěli a sepsali si dlouhý seznam věcí, které by každý kdo s firmou stavěl by udělal jinak za což moooc všem děkujeme. Bereme si stavební dozor specializovaný na dřevostavby, budeme točit i video z dozorů a celého průběhu. Budeme zaznamenávat a zveřejňovat všechny postřehy. Jinak nemohu zatím říci nic zásadního, myslím si že jsme dost nároční a už dopředu se snažíme upozorňovat na to jak určitě věci chceme a nechceme. Zásadní věc, kterou řešíme je, že ZD budeme stavět sami a pan projektant má problém k desce dodat projekt, s tím, že si to řeší jejich dodavatelská firma Archbau, ale projekt domu musí být i včetně desky, takže věřím že je to pro ně nestandard a projekt desky snad brzy dodají. S naší firmou jsme schopni se dostat i izolací o 120 tisíc níže než byla jejich nabídka. Další problém bude schodiště, chceme také naše. Jejich nabídka je smrkové za 66 tisíc + 16 zábradlí na galerii. Ptal jsem se jak uživatelů domů a také asi v 7 truhlářství co vyrábí schody a úplně všichni mi potvrdili, že smrk je absolutně nevhodné dřevo na schody za příplatek 8 tisíc nám naše firma udělá buk nebo krásný je jasan, ten je ještě o pár tisíc více, ale to pořád dává smysl. Navíc budeme mít v zábradlí krásné černé ocelové šprušle. Chtěl jsem i stejnou nabídku od dodavatele D12, už 3 jsem mu požadavek přeposílal a po 14 dnech nemám jedinou odpověď. Smrk prostě ne, je měkký, skřípe a prý tak na pět let. Stačí kamínek pod bodu a ve schodišty je kráter. No a ještě co třeba řešíme je přechod z dlažby na lino. Chceme PVC lino, které se dnes vyrábí ve vysoké kvalitě, již nyní máme ve starém domě a fakt pecka, jenže prý lino je problém a nepočítalo se s ním tak to budeme muset nějak vyřešit. Co mě docela mrzí, že jsme dostali projektanta, který je někde z vysočiny a my z okolí Prahy, takže všechno se řeší po emailu a věřím že byl jedna chůzka kde si vše řeknemea sepíšeme byla mnohem lepší než si vyměnovat x emailů. Navíc mě zaskočilo že projektant si firmou nepředal všechny informace, navrhoval mi řešení a tvrdil mi, že stěna má energetickou prostupnost xx, která odporovala difuzné otevřené konstrukci. Tak jsem se ptal jestli si nastudoval náš dům a přiznal se, že moc ne a divil se že je to jinak. Zřejmě staví většinu staveb s fóliemi a difuzně otevřené řešení není běžné. Závěr je, že jsem to čekal jednodušší, ale musíme bohužel už od začátku vše kontrolovat jako třeba dřevěná okna do koupelny nám potvrdil i výrobce že fakt ne, te rozhodně plastově, že dokonce do koupelný mají na to speciální model atd takže hodně zjištování a vše je nutné si nastudovat.
Odpovědět
Jinak jsme si vybrali tento dům https://www.dumrazdva.cz/domy/dum-mez... s úpravami jsme tam přes cca 4,5 - 4,6 milionu.
Odpovědět
@miras01 No to je mazec, jeste jsem nevidel firmu, co stavi drevostavby a dodava schodiste ve smrku. Vsichni maji zaklad bukova sparovka, za priplatek dub atd. Udelali jste dobre, to snad ani nemuzou myslet vazne davat smrk na schody... Se drevem delam a smrk na schody bych nedal ani tchyni :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
@miras01 Co jste měli vše za změny? Já jsem plánovala tenhle https://www.dumrazdva.cz/domy/bungalo... s tím, že ZD si udělám sama a chtěla jsem se vejít do 2,5 milonu se vším všudy (včetně kuchyně a nábytku). Jak tak koukám, tak asi nemožné... Moc by mě zajímalo jak je ceněný ten nadstandard, například změna oken z plasťáků na euro nebo hliník.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Dobry den, za mne dum raz dva jiz nikdy vice. Mame od nich pudni byt v Praze, terasy jsme kvuli jejich naproste nedbalosti a nekvalitni stavbe meseli za 250 tis. komplet predelat, teklo do nich, sklon teras misto smerem ven k okapu, byl dovnitr smerem k bytu a nosne tramy strechy temer komplet prohnile, vsechne stropu bytu pod nami. Firma prestala s nami, vlastniky bytu absolutne komunikovat, nebyli ochotni nic opravit, bylo to spis na soud nez na cokoliv jineho. SVJ nakonec terasy opravilo ze sveho, soud se SVJ neschvalil. Nez by soud skoncil, strecha by spadla ... Neodhlucnili podlahy, takze lide co byli pod nasimi byty, slysi v podstate spadnuti spendliku. Je to nestesti. Problemu celkove bylo mnohem vic, firma dum raz dva se k nim ovsem vubec nepostavila celem ...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@iifunka dobrý den, prosím, nenapsala byste mi vaše zkušenosti?
Odpovědět
@miras01 Dobrý den, jak jste prosím spokojeni? Rádi bysme stavěli s nimi. 🙂 děkuji, m
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Profilova fotka
@miras01 dejte mi, prosim, vedet, zda jste byli spokojeni se stavbou. mame v planu ten samy dum. diky.
Odpovědět
Obnovuji diskuzi, Máte někdo nějaké altuální zkušenosti s touto firmou? Začínáme s nimi jednat a zatím mi přístup přijde v pohodě, ale podle starších příspěvků to vypadá že je to ajko když ptáčka lapají a problémy přijdou po podpisu smlouvy. Díky,
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@hana_novakova ano stavěli jsme a 2 roky již bydlíme.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@gracetheworld jak jste dopadli? Stavite s nimi?
Odpovědět
@linee podepsali jsme smlouvu a teď vyřizujeme stavební povolení. Veškerá komunikace s firmou zatím byla fakt bezproblémová, tak doufám že se to nezmění ani v průběhu stavby.
Odpovědět
@gracetheworld tak drzim palce, my mame od nich postaveno a bydlime jiz 10.rokem a nelituji. Preji, at mate stejne dobrou zkusenost. Jaky dum budete stavet?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
@miras01 Dobrý den mohu se zeptat na případné nedostatky od firmy dum raz dva četl jsem, že jste to dost kontrolovali , nebo další info co by mi pomohlo se rozhodnou mezi firmou dum raz dva , rymařov a nebo HP domy moc děkuji
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?