Hledám dodavatele elektrické energie pro RD

Dobrý den, Hledám dodavatele na elektřinu pro RD se sazbou d57d neporadite nějakého? Potřebuji co nejlepší cenu za kWh. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@thomas256 Můžete použít kalkulátor ERÚ, pokud ale neznáte spotřebu, tak je to trochu věštění z koule, protože ta cena se skládá i z fixní měsíční položky. https://kalkulator.eru.cz/
Odpovědět
Profilova fotka
@thomas256 slusne vychazi skautska energie, prechazel jsem na ni z EONu a rocni uspora pri spotreba 8MWh byla cca 6000 Kc
Odpovědět
@thomas256 ERÚ je dobrý kalkulátor, osobně ale víc používám kalkulátor na stránkách tzb-info, kde je to dobře poskládaný, vidím veškerý nabídky trhu i úsporu, když zadám potřebný údaje ze svojí faktury. Už jsem přes něj několikrát měnil dodavatele, posledně k BE a vše úspěšně a s úsporou u vybranýho dodavatele.
Odpovědět
@thomas256 jednoznačně skautska-kdyz jsme odchazeli od eonu, tak nam asi 3x volali a kdyz jsme rekli, ze prechazime ke skautske, tak ze nas ani nebudou premlouvat, ptz takovou cenu nam nemuzou nabidnout...
Odpovědět
@thomas256 Mame rovnaku skusenost ako predosli prispievatelia. Skautska energie, od tej doby nam nikto nevola ze maju lepsiu cenu pretoze nemaju sancu. a ak aj zavolaju je to vzdy zaujimavy rozhovor o cenach 😄
Odpovědět
Mám D56d a 32A a za posledních 10 let jsem byl u ČEZ, Ampermarket, ČS a nyní 3tím rokem u Skautské. Seriozní a zároveň nejlevnější. Eru kalkulátor je dobrý ale nejsou tam všichni. Skauti vysoutěží cenu na 2 roky dopředu a kdo nabídne nejlepší k tomu všechny automaticky převedou. Do loňska byla pod nima elektřina u Yello, od letoška a na 2022 Kolibřík energie. Pár dodavatelů se jim možná přiblíží, jeden nebo dva budou možná levnější ale většinou to má nějaký háček a podmínky. Při mojí spotřebě byl za loňský rok mezi skautskou a tím nejdražším /EON, ČEZ ? rozdíl cca 8-10tisíc za rok.
Odpovědět
@vimamima - jo to je kolikrát sranda naposled volali z ČEZu co bychom prý měli udělat aby jste se k nám vrátil . . . . no tak když už se tak ptali, tak říkám o 30% zlevnit, tak to vzdali, pak volal nevím kdo a že mají nonstop asistencní službu, když vám doma odejde elktroinstalace ap. tak vám pomůžeme- říkám to znám to je super, to měl kamarád a vyhořel mu rozvaděč a váš technik z asistence mu nabídl termín za 4 týdny . . . . 🙂
Odpovědět
@hondaxl Tak jsem to vyřešil, dostal jsem neveřejnou nabídku od BE na 1MWh za 1 249 Kč oproti tomu je i skautská energie drahá 🙂
Odpovědět
@thomas256 Začínal jsem u ČEZU při stavbě domu. Spotřeba elektřiny minimální tudíš jsem cenu za 1kWh neřešil. Při stěhování jsem to již řešil dost a nejlépe mi to tehdy (2 roky zpět) vyšlo od Bohemia energy tarif Start ++. Po roce mi tento tarif přešel do nějakého klasického, který se odvíjí od cen na trhu. Při vyučtování teď v dubnu jsem zjistil, že platím o dost více a začal to řešit. Na stránkách TZB jsem si vše porovnal dle spotřeby a zavolal do Bohemia energy, kde mi slíbili, že se během pár dní ozvou. Po pár dnech se mi ozvali a vyptávali se jestli už mám nějaké nabídky atd. Řekl jsem jim, že mám porovnání a jednu neveřejnou nabídku od konkurence. Když to shrnu, tak mi nabídli neveřejnou nabídku za nejlepší cenu. Jsem spokojený.
Odpovědět
@thomas256 u BE pořádně přečíst smluvní podmínky a cena je určitě bez DPH, že?
Odpovědět
@davex Ano bez DPH, ale i skautská energie má částku bez DPH na webu.. a ta je: 1485VT a 1289NT.
Odpovědět
@thomas256 drahá? to je minimální rozdíl to by člověk musel projet aspoň 50 mega ročně, ale k BE bych nešel už z principu, mám pár dobrých příkladů z minula ve svém okolí- projedu cca 2 mega ve VT a 10 v NT - tak to není pro mě téměř o nic levnější.
Odpovědět
Článek se načítá
@thomas256 mám to samé u Eon 1267NT a 1510VT bez DPH (cena VT pro nás není důležitá, protože naše spotřeba ve vysokém je jen cca 0,4mWh/rok). Smlouva podepsaná minulý týden, stávající zákazník, individuální ceník, D45d, smlouva 24měsíců. Jako nový zákazník bychom měli nárok dokonce ještě na lepší cenu. @thomas256 Takže ve výsledku nejlepší rada je nepřistoupit na veřejné nabídky poskytovatelů a nenechat se odbýt.
Odpovědět
Profilova fotka
@edcbubu asi jak na koho clovek narazi, mne pri odchodu po 8 letech na rovinu rekli ze mne daji max. slevu 500 na rocni vyuctovani jinak at klidne jdu 🙂
Odpovědět
@geodett to oni sice reknou, protoze si mysli, ze to na ne jenom zkousis a ve skutecnosti nechces odejit 😉 nam to prvne rekli taky a pak poslali 2 dopisy a asi 3x volali... Treba u inogy na plyn jsem byla tak strasne nastvana-presne jak ty jsem tam volala a chtela slevu a nic-pak jsem poslala vypoved a najednou to slo snizit rocne o 8000!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita no u mne nanabizeli nic az 2 dny pred prechodem tu petistovku slevu 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?